Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Externí USB keypad a notebook  (Přečteno 6184 krát)

Equilibrix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Externí USB keypad a notebook
« kdy: 24 Prosince 2007, 19:00:17 »
Zdravím,

mám následující problém: koupil jsem si externí usb keypad k mému notebooku Asus A8He, který funguje, jak má. Tzn po zapnutí NumLocku na něm lze psát čísla. Problémem však je, že se zapnutým NumLockem se mi na notebookové klávesnici změní písmena J, K a L na čísla 1, 2 a 3.

S vypnutým NumLockem funguje zase notebooková klávesnice, jak má, ale keypad se chová jako šipky. Jedině lze psát na keypadu se stisknutým shiftem, což je však nepraktické.

Rád bych tedy poprosil o radu, jak vypnout numerickou klávesnici na notebooku (tzn. aby nereagovala na NumLock), či nějaké jiné řešení.

Předem moc díky,
Equilibrix

Mr.Sten

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Externí USB keypad a notebook
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2007, 20:27:50 »
no, co sem se doslechl, tak ti nepřinesu dobré zprávy, neni to chyba linuxu, chová se to tak i ve win a někdo udává že se to tak chovat má, nikde sim na diskusích o tomdle neviděl žádné řešení, jen konstatování že je to bohužel normální, takže ti asi nezbyde nic jiného neź si vždy numlock zapnout / vypnout .. eště mě napadá v biosu estli by nešel virtuální numpad vypnout ..

Equilibrix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Externí USB keypad a notebook
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2007, 15:34:30 »
Moc díky za odpověď a za inspiraci! Integrovaný numpad šel nakonec vypnout v BIOSu, takže problém vyřešen, teď vše funguje, jak má  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.