Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Gmisiycs

Stran: [1] 2
1
Děkuji Vám, že pro Nás něco děláte.

  Času nemaje, ač češtiny fanda a překladatel občasný, nepomohu s překlady, jenž jsou bídou současného Linuxu více, než Linuxů nedávných (zřejmě pro nedostatek lidských zdrojů, nikoliv kvalitativně). Terminologie anglické neznaje, nemohu překládati návody a programová menu. Snad jen z části.
  Snad bych sem<->tam přispěl do wiki, jenže přihlášení neexistuje. Snad bych mohl někdy něco pro wiki sepsati a osobě veskrze zodpovědné předati, by si s textem mohla ... cokoliv dělati.

To je všechno v kolonce "Snad", zejména z časových důvodů.

  Tudíž jsem sedl nad problém, kdy jsem si definoval definici definitivního možná. Má nabídka musela by býti jiná, než čas polykající. V té zlé době, cca minutové střízlivosti, stavu hodného naprostého opovržení, mne tedy napadlo, že ač sám volným časem nedisponuji, tak můj server jej má sdostatek. V tu chvíli jsem si to propojil s problémy s obrázky zde na fóru.

Takže nezdržujme, nabídka zní: prostor na obrázky. Jsou-li jiné potřeby Ubuntu.cz, které by se daly na mém serveru realizovat, jsem jedno ucho.  Zatím by bylo k dispozici okolo 0.5 TB na data. Letos se budou navyšovat kapacity i rychlost připojení, proto slovo "zatím".

2
Jak psal kolega výše plus

... velikost RAM. Pod dva GB již může nastat problém, pod 1GB problém nastane. Jde o přesun dat do swap a zpět, kdy nevěřím, že Linux už umí využívat SSD rovnou jako RAM (a asi to není ani žádoucí, kvůli životnosti SSD). Každopádně při swapování je tam součet časů na přesun dat.

Možná i další technická omezení, které mne nenapadají z hlavy. Z principu je každý řetěz tak pevný, jako jeho nejslabší článek.

3
64-bitová architektura umožňuje vytvořit delší adresy.
Kód: [Vybrat]
Př.:
8-bit (1 Byte) 11110000
9-bit          111100001

Nejde o to, že je adresa o jeden bit delší, ale je především 2x delší.

Lépe je to vidět v porovnání dvojková versus desítková soustava:
1 bit
0=0, 1=1
2 bity
00=0, 01=1, 10=2, 11=3
3 bity
000=0, 001=1, 010=2, 011=3, 100=4, 101=5, 110=6, 111=7
Tedy je vždy dvakrát delší s každým bitem + 1.

Takže 64 bitová architektura umožňuje jak adresovat větší RAM, tak i soubory. Lidé zvyklí na AVIčka, jako na vrchol techniky jsou pak v pasti, když vidí Bluray v jediném souboru a ono to na 64-bitu funguje.

Druhá a neméně podstatná záležitost je větší množství strojových instrukcí, alespoň u Intel kompatibilních procesorů.

Ta druhá záležitost je důvodem, proč některé programy na 32-bit nefungují vůbec, tak první pak, proč nefungují některé programy správně.

Výhodou 64-bitu je i větší množství zpracovaných dat během jednoho "kmitu" procesoru. Jedná se ale víc o teoretickou záležitost, protože programátoři jsou velmi schopní lidé, kteří dokonale utlučou technickou výhodu jalovým kódem, popř. ještě navíc za využití objektového programování (pohodlné, ale objemné kódy).


Toto je technický základ. Při zamyšlení se nad tím, proč je lepší mít PC, než 8-bit z 80-tých let Vám pak jistě dojdou další skutečnosti, i jako neprogramátorovi. Např. vaše TV, její rozlišení a bitová hloubka barev ... a jak šel čas.

4
Co vlastně potřebujete?

Pokud MySQL dotaz, pak neposloužím, objektové programování nesnášeje, nepřekonám odpor k úkolu, jít se ještě jednou v životě hrabat v jejich kódu.

Pokud potřebujete vzít obrázek a doplnit jej o nějaké prvky strojově, v neobjektovém PHP, pak bych o pár kódech věděl, neb jednu captcha tvorbu využívám na jisté doméně a na jiné zase doplňuji předpřipravené obrázky o čísla s rankigem.

