Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Blog Ubuntu -- Správa "projektů" české komunity Ubuntu

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Pomoc s instalací a aktualizací / účet host v 18.04.1
« Poslední příspěvek od stapes kdy 15 Srpen 2018, 09:00:35 »
Zdravím, po upgradu na 18.04 není dostupný účet host, s automatickým přihlášením a s vymazáním činnosti po vypnutí počítače. Systém mi nabízí pouze standardní uživatelský účet. Dá se to nějak doinstalovat ?  Díky
22
Obecná podpora / Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Poslední příspěvek od Jahodník kdy 13 Srpen 2018, 21:04:58 »
Jo, je to půlroční Saarloosův vlčák.  :D

Problém je (asi) vyřešený, i když tak nějak mimoděk. Byla nejspíš někde chybka v instalaci. Chtěl jsem zkusit Mint Mate 19, ale instalace se zadrhla, nějaký problém s Grub nebo co, musel jsem instalovat zpátky Ubuntu 18.04 LTS, no a teď to jede normálně. Akorát stejně uvažuju, že si tam časem dám Mate místo Gnome, ale zatím to nechci pokoušet.

Ten starý politý notebook je Acer Aspire V5-122P a už je opravený. Sloužil dobře. Uvažuju, že ho dám neteři, je na něm Ubuntu 14.04 LTS 32 bit, chtěl jsem ho přeinstalovat něčím novějším 64 bit (Mint nebo Ubuntu 18.04), ale nešlo to. Je tam nějaký starší BIOS, co se nedomluví s instalační flashkou. O víkendu si s tím ještě pohraju, jestli půjde nastavit UEFI boot. Rozhodně jí tam nebudu vracet Windows 8 ani tam nenechám stávající zahnojený Linux s mým účtem.
23
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Záloha prastarého počítače
« Poslední příspěvek od Jahodník kdy 13 Srpen 2018, 20:34:46 »
Díky za tipy. Předběžně jsem se domluvil s jedním technikem, co má IT firmu, že mu to dovezu a on to udělá, prý nebude problém. Sám se do toho pouštět asi nebudu.
24
Centrála pro hraní / Re:Truckers MP (Euro Truck simulator 2 multiplayer)
« Poslední příspěvek od likkyss kdy 13 Srpen 2018, 19:30:34 »
Co ještě mám napsat za info, abysme to dali nějak dohromady?
25
Centrála pro hraní / Truckers MP (Euro Truck simulator 2 multiplayer)
« Poslední příspěvek od likkyss kdy 13 Srpen 2018, 18:42:45 »
Ahoj, zkoušel jsem rozjet multiplayer pro ETS2, nainstaloval jsem PoL a Wine (3.0.2). Do PoL jsem nainstaloval Steam - hodilo mi to chybu, ale normálně se otevře, problém je v tom, že se nepřipojí k internetu, nezobrazí vůbec "obchod" a když se pokouším nainstalovat nějakou hru, tak to napíše, že se nemůže připojit k serverům, přičemž přihlášení do Steamu proběhne normálně.

Napadá Vás někoho, kde jsem mohl udělat chybu? Jsem nováček, třeba jsem mohl i špatně nainstalovat wine, dělal jsem to podle google v terminálu.

Díky :-)
26
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:URL Helper,URL Snooper nieco na linux
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 13 Srpen 2018, 12:42:29 »
Bude ti muset stačit wireshark...
27
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / URL Helper,URL Snooper nieco na linux
« Poslední příspěvek od JohnCenaWWE kdy 13 Srpen 2018, 12:12:52 »
Ahojte pouzival som vo winXP URL Helper aby som vedel vycitat url videa napr z kukaj.sk a potom som si to dokazal prehrat v satelite
je nieco aj pre linux?nieco ako urlHelper aby som vycital url daneho videa
diki
28
Obecná podpora / Re:Nový NTB
« Poslední příspěvek od milano-m2 kdy 13 Srpen 2018, 11:04:52 »
Co tyhle repasy https://www.technimax.cz/dell-precision-m6800 ?
Měl jsem ho doma, ale kvůli velikosti a váze jsem ho tak nějak měl pořád vypnutej a používal 14" thinkpad s výjimkou kdy jsem si chtěl zahrát Diablo3.

4x slot pro RAM (max32GB)
2x HDD + m.2 slot pro třetí disk (ty 2 HDD můžeš mít v RAID a m.2 jako sytémový disk)
některé kusy mají podsvícenou klávesnici (záleží na konfiguraci- podsvícenou klávesnici si můžeš sehnat a vyměnit)
dvojité chlazení (grafika má svůj ventilátor)
opravdu velmi kvalitní kovové zpracování
pěkný Full HD display s antireflexní vrstvou (tady pozor, některé mají jenom HD)

Osobně jsem měl starší m6600 s i7+24GB RAM+ SSD a výkonu to mělo až do pr......... :)

Původní cena bývala dle konfigurace 90.000-110.000,-

Jenom je to trochu žrout, ten můj musel mít napájecí adaptér 240W, takže na baterku si toho moc neužiješ.
K tomu ale není určenej, je to přenosná pracovní stanice.
Dělám v servisu a musím říct, že nic lepšího mi za 22 let rukama neprošlo.
Ubuntu 16.04 a Debian 9 na té mé m6600 bez problémů.
29
Ahojte,
jsem začátečník a zvykl jsem si používat klávesovou zkratku ctrl+alt+shift + šipka
Bohužel mi to najednou přestalo fungovat na obou PC. Mám Ubuntu 18.04
Předem děkuji za rady.
Jirka
30
Obecná podpora / Re:Ubuntu 18.04 blikání monitoru a řešení
« Poslední příspěvek od Petr Merlin Vaněček kdy 13 Srpen 2018, 07:59:46 »
Ten pejsek je ale fakt miláček.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10