Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Pomoc s hardwarem / Re:Problém s grafickou kartou
« Poslední příspěvek od bob.saint-clare kdy 01 Srpen 2018, 23:10:06 »
Najednou se mi objevilo na monitoru zrno.
Je v haji graficka karta, nebo pouze blbne driver?

https://s33.postimg.cc/ar823am67/Sn_mek_obrazovky_po_zen_2018-08-01_21-02-28.png

edit:  Teď fakt nechápu. Napadlo mi podívat se nato zrno na mobilu. Zobrazuje mi uplne dokonaly snimek plochy.
Proč teda na počítači vidím pískoviště? Chyba v monitorech?
92
Obecná podpora / Re:Wammu
« Poslední příspěvek od Gmisiycs kdy 01 Srpen 2018, 16:01:47 »
Dnes jsem WAMMU instaloval kolegovi na ntb a všiml jsem si pár detailů. Mám tedy ještě jeden návod na rozhoupání této lodičky.

1. Odinstalovat a nainstalovat.
Kód: [Vybrat]
sudo apt purge wammu*
sudo apt purge gammu*

sudo apt install gammu*
sudo apt install wammu*

2a. - upravit spouštěč podle obrázku 1., kde je to zeleně zaznačeno v levém dolním rohu screenu. Úpravu spouštěče jsem dělal v programu "alacarte"...
2b. - ... nebo spustit v terminálu WAMMU s právy root.
sudo wammu
Celé je to o tom, že při první instalaci WAMMU se z nějakého důvodu nenainstalovalo vše potřebné (bug?). Po 'apt purge wammu a gammu' a 'apt install wammu a gamu' (pozor !!! obojí s hvězdičkou na konci !!! ta je tam velmi důležitá !!!) to i s mým pradědečkem telefonů naběhlo na první dobrou, viz zbytek obrázku č.1. Zde je i vidět, že jsem (uprostřed dole) zvolil v menu 'Vyberte telefon' první položku. Proč jsem to udělal? No protože také nevím, kterou položku zvolit. Ale vím, že jsou jen 4 možnosti, a tak mne v případě maximální smůly čekají maximálně 3 restarty WAMMU :-) .
Na dalších obrázcích je následné dění. Po volbě 'Telefon->Připojit' jsem v menu 'Načíst' postupně zvolil jednu položku za druhou a vše se mi načetlo.

Pozor !
Voba menu 'Načíst vše' mi nikdy a nikde nefungovala.
... resp. fungovala nějakou dobu, a pak se program zasekl (opět bug?) a musel být zavražděn, neb nešel standardně vypnout.

Další obrázky:
- obr. č.2 - Hlášení o nalezení telefonu (další bug je v polovičním zobrazení tučného nadpisu 'Zkouška').
- obr.č.3 - Načítání dat z telefonu pomocí zabugované funkce 'Načíst vše'. Snímek byl pořízen cca 5s před zakousnutím se programu.
- obr.č.4 - Po zabití WAMMU a znovuspuštění jsem načítal položky postupně a načetl vše. Na obrázku jsou hlavní charakteristiky telefonu. Screeny SMS, či tel. seznamu sem pochopitelně nebudu dávat.
Pozn: Červená barva na screenech je moje cenzura citlivých údajů.

