Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Aky linux odporucate?
« Poslední příspěvek od Nemo7 kdy Dnes v 10:27:06 »
Prostě kam se hrabe Windows, pokud chcete žít jak správce porouchane sítě, jděte do Linuxu!
Pokud se chcete chovat jako pubertální hlupák, choďte při každé vhodné příležitosti trollit na linuxové fórum to těm tučňákům "nandat"!  :D
12
Podpora pro pracovní prostředí / Re:Dva monitory obráceně (18.4.)
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 10:17:14 »
Hmm, Podla toho co citam na nete by mal byt problem v tom ze subor /home/meno/.config/monitors.xml kde je nastavenie monitorov sa nacita az po prihlaseni. Ak som dobre cital tak xubuntu 18.04 pouziva na prihlasenie lightdm a greeter. V tomto pripade by malo stacit prekopirovat subor /home/meno/.config/monitors.xml do var/lib/lightdm/.config/monitors.xml aby sa nacital pred prihlasenim.(alebo len vytvorit odkaz/link)
Ovsem nemam to ako vyskusat tak je to u mna len teoria. :D
Ak chces tak to vyskusaj.
13
« Poslední příspěvek od roj kdy Dnes v 09:26:29 »
Nemám nesvobodné ovladače, je to intel na MSI boardu, grafina je integrovaná na boardu.
Mohl bych prohodit šňůry, ale ten jeden monitor má jen HDMI a nemá DVI a potřebuju ho mít jako vedlejší vpravo. Zajímavé je, že jako hlavní to po startu identifikuje ten s HDMI, nikoliv ten s DVI.
14
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy Dnes v 09:08:14 »
Graficka karta? Ovladace? Ak mas neslobodne ovladace neda sa to nastavit tam?
15
Podpora pro pracovní prostředí / Dva monitory obráceně (18.4.)
« Poslední příspěvek od roj kdy Dnes v 08:05:29 »
Ahoj.
Moje xubuntu si po startu myslí, že levý monitor je vpravo a pravý vlevo. Takže když pohybuju na levém myší doprava směrem k pravému, narazím na zeď. Když pohybuju doleva směrem do "prázdna", kursor obletí zeměkouli a octne se na pravém monitoru. To se děje na přihlašovací obrazovce.
Jakmile se přihlásím, už je to v cajku, protože to mám přes Nastavení -> Displej nakonfigurované správně. Ale pokaždé, když založím nového uživatele, je to zase obráceně a musím to konfigurovat.
Dá se s tím něco udělat, aby systém věděl, kde jsou monitory, tak nějak globálně?
16
Návody, tipy a triky / Re:Jak přehrát ISO (výukové dvd)
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 01:22:52 »
Pokoušela jsem se přehrát ISO, a řešila jsem jenom to ISO.  Budu se muset proklikat k nějakému video k excelu, tohle byla špatná volba.
Moc děkuji za rychlou radu.

Ale na tom DVD může klidně nějaké video k excellu být. Stačí projít složky co na tom DVD jsou. A videosoubor poznáš podle koncovky...
17
« Poslední příspěvek od lava kdy Dnes v 01:11:14 »
Pokoušela jsem se přehrát ISO, a řešila jsem jenom to ISO.  Budu se muset proklikat k nějakému video k excelu, tohle byla špatná volba.
Moc děkuji za rychlou radu.
18
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 01:00:06 »
Soubor .xlsx není video. Tím pádem ho nemůžeš otevírat ve videopřehrávači, ale v programu k tomu určenému (např. Libre office).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
To, že jsou soubory na DVD ještě neznamená že se jedná o video. DVD je datový nosič jako každý jiný, třeba fleška.
----------------------------------
Zřejmě se jedná o DVD z nějakého časopisu (Computer, Chip). To musíš opravdu to .iso připojit a pak jednotlivými soubory procházet a otevírat je v příslušných programech - podle toho co je to za soubor.
19
« Poslední příspěvek od lava kdy Dnes v 00:43:27 »
Asi mám celkový problém...
Hlásí mi to    Otevření /home/xxxxxx/virtual-drives/dvd/Testy_a_kvizy/Testy_1/A/Test_1_4A.xlsx.
 selhalo
Nejspíš se  to pokoušelo nainstalovat, takže to nebylo jenom video.
20
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 00:17:11 »
Děkuji, dala jsem připojit, ale nespustilo se. Teď jsem nainstalovala acetoneISO, zatím jenom zkouším.
To mám z toho, že se snažím spustit výuku excelu...

Jak nespustilo se??   No samo se přehrávání nespustí. Musíš připojené .iso otevřít/přehrát v přehrávači...
--------------------------------------------
Nebo jednoduše VLC > Media > Otevřít soubor
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10