Otázka zní, zda a co jste si schopen vytvořit sám, nebo zda potřebujete kompletní práci.
Ve druhém případě bych doporučil fórum PHPBB, kde se dají sehnat lidi na pluginy, či jak tomu říkají, prostě doplňkové kódy.

Pokud to pomůže, tak je snadné a zábavné pracovat třeba s JPG. Stačí mrknout na PHP.NET na funkce jako:
imagecreatefromjpeg()
ImageString()
imagejpeg()
ImageDestroy()

Návodů na SQL dotazy je spousta, za využití dotazů jako je LEFT JOIN lze tvořit multidotazy, tedy vybírat z více tabulek najednou, případně i za použití hodnot z jedné tabulky vybrat data z druhé tabulky a při jejich použití ze třetí tabulky atd. a to vše v rámci jediného dotazu.

Jak jsem psal, nevím přesně, co potřebujete a co si umíte udělat sám. Vím jen, že PHPBB už nechci ani vidět. Mohu se jen pokusit poradit Vám.

5
Obecná podpora / Re:Lubuntu 18.04 tlačítko vypínání
« kdy: 18 Prosinec 2018, 13:01:28 »
Tak tímhle bych se zrovna neřídil. Ano, tímto se vám podaří vypnout každý ntb....Jedná se o tzv. "vynucené vypnutí" - "force shutdown" - ale rozhodně se tím korektně nevypne OS.

Mám-li nastaveno "Stisknutí = Uspat/Hibernovat", vždy to u mne vynutí Uspání/Hibernaci.
Já mám ovšem na většině NTB nastaveno VYPNOUT, právě kvůli VYNUCENÍ vypnutí, a je to z důvodu bezpečnosti obsahu NTB.

Případně mne opravte. Je možné, že se různé distribubuce chovají různě. Teď jsem to testl na Ubuntu 16 s gnome-panel, Ubuntu 18 Budgie + Ubuntu 18 Budgie s přepnutím na Plasma (tedy tentýž NTB), Debian s Plasma. Ostatní distribuce a prostředí kvůli tomu nebudu instalovat. U mne to prostě funguje. Možná i proto, že nemám nikde SWAP jednotku, všude používám program swapspace. To ale nevím.
Anebo jsem největší blázen a proto mám největší štěstí ;-)

EDIT 28.12.2018: Doplňuji, že výše popsané mi funguje na noteboocích, zatímco na klasickém PC ne. Na PC vždy dojde k úplnému vypnutí, ať už nastavím pro vypínací tlačítko cokoliv. Nevím ovšem, proč tomu tak je. Ani Google mi neodpověděl.

6
Obecná podpora / Re:Lubuntu 18.04 tlačítko vypínání
« kdy: 17 Prosinec 2018, 10:25:55 »
Stisk HW tlačítka = Nabídka akcí (pro ukončení session atd.)
Držení HW tlačítka = Provedení akce, nastavené v menu (viz. Váš screen výše)

U mne je doba držení tlačítka závislá na nastavení v BIOS-u. Na některých PC nelze nastavit vůbec, na některých lze dobu držení nastavit softwarově.
Defaultní čas je 5-10s.
Chcete-li tedy provést Vámi nastavené vypnutí pomocí tlačítka, prostě jej držte a držte ... ono to nakonec zdechne.

7
Podpora přenosných počítačů / Re:HP Scan
« kdy: 08 Prosinec 2018, 18:15:16 »
https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/gethplip

Taky mám HP multifunkci. Pokaždé si na tomto linku stahuji ovladače HPlip, protože jsou o dvě verze (až dvacet verzí) novější než v repozitářích.

Situace je jasná. Každý měsíc z továrny vyjede nový model a třikrát měsíčně vyjde nějaký nový linux. Ovladače se non-stop mění - v řádu dní vycházejí nové verze, zatímco správce repa dané distribuce si na ně vzpomene jen s příchodem nové verze distribuce. Takže ubuntu má jednou za dva roky, a sice v dubnu, aktuální ovladače. Huráááá


8
Pomoc s hardwarem / Re:Nefunguje zápis na USB flešku
« kdy: 02 Prosinec 2018, 21:56:06 »

To je právě ta sranda, že mne nezajímá, zda to má smysl, ale zda to jde.
Vzhledem k tomu, že flašky obecně nemají ochranu před změnou firmware, nemusí být tento stav nezvratný, resp. není nezvratný. Problém je v tom, že sofistikované a multinástroje jsem zatím našel jen pro WIN.