Adresář pro přílohy je plný, takže takto:
č.1 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143105.png,
č.2 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143205.png,
č.3 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801143334.png,
č.4 - https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/79c886_snimekobrazovkyporizeny20180801151903.png.
93
Pomoc s hardwarem / Re:Wifi Broadcom na notebooku HP
« Poslední příspěvek od West kdy 31 Červenec 2018, 23:17:06 »
Co vypise prikaz iwconfig?
94
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 31 Červenec 2018, 20:50:27 »
Nemá smysl instalovat něco, pro co pak nejsou na tvůj HW k dispozici ovladače.
Vytvoř si multiboot flešku. Nahaž na ni 10+ různých dister, klidně i starších. Postupně je zkoušej v live režimu. U kterého ti bude wi-fi (a samozř. ostatní věci) fungovat, to si pak nainstaluj (různá distra (resp. kernely v nich) obsahují různé ovladače).
95
« Poslední příspěvek od novas33 kdy 31 Červenec 2018, 20:14:24 »
Ved ho mas aktivovany. Aj to tam pise "je pouzity alternativny ovladac".
Ale wifi je stále nefunkční a po restartu musím znova dodatečný ovladač nainstalovat,tak jsem myslel,že něco dělám špatně
96
Pomoc s hardwarem / Re:tiskárna HP nerespektuje horní okraj
« Poslední příspěvek od dredata_zizalka kdy 31 Červenec 2018, 17:27:40 »
Tak jsem smazala to níže, a spustila znovu instalaci z toho z webu, podle pokynu.
Předtím jsem i smazala evidované tiskárny a v rámci instalace se nastavila znovu.

https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/downloads

zizalka@zizalka-pc:~/Stažené/baliky$ sh hplip-3.18.6.run
Creating directory hplip-3.18.6
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing HPLIP 3.18.6 Self Extracting Archive...

HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.18.6)
HPLIP Installer ver. 5.1

Copyright (c) 2001-15 HP Development Company, LP
This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
This is free software, and you are welcome to distribute it
under certain conditions. See COPYING file for more details.

Installer log saved in: hplip-install_Tue-31-Jul-2018_17:10:21.log

\
note: Defaults for each question are maked with a '*'. Press <enter> to accept the default.
\

INSTALLATION MODE
-----------------
Automatic mode will install the full HPLIP solution with the most common options.
Custom mode allows you to choose installation options to fit specific requirements.

Please choose the installation mode (a=automatic*, c=custom, q=quit) :

INTRODUCTION
------------
This installer will install HPLIP version 3.18.6 on your computer.
Please close any running package management systems now (YaST, Adept, Synaptic, Up2date, etc).

DISTRO/OS CONFIRMATION
----------------------
Distro appears to be Ubuntu 16.04.

Is "Ubuntu 16.04" your correct distro/OS and version (y=yes*, n=no, q=quit) ? y

Initializing. Please wait...

ENTER USER PASSWORD
-------------------
Please enter the sudoer (zizalka)'s password:

INSTALLATION NOTES
------------------
Enable the universe/multiverse repositories. Also be sure you are using the Ubuntu "Main" Repositories. See: https://help.ubuntu.com/community/Repositories/Ubuntu for more information.  Disable the CD-ROM/DVD source if you do not have the Ubuntu installation media inserted in the drive.

Please read the installation notes. Press <enter> to continue or 'q' to quit:

SECURITY PACKAGES
-----------------
AppArmor is installed.
AppArmor protects the application from external intrusion attempts making the application secure

Would you like to have this installer install the hplip specific policy/profile (y=yes*, n=no, q=quit) ? y

RUNNING PRE-INSTALL COMMANDS
----------------------------
OK

CHECKING FOR NETWORK CONNECTION
-------------------------------
Network connection present.

RUNNING PRE-PACKAGE COMMANDS
----------------------------
sudo dpkg --configure -a (Pre-depend step 1)
sudo apt-get install --yes --force-yes -f (Pre-depend step 2)
sudo apt-get update (Pre-depend step 3)
OK

DEPENDENCY AND CONFLICT RESOLUTION
----------------------------------
HPLIP-3.18.6 exists, this may conflict with the new one being installed.
Do you want to ('i'= Remove and Install*, 'q'= Quit)?    :i
Starting uninstallation...
HPLIP uninstallation is completed

