Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Cinnamon notifikace v GNOME  (Přečteno 3063 krát)

WeeHool

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Cinnamon notifikace v GNOME
« kdy: 14 Prosince 2014, 14:44:55 »
Zdravím.
Moc se mi líbí historie notifikace v cinnamonu a chtěl bych si ji dát do pracovního prostředí gnome, přesněji do sezení cairo dock, které pracuje na gnome.
Neví prosím někdo, jak toho docílit??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2014, 15:13:44 »
Nějak jsem nepochopil smysl a text dotazu? Kde je historie notifikací v Cinnamonu a nač je to dobré??? Jinak Cinnamon je Cinnamon a Gnome je Gnome, každé prostředí je jiné, byť Cinnamon z Gnome Shellu vychází. Buď používat Cinnamon nebo Gnome Shell, obojí naráz nejde. A co to je sezení cairo dock v Gnome??? Dosud jsem si myslel, že Cairo Dock je jen panel ve stylu Mac OS X, tj. jen panel, kam lze dát nejčastěji používané aplikace. Což ale obsahuje již samotný Gnome Shell v základu a samotný panel lze ještě upravit pomocí rozšíření: https://extensions.gnome.org/
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

WeeHool

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2014, 16:04:57 »
Když si nainstaluješ cairo-dock, vytvoří se ti i nové sezení založené na gnome flashback.. Aplikace z jednoho prostředí se normálně dají spustit v jiném prostředí.
Historie v Cinnamonu, viz obrázek.
A poprosil bych, aby mi mé příspěvky komentovali jen lidé, kteří mi chtějí pomoci, ne se udivovat nad mými tužbami. Děkuji.

[příloha smazaná administrátorem]

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2014, 21:57:51 »
Applet Notification history:
http://www.glx-dock.org/mc_album.php?a=11

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2014, 07:19:41 »
Když si nainstaluješ cairo-dock, vytvoří se ti i nové sezení založené na gnome flashback.. Aplikace z jednoho prostředí se normálně dají spustit v jiném prostředí.
Historie v Cinnamonu, viz obrázek.
A poprosil bych, aby mi mé příspěvky komentovali jen lidé, kteří mi chtějí pomoci, ne se udivovat nad mými tužbami. Děkuji.
Tak na tom obrázku je normálně aplet pro zprávy/chat  ;D takže nic novýho, třeba v Pidginu si jen naklikáš, co se má zobrazovat, to nemá nic společnýho s desktopovým prostředím... A poprosil bych, abys mi nediktoval co a jak můžu komentovat, resp. abys diktoval zde na fóru, kdo ti může či nemůže komentovat tvoje příspěvky. Děkuji!
« Poslední změna: 15 Prosince 2014, 07:38:51 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

WeeHool

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2014, 13:59:28 »
Pochop, že nechápeš o co mi jde.. co mi je prd platný, že si něco nastavím v pidginu, když pro ostatní programy užívající libnotify to význam mít nebude..  Nepotřebuju ani plugin do cairo-docku. Potřebuju vědět, kterej program to tam v tom trayi je, co uchovává informace o notifikaci, abych si ho mohl zapnout po startu i v jiným prostředí, než-li je Cinnamon.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2014, 14:07:16 »
Pochop, že nechápeš o co mi jde.. co mi je prd platný, že si něco nastavím v pidginu, když pro ostatní programy užívající libnotify to význam mít nebude..  Nepotřebuju ani plugin do cairo-docku. Potřebuju vědět, kterej program to tam v tom trayi je, co uchovává informace o notifikaci, abych si ho mohl zapnout po startu i v jiným prostředí, než-li je Cinnamon.

No tak se koukni, jak se jmenuje v Cinnamonu ve startup aplications. Asi noitification-applet, nebo tak nějak ne ? V čem je problém ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

WeeHool

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #7 kdy: 15 Prosince 2014, 14:23:55 »
Jestli myslíš Aplikace spuštěné při přihlášení, tak tam jsou jen aplikace, co jsem si tam přidal sám.
Příkaz notification-applet neexistuje.
Je to to samý, jako když sem si chtěl nastavit Nema jako výchozího správce souborů pro gnome, ale na to je návodů na internetu tři zadnice..
vážně nikdo netuší, jak dostat do gnome notifikaci z cinnamonu??