Ještě poznámka k části o poškození a vyhození:
Zakoupím-li deset flašek (shodných a najednou), na 5 budu vypalovat OS IMAGE a na 5 libovolná data, a sice stylem 1x vypálím-1xpoužiji, a totéž budu dělat dokola, ty flašky s vypáleným OS zdechnou diametrálně dříve, než ty s libovolnými daty.

To je věc kterou jsem ověřil osobně na levných a-data flaškách. A tomuto především chci přijít na kloub. Také bych rád přišel na to, proč některé kusy chcípnou již po prvním vypálení IMAGE, zatímco s běžnými daty chcípla flaška (ta NEJ!) až po 87. kompletním přepsání (průměr (u mne) je 1324x).

Zná-li někdo odpovědi, teprve pak mi ušetří životní čas.

Pro běžné uživatele pak platí samozřejmě to, co jste psal. Při první chybě dat se zbavit záznamového média.

EDIT:
Dodatek: Vzhledem k počtu poškozených flašek v mém šuplíku, tedy vzhledem k dostatku testovacího matroše, by byl hřích je vyhazovat. Lama už jsem byl, do budoucna již nechci.
A dále: Představte si, že by jste se přímo Vy nevěnoval často celé týdny "zbytečnostem". Dokázal by jste dnes poradit?
Vědecký dodatek: I negativní výsledek je výsledek, a je důležitý! ... a nikdy není zbytečný. Že něco 'nejde' mohu tvrdit, nebo potvrdit.

9
Pomoc s hardwarem / Re:Nefunguje zápis na USB flešku
« kdy: 02 Prosinec 2018, 01:54:20 »  Snažím se tím zabývat delší dobu. Zjistil jsem, že by mi asi pomohl rychle a lehce ChipGenius. Ten ale jede jen pod WIN, na Debian/Plasma se mi jej nepodařilo rozjet. Kvůli tomu si WIN domů nepustím. Pokouším se o nemožné dál, a sice v Linuxu. --- NENÍ BOHA, ABY TO NEŠLO ---
  Posledně jsem narazil na sbírku forensics-full ve standardních repozitářích Debianu. Prý je i v repozitářích Ubuntu a dalších (nechce se mi to ověřovat). Ještě jsem to nespustil. Teď se věnuji překladu, jehož rozpracovaná verze je průběžně tady (obsauje Unicode BOM). Snad to tento týden dokončím. Nemám na to moc času k dispozici.
  Vám by to mohlo pomoci.Kód: [Vybrat]
Tento metabalík instaluje forensics-all, forensics-extra a forensics-extra-gui
balíčky, které zpřístupňují všechny významné nástroje pro forenzní aktivity
poskytované Debianem.

Chcete-li pracovní plochu jako forenzní stanici, tento balíček je pro vás.

Tento balíček je také užitečný pro pentestery, etické hackery a odborníky.


Velmi slušně se mi to instalovalo přes Synaptic, díky kterému jsem narazil i na další lahůdky, jako např. Gwyddion a mnoho dalších. Již brzy tyto fičury vyzkouším na fleškách i na routeru a na serveru atd. Myslím, že díky forensics-full mám zase rok co dělat.

10

Já tenkrát končil s W7 a přišel W10. Vzhledem k tomu, jak se i W10 choval po čerstvé instalaci jsem risknul Lin na desktopu ... a dnes nelituji. Tenkrát jsem samozřejmě nadával jak pes. Má srovnání byla také s W7, W10 byla odjakživa nepoužitelná.

Mou spotřebu nejsem nijak schopen určit. Jedu sice na noteboocích, ale napíchnutých na trafo. Takže hodnotím jen Wýkon, tedy čas zpracování požadavku. Dále mohu hodnotit graf zátěže procesoru. S linuxem jej skoro nikdy nedostanu na 100%, s Wxxx to byla denní vesta.

