Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Česká klávesnice stále nenajíždí - VYŘEŠENO.  (Přečteno 2412 krát)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Česká klávesnice stále nenajíždí - VYŘEŠENO.
« kdy: 13 Prosince 2014, 15:53:59 »
Po několika letech instalací 2x ročně jsem se rozhodl pro dlouhodobou verzi. Již běží půl roku a problém se spouštěním české klávesnice trvá. Prošel jsem fora a jen stejný nářek a žádné řešení. Mám nainstalované klávesnice Cs default a pod ní anglickou a německou. Používané méně, ale používané.  Ač není problém po přihlášení najet na ikonku klávesnic a ač je česká vybrána, odklepnout ji ještě jednou, ale není to příjemné. Nejsem programátor a tak nedovedu posoudit kolik práce je toto odstranit. Ale instalace deset let zpátky tento problém neměly.
Poradíte někdo. nebo budu muset další čtyři apůl roků odklepávat po přihlášení na panelu Cs.
Děkuji.
« Poslední změna: 14 Prosince 2014, 22:36:23 od zdelen »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2014, 15:57:58 »
Po několika letech instalací 2x ročně jsem se rozhodl pro dlouhodobou verzi. Již běží půl roku a problém se spouštěním české klávesnice trvá. Prošel jsem fora a jen stejný nářek a žádné řešení. Mám nainstalované klávesnice Cs default a pod ní anglickou a německou. Používané méně, ale používané.  Ač není problém po přihlášení najet na ikonku klávesnic a ač je česká vybrána, odklepnout ji ještě jednou, ale není to příjemné. Nejsem programátor a tak nedovedu posoudit kolik práce je toto odstranit. Ale instalace deset let zpátky tento problém neměly.
Poradíte někdo. nebo budu muset další čtyři apůl roků odklepávat po přihlášení na panelu Cs.
Děkuji.
A co tohle??? http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=71880.msg518249#msg518249Dole je řešení od GdH, naprosto funkční, moc jsi to naše fórum neprocházel zřejmě  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2014, 16:12:28 »
Nechápu, proč bych měl cokoliv přidávat do po spuštění. Jednou je tam volba klávesnic a jako první je Cs, tak myslím by systém měl tu cs spouštět. Ten odkaz jsem samozřejmě našel. Ale myslím, že velké množství uživatelů by chtělo systém, který jede bez různých úprav v terminálu, nebo přidávání řádků do configu a pod. Ubuntu je prezentován jako Linux pro lidi a pokud jeho používání bude komplikované, tal lidí zůstanou u Windowsu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2014, 16:16:18 »
Marpe, to nebude to řešení, které máš na mysli, to jsem psal později do tipů a triků:
 forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72204.0

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2014, 16:20:41 »
Nechápu, proč bych měl cokoliv přidávat do po spuštění. Jednou je tam volba klávesnic a jako první je Cs, tak myslím by systém měl tu cs spouštět. ... Ale myslím, že velké množství uživatelů by chtělo systém, který jede bez různých úprav v terminálu, nebo přidávání řádků do configu a pod. Ubuntu je prezentován jako Linux pro lidi a pokud jeho používání bude komplikované, tak lidí zůstanou u Windowsu.
K+
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2014, 17:29:34 »
Marpe, to nebude to řešení, které máš na mysli, to jsem psal později do tipů a triků:
 forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72204.0
Aha  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #6 kdy: 13 Prosince 2014, 18:12:20 »
Nechápu, proč bych měl cokoliv přidávat do po spuštění. Jednou je tam volba klávesnic a jako první je Cs, tak myslím by systém měl tu cs spouštět. ... Ale myslím, že velké množství uživatelů by chtělo systém, který jede bez různých úprav v terminálu, nebo přidávání řádků do configu a pod. Ubuntu je prezentován jako Linux pro lidi a pokud jeho používání bude komplikované, tak lidí zůstanou u Windowsu.
K+
Já s tímto výlevem nesouhlasím a takovéhle plky ve mě vyvolávají opačné pocity, ono pindat dokáže každý, ale něco pro to udělat už málokdo.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #7 kdy: 13 Prosince 2014, 19:27:45 »
... Já s tímto výlevem nesouhlasím a takovéhle plky ve mě vyvolávají opačné pocity, ono pindat dokáže každý, ale něco pro to udělat už málokdo.
Rozumiem.
Môže sa to zdať ako výlev, ale nieje. Len slušne opisuje skutočnosť. Snažím sa na veci pozerať aj očami toho druhého. ;)
Ale aby sa nepovedalo máš pravdu v jednej veci 
Citace: parafrázujem
...ale něco pro to udělat už dokáže málokdo.
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #8 kdy: 14 Prosince 2014, 21:44:00 »
Skutečně to nebyl výlev, jen konstatování. Jsem jeden z uživatelů, kterých je asi většina. Část lidí má jistě Linux jako koníčka, ale část jen jako operační systém. Odešli od Windows, aby získali něco lepšího. Neumí ale programovat, nemají znalosti něco předělat. To málokdo pro to něco udělá, není to, že nechce, ale není schopen. Posuzuji podle sebe. A místo pomoci někoho osočovat, asi populeritě Ubuntu nepřidá. Myslím, že pokud nemohu poradit, neraaguji. Napadání nic neřeší.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #9 kdy: 14 Prosince 2014, 21:47:53 »
A už jsi si zkoušel nastavit ten ibus, jak jsem odkazoval?

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re:Česká klávesnice stále nenajíždí
« Odpověď #10 kdy: 14 Prosince 2014, 22:35:33 »
GdH. Ano zkusil a je funkční. Ale nic se nemění na mém názoru, že pro uživatele je často problém spustit i terminál a něco v něm udělat.
Ale dík za radu.
Troufnu si občas něco dělat v příkazovém řádku. Zažil jsem pracovně ještě DOS a server Novel a tam jsem dělal jen v příkazovém řádku. U W3.11 většinu také. Ale nyní jsem jen uživatel a nemám potřebu laborovat a pokoušet instalace. Chci jen užívat.
Dík za pochopení.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.