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #8 kdy: 15 Prosince 2014, 14:26:17 »
Pochop, že nechápeš o co mi jde.. co mi je prd platný, že si něco nastavím v pidginu, když pro ostatní programy užívající libnotify to význam mít nebude..  Nepotřebuju ani plugin do cairo-docku. Potřebuju vědět, kterej program to tam v tom trayi je, co uchovává informace o notifikaci, abych si ho mohl zapnout po startu i v jiným prostředí, než-li je Cinnamon.
Koukám, že je nás víc, co vůbec nechápou, o co ti jde...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #9 kdy: 15 Prosince 2014, 14:27:02 »
Jestli myslíš Aplikace spuštěné při přihlášení, tak tam jsou jen aplikace, co jsem si tam přidal sám.
Příkaz notification-applet neexistuje.
Je to to samý, jako když sem si chtěl nastavit Nema jako výchozího správce souborů pro gnome, ale na to je návodů na internetu tři zadnice..
vážně nikdo netuší, jak dostat do gnome notifikaci z cinnamonu??

Tak to bude ve skrytých :

Kód: [Vybrat]
sudo sed -i 's/NoDisplay=true/NoDisplay=false/g' /etc/xdg/autostart/*.desktop
co teď ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

WeeHool

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2014, 14:40:02 »
no v tom programu se to nezobrazilo, ale ve složce xdg/autostart něco je.. ale jak tak kontroluju zástupce.. všechno, co má společnýho s nitifikací, má nastaveno, že se má zobrazovat kdekoliv jinde, než v cinnamonu.. je ještě nějaký jiný umístění, kde by to mohlo bejt??

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #11 kdy: 15 Prosince 2014, 15:09:15 »
no v tom programu se to nezobrazilo, ale ve složce xdg/autostart něco je.. ale jak tak kontroluju zástupce.. všechno, co má společnýho s nitifikací, má nastaveno, že se má zobrazovat kdekoliv jinde, než v cinnamonu.. je ještě nějaký jiný umístění, kde by to mohlo bejt??

Nebude nakonec lepší zkusit něco takového : http://www.webupd8.org/2011/07/recent-notifications-indicator-keeps.html
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #12 kdy: 15 Prosince 2014, 15:59:03 »
Co se tu řeší už opravdu nechápu ani já. Chtěl jsi historii notifikací pro Cairo Dock, dal jsem ti odkaz na plugin, který ti dá tu historii přímo do doku. Co je tu ještě za problém?

geofre

Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #13 kdy: 15 Prosince 2014, 16:35:43 »
Co se tu řeší už opravdu nechápu ani já. Chtěl jsi historii notifikací pro Cairo Dock, dal jsem ti odkaz na plugin, který ti dá tu historii přímo do doku. Co je tu ještě za problém?
Když se podíváš na ostatní témata řešená tímto uživatelem, tak problém je víceméně jen to, že Unity není Cinnamon...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

WeeHool

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 51
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #14 kdy: 15 Prosince 2014, 17:18:32 »
no v tom programu se to nezobrazilo, ale ve složce xdg/autostart něco je.. ale jak tak kontroluju zástupce.. všechno, co má společnýho s nitifikací, má nastaveno, že se má zobrazovat kdekoliv jinde, než v cinnamonu.. je ještě nějaký jiný umístění, kde by to mohlo bejt??

Nebude nakonec lepší zkusit něco takového : http://www.webupd8.org/2011/07/recent-notifications-indicator-keeps.html
áleluja!! jo to je přesně to, co sem potřeboval.. a nevadí, že to není z cinnamonu...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Cinnamon notifikace v GNOME
« Odpověď #15 kdy: 15 Prosince 2014, 17:20:05 »
Takže pánové, nakonec to někdo přeci jen pochopil, moje maličkost  ;D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.