Je pravda, že jsme se částečně bavili každý o něčem jiném. Ne však zcela. Je zde ta důležitá otázka, zmíněná mnou dříve, "Kdo, jak, proč ... atd.". Díky tomu, že neznám zmiňovaný výzkum, nemohu posoudit, zda koreluje s informacemi získanými mnou. Plus navíc ten provoz na baterii ... ten je u mne výjimečný. Baterka je pro mne jen záložní zdroj.

11
To je spis otazka algoritmu konkretniho SW a delegovanim zateze na GK, jak poukazal na svem priklade Juwa.

Vyteznost cpu pocitam bude tez souviset a bude primoumerna spotrebe energie a na to uz testy existuji od lidi kolem Mintu Cz/Sk, ktere hovori celkem jasne o zavislosti na odladenosti distra a nastaveni pokrocile spravy napajeni, ktera v defaultu nebyva. No a dalsimi faktory jsou prave i pouzity SW na konkretni operace, vykon gk a drivery gk ...

Na druhou stranu pravda je, ze koncepce Win je takova, ze tam beha spousta spoustenych sluzeb naprosto nehospodarne as nesmyslne nastavenymi parametry, co se tyce zateze a rezervace prostredku a tak z tohoto pohledu se da rici, ze Linux procesor psychicky setri. To ale opravdu neplati u ntb, ktere se v defaultu vice prehrivaji kvuli vyse zminenemu a tam to procesor rozhodne fyzicky nesetri ...

Konkrétní software: AviDemux. Jede na Win i Lin.

V případě mých "testů" šlo o Ubuntu, vždy v defaultu (snad s výjimkou zrušení automatického uspávání a zamykání).

Na Win10 dokonce stále jede (až na další spysoft a nesmyslné subrutiny) nevypnutelná Cortana. Její žravost si umím nepředstavit.
Od doby, co se z Laptopů staly Notebooky (daly se unést jednou osobou), jedu na noteboocích. Mé laické testy ukazují právě šetření na těchto typech PC, zatímco na x-towerech/desktopech mám jediný příklad, a sice synův pradědeček minitower s Intel procesorem a AMD grafikou, kde jsem sice nic netestoval, nicméně syn hlásil, že mu FlatOut2 jede stejně jak na widlích, přestože jede přes WINE. Má v kompu Ubuntu 16.04.5.

Reflektuji zjištění soudruhů z LinuxMINTu, bylo by dobré reflektovat i zjišténí podobná mému. Už jen proto, že benchmark a realita je podobný sputřebě automobilu Udaná vs. Skutečná. Nemohu všek přesně soudit, protože se mi ještě nepodařilo dohledat: kdo, kdy proč, jak a za či prachy, na čí návrh ty Minťácké testy dělal ... + ... kdo, jak ... dělal srovnávací/potvrzovací/vylučovací testy. Předpokládám, že to druhé nedělal nikdo, čímž testy ztrácí trochu na důvěryhodnosti. Předpokládám, že Minťáci to dělali pro nadšení, ne pro prachy, což zase důvěryhodnost přidává.
    Nicméně - neviděl jsem, nenašel jsem. Nemám jak k testům diskutovat, a to mě mrzí.

12
Uplne vypnut notebook.
Zapnut a stlacat F2 pre vstup do BIOSu.
Ist do polozky Security.
Nastavit Supervisor Password potvrdit a restart notebooku.
F2 do BIOSu
Otvorit polozku Boot a boot mode UEFI a polozku Secureboot do stavu Disable taktiež
je nutné deaktivovať TPM
.
Ulozit F10 potvrdit Yes a restart.
Opat F2 a nastavit boot medium alebo krok
vynechat a stlacat F12 pre boot menu.
TPM modul zablokuje instalaciu ineho OS a tvari sa akoby tam chybal EFI.
TPM sa totiz stara o recovery notebookov Acer a tym, ze ma pristup na internet, vie obnovit BIOS a tiez vie vzdialene resetnut instalaciu ci zablokovat bios...
-a takto to funguje-este raz zopakujem endless zmizne...

A pak že se nedá dozvědět něco nového u tak tristní záležitosti.
To vzálené ovládání TPM je pro mne novinka. Děkuji.

