Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Záznam zvuku on-line  (Přečteno 5140 krát)

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Záznam zvuku on-line
« kdy: 24 Prosince 2007, 10:03:40 »
Dobrý den, chtěl bych si zaznamenávat zvuk např. z on-line oldies rádia, no a zatím mi to nejde. Ve W. jsem používal Audacity, kde jsem si mohl určit zdroj zvuku který chci zaznamenat. Mám xubuntu a nainstaloval jsem si balík Audacity, který vypadá stejně jako Audacity ve W. až na to že jsem tam nenašel možnost určit si zdroj záznamu a proto je nefunkční. Možná je tato možnost zase nějak skrytá, ale já ji ne a ne najít.
Rád bych se zeptal někoho kdo má s tímto prográmkem zkušenost jak na to, popřípadě radu na nějaký jiný balík, který mi tuto službu udělá.  :-[
 

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: Záznam zvuku on-line
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2007, 22:57:43 »
No v ubuntu je program na zaznamenavanie zvuku v Menu->Zvuk a video (neviem presne ci nieje skryte ) ale vola sa Zaznam zvuku. Po spusteni sa da nastavit z coho ma nahravat a ak mate nainstalovane kodeky aj da sa vybryt v akom formate sa da nahravat.
Ak by to bolo skryte treba postupovat takto.
Na menu sa klikne pravym tlacitkom mysi, vyberieme upravit menu, a v lavom okne si vyberieme zvuk a video a v pravom si najdeme zaznam zvuku a zaskrtneme ho, potom to vsetko zavrieme a uz by malo byt v Menu->Zvuk a video->Zaznam zvuku.
 :)
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Záznam zvuku on-line
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2007, 12:42:29 »
Na menu sa klikne pravym tlacitkom mysi, vyberieme upravit menu

Toto mohu udělat, ale to je tak vše. Potom to ukazuje něco jiného a uvedená možnost tam není.
Ubuntu má zveřejněny návody k použití asi na každý problém, ale xubuňťáci jsou po této stránce handicapovaní. No, ale nevzdávám to.
Pavol XV přesto dík.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.