Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Unity - Pridani ikony  (Přečteno 3008 krát)

kubrdom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Unity - Pridani ikony
« kdy: 05 Května 2011, 22:50:27 »
Snazim se umistit ikonu do Launcheru.. Udelam si spoustec na plose - najdu spousteci soubor a pridam obrazek.. Pote by (jak sem se docetl) melo jit pridat tento odkaz do panelu.. Ale kdyz to tam pretahnu, tak obrazek zmizi a je tam misto toho nejaka "pruzina".. Odkaz sam o sobe funguje, ale ja tam chci i ten obrazek :-D at se v tom vyznam.. Zkousel sem to pridat take do /usr/share/applications - to zpusobilo ze lze vyhledavat (bohuzel ani tak se obrazek nezobrazuje..)
Primo sem zkousel vytvorit odkaz na Blender 2.57b a jako obrazek ikony jsem pouzil prilozenej *.svg soubor (ale zkousel sem i png).. Jak na to??

Štěpán

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2011, 12:19:16 »
Já jsem to našel někde na zahraničních stránkách...mělo by to fungovat takto:

1/ vytvoříš na ploše spouštěč, což je soubor "něco.desktop"(pravým klikem myši). Programy já osobně hledám v /usr/bin/ , pak se mi načtou automaticky i ikony. Je třeba povolit spouštění souboru jako program

2/ Pak onen desktop soubor zkopíruješ nebo přesuneš do složky "/home/user/.local/share/applications/" (za user dosaď své uživ.jméno), nejlépe pomocí Nautila, je třeba povolit zobrazení skrytých souborů

3/ pomocí Drag and Drop zkopíruješ kýžený spouštěč do Unity launcheru. Ty desktop soubory ale nesmíš smazat, jinak ti zmizí i z launcheru...aspoň tak jsem to pochopil

(Odzkoušeno na mém ntb Lenovo 3000C200, Ubuntu 11.04, upravené Unity díky ccsm, přidal jsem si takhle Skype, Pidgin, Terminál a Ubuntu Tweak)
Provedl jsi neplatnou operaci a budeš ukončen...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2011, 12:37:44 »
No nevím, já si přidával ikony (gedit, terminál, gnome-commander, gimp, ubuntu tweak, ovládací centrum, skype a me tv) docela jednoduše:
Spustil jsem daný program, který se objevil na launcheru a kliknul jsem na "Ponechat ve spouštěči"...ostatní ikony, které jsem tam nechtěl mít, tak jsem zaškrtnutí odebral a šly do pryč  ;)
A v CCSM jsem si ikony zmenšil na velikost 32...

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 06 Května 2011, 12:42:12 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

kubrdom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2011, 15:01:00 »
Predinstalovane/instalovane programy mi jdou pridat -> ponechat ve spousteci.. ale jakmile jsem treba stahl Blender, ktery se jen extrahuje z archivu, tak to nejde.. pridaval sem *.desktop soubory do /usr/share/applications a mam i v /home/kubrdom/.local/share/applications a stejne se mi v hledani obrazek nezobrazi (i kdyz sem ho manualne pridal a v prohlizeci je..).. pokud soubor spustim a zaskrtnu ponechat ve spousteci, tak tam sice zustane i s ikonou, ale zase nelze spustit.. proste kliknu, ono to trochu zablika ale nic se nedeje :-/

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2011, 15:15:24 »
Predinstalovane/instalovane programy mi jdou pridat -> ponechat ve spousteci.. ale jakmile jsem treba stahl Blender, ktery se jen extrahuje z archivu, tak to nejde.. pridaval sem *.desktop soubory do /usr/share/applications a mam i v /home/kubrdom/.local/share/applications a stejne se mi v hledani obrazek nezobrazi (i kdyz sem ho manualne pridal a v prohlizeci je..).. pokud soubor spustim a zaskrtnu ponechat ve spousteci, tak tam sice zustane i s ikonou, ale zase nelze spustit.. proste kliknu, ono to trochu zablika ale nic se nedeje :-/

Hmmm, ale Blender je taky v repozitářích... teda skrze Ubuntu Tweak  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

kubrdom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2011, 22:44:40 »
Hmmm, ale Blender je taky v repozitářích... teda skrze Ubuntu Tweak  ;)

noo to ja vim.. on je i klasicky v repozitarich.. ale je to "jen" verze 2.49b.. a sou to jiz skoro 2 roky a za tu dobu se toho dost zmenilo ;-) .. no snad to dam neka dokupy ;-)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2011, 07:48:49 »
Marp napsal: ...ostatní ikony, které jsem tam nechtěl mít, tak jsem zaškrtnutí odebral a šly do pryč...

Ikona přepínání ploch (což na velkém monitoru vůbec nepoužívám) takto jednoduše odstranit nejde.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #7 kdy: 07 Května 2011, 08:29:41 »
Marp napsal: ...ostatní ikony, které jsem tam nechtěl mít, tak jsem zaškrtnutí odebral a šly do pryč...

Ikona přepínání ploch (což na velkém monitoru vůbec nepoužívám) takto jednoduše odstranit nejde.



Ne a ani ikona Aplikace a Místa a Koš. Ale určitě je způsob, jak je odstranit  ;) Mě teda nevadí a jak Plochy, tak i ty další používám...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Unity - Pridani ikony
« Odpověď #8 kdy: 07 Května 2011, 18:11:59 »
Ikony Aplikace a Místa jdou odstranit editací textových souborů. Tím se pomalu blížíme k Lubuntu, které mimochodem konečně brzy bude mít oficiální podporu Canonicalu.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.