13
Obecná podpora / Re:Problém při spuštění systému
« kdy: 04 Říjen 2018, 19:00:34 »
Špatně vyjádřeno.
Libovolná flaška vylitá Rufusem...

Opravdu si neuvědomuji, co bych mohl udělat špatně, když jsem postupoval podle návodu, plus následně několik opravných pokusů s variacemi. Nikdy to nezabralo.

14
Obecná podpora / Re:Problém při spuštění systému
« kdy: 04 Říjen 2018, 18:33:37 »
Myslím, že to "NIC" se u mne projevovalo kdysi stejně.
Libovolné ISO, vytvořené RUFUSem nefungovalo.

NIKDY!

Ale problém již dnes nemohu diagnostikovat, protože Widle mi do domu nesmí a WINE je jen na zoufalé věci. Evidentně ale kdysi na USB nefungoval boot. Data tam byla.

15
Já nic. Já už jsem si kupodivu stihl info dohledat.

Ministerstvo duševního zdraví varuje:
Plnotučné vysvětlení způsobuje nižší objem opakujících se dotazů.

16

Můhehe...
Já měl vždycky problém, že se mi automaticky ztlumoval jas. Sotva se to podařilo nastavit, přišla nějaká aktualizace, a nastavovalo se znovu, kolikrát i s režimy spánku po 10 min. atp. Často jsem si připadal jako na Widlích. Ale to nebude grafikou. To bude buntu verzemi. Na Debian/Plasma mi to nedělá. Dokonce si už konečně pamatuje, jak bylo které externí zobrazovadlo nastaveno, a to i po dlouhé době v řádu měsíců.

Ovšem původní TÉMA bylo o vytíženosti procesoru, takže trochu odbíháme, i když příjemně.

17
Obecná podpora / Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« kdy: 04 Říjen 2018, 18:04:42 »
Napadlo Vás někdy, že pravda nemusí být vždy jen na jedné straně?
Ano, opakované dotazy prudí, ano, Google je na *censored* a bing či kačer taky, ano lidi se ptají, protože skoro nikde není vytvořeno úplné řešení problému - anebo je, ale zastaralé.
atd.

Nebudu soudit. Ani nemohu. Sám se často (ale jinde) potýkám s opakujícími se dotazy. Sám se neustále potýkám se 6.hodinovým až 6.denním googlením problému, abych se nemusel opakovaně na fórech ptát.

Pruda je obojí. Řešení však existuje. EU parlament je plný takových tupců, že by to schválili. Říkal to pan Werich:"To je blbý, to se bude líbit !". Takže řešením je, zakázat lidem rodit se. Tak nevzniknou nové lamy, jako například mí synové. Oba jedou na linuxu, oba jsou tu reglí, oba jsou neplnoletí, i když se mohou zeptat mne, tak se stydí a píšou sem.

Víte co tím ve skutečnosti způsobůjí?
Tak jen zhruba:
- Prudí místní závisláky.
- Prudí mne.
- Něco si sami zjistí a dokáží zapracovat (protože Vás/mne prudí).
- Vydávají nová témata, která noví návštěvníci nejvíce čtou.
- Způsobují elektrické lechtací vzruchy u Google aspol - ten si pak myslí, že ubuntu neumřelo a zařazuje výsledky na prestižnější místa.
    - Způsobuje to příliv nových lam.
    - Nové lamy píšou         nové = opakující se          dotazy.
    - To způsobuje lachtání Google na žalud(k)u.
        - To způsobuje příliv ...Nemusíte souhlasit. Stačí mi, pokud jste se usmáli.

EDIT: Pokud se podíváte na náštěvnost a počet nových příspěvků, uvědomíte si, že píší jen ti zoufalí, co si opravdu nedokáží jinak pomoci. Drtivá většina čte. Čímž zároveň odsunuje toto fórum z prestižních umístění Google a devalvuje tím propagaci Ubutu/Linuxu.

18
Obecná podpora / Re:Ubuntu a vzdálené zálohování
« kdy: 04 Říjen 2018, 17:34:23 »
FTP nebezpečné je. Už jen proto, že klidně komukoliv přizná, že existuje. A tak stroje prohledávající net zjistí, že někde je FTP, pak zaúkolují zombie swarm a zombíci střídavě posílají dotazy na NAME a PASSWORD tak dlouho, až se dílo podaří.

