Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Převod filmu do 3D  (Přečteno 5000 krát)

Eduard Sloboda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Převod filmu do 3D
« kdy: 29 Listopadu 2014, 10:29:51 »
Dobrý den.

 Je v linuxu nějaký šikovný prográmek na převod filmů z 2D na 3D?

Díky za návrhy.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2014, 10:40:20 »
Dobrý den.

 Je v linuxu nějaký šikovný prográmek na převod filmů z 2D na 3D?

Díky za návrhy.

Takový šikovný prográmek není tuším ani ve Windows nebo v Mac OSX ;) Ten film se prostě musí natočit 3D technologií...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Eduard Sloboda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2014, 11:01:45 »
Ve Windows je několik takových programů, už jsem to dělal.  Třeba 4Media 2D to 3D Video Converter v1.0.0
« Poslední změna: 29 Listopadu 2014, 11:05:59 od Eduard Sloboda »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2014, 11:11:29 »
Ve Windows je několik takových programů, už jsem to dělal.  Třeba 4Media 2D to 3D Video Converter v1.0.0
No, ale to bude jen taková náhražka, ne? Každopádně bude asi lepší se překonvertovat na MS Windows  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Eduard Sloboda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2014, 11:14:08 »
Tak snažím se dělat vše v linuxu, to potom nepotřebuji tento systém a můžu zůstat rovnou na windows.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2014, 12:40:10 »
Ve Windows je několik takových programů, už jsem to dělal.  Třeba 4Media 2D to 3D Video Converter v1.0.0

Myslíš ten pseudo3D convertor, co ti matematicky rozhodí 2D obraz tak aby to simulovalo 3D ?

Ty nechci být štoura, ale udělat z 3D následně 2D je fakticky možné, neboť se jedná ztrátu dat směrem dolů, něco podobného jako udělat z WAW mp3

Ale jak chceš z 2D ploch udělat 3D prostor ? Kde chceš vymyslet ty data ?

Že to v tom windows udělá z 1GB 2D filmu 4-8GB 3D pseudo film který s 3D nemá nic společného ...  mimochodem to tuším lze pak to 3D přehrát i na 2D display bez brýlí .... neznamená, že to je 3D.

Jak psal Marp, 3D se musí 3D natočit, potřebuješ na to 2 čočky v přesně definované vzdálenosti.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Eduard Sloboda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #6 kdy: 29 Listopadu 2014, 12:46:52 »
To já vím, že z 2D neudělám plnohodnotný 3D film.  Jen jsem chtěl vědět, jestli v linuxu existuje nějaký takový prográmek na převod.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #7 kdy: 29 Listopadu 2014, 14:48:33 »
To já vím, že z 2D neudělám plnohodnotný 3D film.  Jen jsem chtěl vědět, jestli v linuxu existuje nějaký takový prográmek na převod.

Pak mi fakt uniká smysluplnost tohoto účelu. A pokud se nepletu, tak v linuxu moc bezůčelových věcí a SW není.

Tak snažím se dělat vše v linuxu, to potom nepotřebuji tento systém a můžu zůstat rovnou na windows.

Pokud je podle tebe Windows lepší, právě proto, že lze v něm vyrobit falešné 3D, které 3D není, jen se tak tváří... a nevidíš všechny ostatní kvality linuxu, pak mi tě je A. docela líto, neboť jsi ještě vlastně nedošel k poznání, proč je linux lepší, a za B. asi by jsi měl opravdu zůstat u Windows, kde je všechno tak snadné a jednoduché. Kde se i z 2D dá vyrobit 3D aniž bych to musel jako 3D natočit.....
Pak vlastně jsou hloupí ti tvůrci filmů, že nakupují drahé 3D kamery..... a pak já ti vlastně musím poděkovat, neboť už vím proč nebudu chodit na 3D filmy do kina.... aby platil více za 3D film, když je to jen překonvertované 2D.....

Ale velmi se tobě omlouvám, a modovi za OT, prostě je to stejný případ, jak trvání jednoho jistého mého klienta na funkčnosti programu Picasso (podotýkám té staré verze pro Windows XP) v linuxu, protože on potřebuje odesílat fotky výhradně kliknutím na tuto zásadní ikonu... že to v linuxu (a obecně v novém Google Piccaso) jde asi dalšími 100 jinými způsoby, ho nezajímá...... Prostě Windows to uměly přes tuto ikonu, a tak to musí fungovat i jinde......
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #8 kdy: 29 Listopadu 2014, 17:20:35 »
Já to dělám možná trochu hloupě, ale na telce zapnu simulaci 3D  ;D

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #9 kdy: 29 Listopadu 2014, 18:52:05 »
myslim, ze to umi avidemux
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #10 kdy: 29 Listopadu 2014, 19:09:22 »
myslim, ze to umi avidemux
Používám ho už X let a myslím, že to Avidemux neumí...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jmp

  • Host
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #11 kdy: 29 Listopadu 2014, 20:04:46 »
k čemu je to vlastně dobré?

zatím jsem slyšel jen to, že ze sledování 3D filmů má spousta lidí migrénu...
(já žádný neviděl ani neplánuju shlédnout, tak to nějak nechápu a nedovedu posoudit)

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2014, 21:23:53 »
Stereoskopie, nebo jak se dnes komercne rika 3D, je pro mozek matouci, ten sice vnima diky rozdilnemu obrazu pro kazde oko plasticitu, ale zaostreno ma porad na jednu plochu, kdysi sem si stim hral ve fotografii, ovsem to nevysvetluje, proc by takovy emulator 3D nemohl byt i pro linux.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

Eduard Sloboda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #13 kdy: 29 Listopadu 2014, 21:39:38 »
na linuxu jsem již 6 rokem, o tom přechodu na win  to bylo myšleno s nadsázkou z předchozího příspěvku, ať si to dělám ve windows. Já si rád hraji s filmy, na tv mám také konverzi na 3d, ale v reálném režimu to není takové. No nic, hezky jste mě rozebrali.  :-)  Nechtěl jsem nic víc, nežjestli je nějaký prográmek na převod, ne rozebírat windows nebo, že to je zbytečné. Stačilo napsat není, nevím a hotovo. :-) Ale jinak díky.

jmp

  • Host
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #14 kdy: 29 Listopadu 2014, 21:59:48 »
2Salavas: dík za info

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #15 kdy: 29 Listopadu 2014, 22:07:07 »
Tak snažím se dělat vše v linuxu, to potom nepotřebuji tento systém a můžu zůstat rovnou na windows.

Jeden z takových to prográmků jistě pod wine rozběhneš.  ;)
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

kufrbuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Převod filmu do 3D
« Odpověď #16 kdy: 30 Listopadu 2014, 22:27:01 »
Já nějak nechápu, jak už zde bylo napsáno, důvod převádět 2D videa do 3D, když prakticky každá 3D televize má převod 2D do 3D jedním tlačítkem. Tímto převodem se dosáhne maximálně hloubka obrazu, ale nikdy nebude nic vylézat z obrazovky jako u skutečně natočeného 3D videa.

Jinak tohle by měl být 3D player pro Linux http://bino3d.org/
« Poslední změna: 30 Listopadu 2014, 22:43:33 od kufrbuntu »
Linux nutí lidi přemýšlet, proto má menšinový podíl oproti Windows.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.