Fórum Ubuntu.cz

LTS vydání 18.04, 16.04, 14.04 => Multimedia, foto, video, zvuk => Téma založeno: Chaolinek 11 Červen 2018, 19:52:27

Název: Problém s LibreOffice
Přispěvatel: Chaolinek 11 Červen 2018, 19:52:27
Zdravím,
jsem v Lubuntu nový, mám ho na počítači, který používám jako luxusní psací stroj (takže LibreOffice, hudba, internet, sem tam nějaký film). Všechno běží v pohodě, jen LibreOffice, který bych potřeboval používat více, mi "bliká". Nevím, jak to lépe popsat - při otevření dokumentu program "bliká" a po určité době práce přestane fungovat označování bloku textu, až musím program vypnout a znovu zapnout. Setkal se s tím někdo? Nějaká rada co s tím? Nebo nějaký jiný balík sloužící jako náhrada za Microsoft Office?
Děkuji za odpovědi a rady
Doplněno: Ještě k tomu blikání, je to takové přejíždění šedých vln (případně pásů) přes text, který se tak stává nečitelným, něco podobného mi dělala havarovaná grafika, ale ta to dělala všude, ne jen v jednom programu :)
Název: Re:Problém s LibreOffice
Přispěvatel: juwa2 11 Červen 2018, 21:31:58
Potíže s driverem grafiky.  Takže buď  zapátrej tímto směrem, nebo zkus doinstalovat jiné "buntu" prostředí a pak se do něj přepni. Třeba to pomůže. Ale taky se může jednat o nějaký bug v LO, vyzkoušej jinou verzi. To je tak vše co se k tomu dá na dálku říct...
Název: Re:Problém s LibreOffice
Přispěvatel: Chaolinek 22 Červen 2018, 09:34:24
Asi to bude ono, dělá to i další náhrada za Microsoft Office. Poradí mi někdo prosím, kde sehnat drivery na grafiku? Jedná se o netbook asus X200CA - ve specifikacích je pouze Intel HD Graphic, když zadám vyhledávání, na stránkách intelu to píše, že většina Linuxů má driver integrovaný a je funkční. Což bohužel nemůžu potvrdit (Lubuntu). Zkusím ještě prohledat net, ale rada je občas rychlejší jak strýček google :)
Název: Re:Problém s LibreOffice
Přispěvatel: vxmery 22 Červen 2018, 10:18:59
Akú verziu Lubuntu a akú verziu LO máš?