RUNNING POST-PACKAGE COMMANDS
-----------------------------
OK

RE-CHECKING DEPENDENCIES
------------------------
OK

PRE-BUILD COMMANDS
------------------
OK

BUILD AND INSTALL
-----------------
Running './configure --with-hpppddir=/usr/share/ppd/HP --libdir=/usr/lib --prefix=/usr --enable-qt4 --disable-qt5 --enable-doc-build --disable-cups-ppd-install --disable-foomatic-drv-install --disable-libusb01_build --disable-foomatic-ppd-install --disable-hpijs-install --disable-class-driver --disable-udev_sysfs_rules --disable-policykit --enable-cups-drv-install --enable-hpcups-install --enable-network-build --enable-dbus-build --enable-scan-build --enable-fax-build --enable-apparmor_build'
Please wait, this may take several minutes...
Command completed successfully.

Running 'make clean'

Running 'make'

Running 'sudo make install'

Build complete.

POST-BUILD COMMANDS
-------------------

CLOSE HP_SYSTRAY
----------------
Sending close message to hp-systray (if it is currently running)...
OK

HPLIP UPDATE NOTIFICATION
-------------------------
Do you want to check for HPLIP updates?. (y=yes*, n=no) : y

RESTART OR RE-PLUG IS REQUIRED
------------------------------
If you are installing a USB connected printer, and the printer was plugged in   
when you started this installer, you will need to either restart your PC or     
unplug and re-plug in your printer (USB cable only). If you choose to restart, 
run this command after restarting: hp-setup (Note: If you are using a parallel 
connection, you will have to restart your PC. If you are using network/wireless,
you can ignore and continue).                                                   

Restart or re-plug in your printer (r=restart, p=re-plug in*, i=ignore/continue, q=quit) : p
Please unplug and re-plugin your printer now.  Press <enter> to continue or 'q' to quit:

PRINTER SETUP
-------------
Please make sure your printer is connected and powered on at this time.
Do you want to setup printer in GUI mode? (u=GUI mode*, i=Interactive mode) : u

Printer/Fax Setup Utility ver. 9.0

Searching... (bus=usb, search=(None), desc=0)

Done.

RE-STARTING HP_SYSTRAY
----------------------

System Tray Status Service ver. 2.0

/usr/lib/python2.7/dist-packages/gtk-2.0/gtk/__init__.py:127: RuntimeWarning: PyOS_InputHook is not available for interactive use of PyGTK
  set_interactive(1)
zizalka@zizalka-pc:~/Stažené/baliky$

hp-plugin jsem dostala zprávu:
Unable to recieve key from keyserver
Without this, it is not possible to authenticate and validate the plug-in prior to installation.
Do you still want to install the plug-in?

Odsouhasila jsem, dala jsem heslo a bylo úspěšna nainstalováné .

hp-setup mi nabídl přidat tiskárnu, tak tam mám dvě :-) počítám, že ten plugin se bude automaticky aplikovat i na tu první :-) ale pro jistotu jsem jí přidala, smazat jí můžu vždy.

Zkusila jsem něco vytisknout, ale nic jsem nerestartovala... a bohužel nic :-(
ale zkusím pošolíchat ještě ty okraje v nastavení, před tím to nemělo efekt.
97
Obecná podpora / Re:Instalace lxqt na ubuntu 18.04
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy 31 Červenec 2018, 16:19:30 »
No a správce oken jsi vybral??

Prostředí si do ubuntu můžeš doinstalovat jakékoli. Čeština s tím nemá nic. Jen si musíš zjistit správný postup...
Po nainstalování se prostředí přepíná na přihlašovací obrazovce.
--------------------------------------------------------------------------
Inspiruj se zde:
https://linuxconfig.org/8-best-ubuntu-desktop-environments-18-04-bionic-beaver-linux
98
« Poslední příspěvek od TIBOR kdy 31 Červenec 2018, 14:44:08 »
Ved ho mas aktivovany. Aj to tam pise "je pouzity alternativny ovladac".
99
Obecná podpora / Re:Wammu
« Poslední příspěvek od Gmisiycs kdy 31 Červenec 2018, 12:58:37 »
Google translate:
Gtk-WARNING **: 08: 17: 00.934: Chyba při analýze tématu: gtk-main.css: 73: 38: Nepodařilo se importovat: Chyba při otevírání souboru /usr/share/themes/Radiance/gtk-3.20/apps/gnome- builder.css: Žádný takový soubor nebo adresář

Neznaje žádné další informace, jeví se mi chyba takto:
Neexistuje soubor "gnome- builder.css", případně ani adresář/e, kde má být uložen.