Používám SSH. Za domácí úkol naučit = ztráta cca 2 hodiny (předpoklad osobně pro Vás). Mám nastavené na domácím serveru, aby mi jednou denně posílal zálohu přes SFTP, tedy SSH přenos. Tam to řídí PHP... nějak přes CRON... CRON zase neumím já a ano, jsem líný. Jednou denně mi taky můj noťas testuje, jestli je server online, kdyby nebyl, spustí server po síti a za deset minut si sám natahá zálohu.

Tak nějak to funguje. Na serveru si v administraci přes web mohu nastavit parametry záloh, jako časy, složky, počet držených záloh. CRON pak jen spouští další PHP script, který toto vše vykonává. Nastavené parametry neukládám do DB, ale do souboru. Jelikož si stím často hraji a měním tvar dat, je to pro mne flexibilnější.

Moje zálohy však nejsou tak vymakané jako přes DEJADUP. Je to čistá kopie. Zato funguje, což mi u DEJADUP taky šlapalo, ale jen do první změny nastavení. Smazání a znovuvytvoření zálohovacího adresáře mi taky DEJADUP rozbilo a nepomohl ani reinstal, včetně použití BLEACHBIT či ručního prohledání HDD na zbytky DEJADUPu.

19

U mě grafika INTEL. (že by ?)

20
Pomoc s hardwarem / Re:HP Ink Tank Wireless 415
« kdy: 04 Říjen 2018, 17:15:37 »
Asi před třemi dny vyšla nová verze HPLIP. Zrovna jsem někomu dělal Debian instalaci a všiml jsem si, že stahovaný HPLIP byl právě z toho dne.

Snad zkuste ještě jednou instalaci s nově staženým HPLIPem.
Jednou se mi podařilo zprovoznit prastarou tiskárnu pomocí CUPS, zatímco přes systém odmítala fungovat až do své smrti. R.I.P.
Jinak poradit neumím.

21
...najprv vyhladas suvisiace clanky o nastaveni biosu na acer...potom instalujes,endless vsak zmizne...sme to uz vyriesili...acer ma problemovy bios na linux,okrem endless...potom vse pobezi v pohode...

Hodně zmatené a nesrozumitelné. Mohl bych Vás poprosit, aby jste nespěchal a napsal příspěvek skoro jako pro lamičky?

Mám pocit, že ve svém příspěvku popisujete řešení problému, který je velmi zajímavý a tipnu si, že se bude do budoucna vyskytovat častěji. Precizně zpracovaný příspěvek na toto téma by mohl třeba i způsobit, že se jednou stane nejčtenějším na fóru, což dokáže polechtat ego každému, ale ještě důležitější je, že dokáže pomoci spoustě lidí.

Já například jsem o tomto problému doposud nevěděl a šiklo by se mi, kdybych nemusel googlit na bůhvíjakých stránkách bůhvíjakou dobu, ale mohl bych si to přečíst jako úplné téma zde.

Předem děkuji.

22
Nevim nevim s tim setrenim procesoru u Lin...

Toto tvrzení by chtělo zdroje !

Má zkušenost byla, že když už nešlo vydržet lagování WIN na HP620 a poprvé v životě jsem zkusil LIN, bylo to totéž, jako bych si koupil nový a moderní počítač. Okamžitě jsem zkusil nechat na této prehistorické stvůře (HP) překopat BluRay na AVI 1500MB a bylo to za 6 hodin. Na WINu za den a půl.
  Nyní mne vyveďte z omylu o nevýkonnosti LINu.

Druhý a třetí noťas jsem po zakoupení nastartoval s WIN a pak s LIN. Zkusil jsem kratší test, s menším videem. Dopadlo to opět stejně, přestože na LIN jsem ještě k tomu přehrával 4K video na ext. TV.

Jestli ono to nebude (ty testy) obdobné jako s automobily. V papírech máte že podle (nějaké super) normy žere 5l a ve skutečnosti nejde pod 6. Benchmark je v tomto velice podobný statistice. Nejvíce záleží JAK se použije a jak se chtějí prezentovat výsledky = manipulace s logaritmickými poměry či 'vynechání' 'nerelevantních' 'údajú' atd. atp.