Náprava:
- Vygooglit, co tento soubor znamená/dělá, jaký je jeho obsah, kde se dá stáhnout.
- Vytvořit adresářovou cestu, jak je v error hlášení a downloadovat do ní soubor.
- Opět spustit WAMMU, zkusit spustit jako root.
- Napsat průběh a výsledek snažení sem, aby posloužil dalším uživatelům.

Neznaje žádné další informace, jeví se mi chyba i takto:
Soubor "gtk-main.css" obsahuje chybu.

Náprava č.2 (může způsobit nečekaný problém jinde, třeba až za rok...):
- Soubor Chyba při analýze tématu: gtk-main.css: 73: 38:  - tedy soubor gtk-main.css
- Vyhledat soubor na disku.
- Otevřít v editoru, přidat na konec souboru jednu mezeru a zkusit uložit. Nejde-li uložit, otevřít soubor znovu v editoru, ale s právy root-a.
- V souboru najít řádek 73. Někde v něm je chyba. Nejspíše je tam odkaz na "/usr/share/themes/Radiance/gtk-3.20/apps/gnome- builder.css". Pokud je tam takový odkaz, zazálohovat si původní soubor, v editovaném souboru zakomentovat či smazat řádek, uložit.
- Teoreticky je možné, že chyba je na řádku 38. Nejsem si jist, které z čísel označuje číslo řádku, a které číslo chyby.
- Zkusit spustit WAMMU, zkusit spustit jako root.

- V případě neúspěchu přidat nejen chybovou hlášku, ale i výpis z onoho zmíněného .LOG souboru.
- V případě úspěšného vyřešení problému popsat akce co nejobšírněji, klidně i jako článek do novin, nebo jako návod. Hlavně použít hodně klíčových slov a kombinací. GOOGLE si na tom smlsne a přivede sem na fórum více lidí. Více hlav více ví a proto to zpětně do budoucna pomůže i tobě i mně.
   Je velmi vhodné si představit, co bych napsal do Gůgla, kdybych byl nováček a hledal odpověď na tento problém. Takové dotazovací texty pak zahrnout do textu příspěvku. Příklady: "nefunguje wammu", nefunguje wamu" - úmyslně udělat chybu ve správném logickém místě, "wammu se nedá spustit", "wammu vypisuje chybu" - použít 'vypisuje' (rozvětvenější tvar) místo 'píše' (Gů to miluje), "zprovoznění wammu", "oprava spouštění wammu" ..... atd.
100
Obecná podpora / Instalace lxqt na ubuntu 18.04
« Poslední příspěvek od vacla_v kdy 31 Červenec 2018, 10:55:09 »
Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit. Chtěl jsem si na vyzkoušení do Ubuntu 18.04 nainstalovat prostředí lxqt bez toho, abych instaloval lubuntu.

našel jsem si, že by to mělo být jednoduché. Použil jsme tedy příkaz
sudo apt install lxqt

Po zahájení sezení se objevila prázdná hnědá obrazovka s oknem uprostřed vyzývající k výběru správce oken. Jinak s tím nešlo nic dělat.

Nevíte jak se dá zjisti co je špatně? Jestli něco nechybí. Sám to nepoznám. Napadlo mě třeba, že je to tím, že mám ubuntu v češtině. Nebo prostě klasické ubuntu není na lxqt stavěné? a zprovoznění by vyžadovalo hodně práce?
Stran: 1 ... 8 9 [10]