Vážně bych chtěl vidět ty testy. Nejlépe v češtině, vytvořené čechem. Tak aby nedošlo ke "Ztraceno v překladu".

23
Výborná zpráva. Děkuji. Na novinky nechodím a hry nehraji. Bez Vás Ventero bych nic nevěděl.


PS: Já tušil, že můj přechod na Lindu způsobí světové změny.
No co, no?
 ;)

24
Team Ubuntu hrdě oznamuje, že bylo vydáno Ubuntu 18.04 Bionic Beaver.

Helltracker.cz oznamuje, že zatímco na hrdé stránce Ubuntu.CZ si Ubuntu nestáhnete, Tak u nás ano. Jako magnet, torrent i direct. Udělat doménu trvalo jeden den a nerozumím tomu, že české komunitní fórum nedokáže udělat link na soubor na hardu. Pokud potřebujete pomoc s úpravou fóra, napište mi. Těch deset minut na zprovoznění si najdu.


Ubuntu lze tedy stáhnout jak na UBUNTU.COM, tak na https://linux.helltracker.cz. Nevylepoval jsem tam HASHe, MD5 apod, není to žádná ofiko stránka. Vše ale souhlasí. Máte-li někdo návrh jak stránku vylepšit, napište mi.

25
Obecná podpora / Re:Wammu
« kdy: 01 Srpen 2018, 16:01:47 »
Dnes jsem WAMMU instaloval kolegovi na ntb a všiml jsem si pár detailů. Mám tedy ještě jeden návod na rozhoupání této lodičky.

1. Odinstalovat a nainstalovat.
Kód: [Vybrat]
sudo apt purge wammu*
sudo apt purge gammu*

sudo apt install gammu*
sudo apt install wammu*

2a. - upravit spouštěč podle obrázku 1., kde je to zeleně zaznačeno v levém dolním rohu screenu. Úpravu spouštěče jsem dělal v programu "alacarte"...
2b. - ... nebo spustit v terminálu WAMMU s právy root.
Kód: [Vybrat]
sudo wammu
Celé je to o tom, že při první instalaci WAMMU se z nějakého důvodu nenainstalovalo vše potřebné (bug?). Po 'apt purge wammu a gammu' a 'apt install wammu a gamu' (pozor !!! obojí s hvězdičkou na konci !!! ta je tam velmi důležitá !!!) to i s mým pradědečkem telefonů naběhlo na první dobrou, viz zbytek obrázku č.1. Zde je i vidět, že jsem (uprostřed dole) zvolil v menu 'Vyberte telefon' první položku. Proč jsem to udělal? No protože také nevím, kterou položku zvolit. Ale vím, že jsou jen 4 možnosti, a tak mne v případě maximální smůly čekají maximálně 3 restarty WAMMU :-) .
Na dalších obrázcích je následné dění. Po volbě 'Telefon->Připojit' jsem v menu 'Načíst' postupně zvolil jednu položku za druhou a vše se mi načetlo.

Pozor !
Voba menu 'Načíst vše' mi nikdy a nikde nefungovala.
... resp. fungovala nějakou dobu, a pak se program zasekl (opět bug?) a musel být zavražděn, neb nešel standardně vypnout.

Další obrázky:
- obr. č.2 - Hlášení o nalezení telefonu (další bug je v polovičním zobrazení tučného nadpisu 'Zkouška').
- obr.č.3 - Načítání dat z telefonu pomocí zabugované funkce 'Načíst vše'. Snímek byl pořízen cca 5s před zakousnutím se programu.
- obr.č.4 - Po zabití WAMMU a znovuspuštění jsem načítal položky postupně a načetl vše. Na obrázku jsou hlavní charakteristiky telefonu. Screeny SMS, či tel. seznamu sem pochopitelně nebudu dávat.
Pozn: Červená barva na screenech je moje cenzura citlivých údajů.


Adresář pro přílohy je plný, takže takto:
č.1 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143105.png,
č.2 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143205.png,
č.3 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143334.png,
č.4 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801151903.png.

Stran: [1] 2