Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient) -- solved  (Přečteno 9603 krát)

nettezzaumana

  • Host
wifi + specificka sit via dhcp (dhclient) -- solved
« kdy: 24 Prosince 2007, 22:49:25 »
caues, mam takovy specificky problem ..
potreboval bych se pripojit pres dhcp ke specificke siti ..

resp. potreboval bych vymezit pro dhclienta na konkretnim zarizeni (v mem pripade ath0) sit, od ktere ho zajimaji dhcp.leases ..

manualne se mi nedari pripojit a pri dhcpku vzdy dostanu adresu od jine site, co me nezajima..

network managera jednak nepouzivam a druhak nejde pouzit, protoze sit, ke ktere se chci pripojit je 'hidden' a nema zadny 'ESSID'..

ps. k siti se lze normalne pripojit, kdyz otrocky zkousim 'ifdown ath0 && ifup-dhcp ath0' tak po 20te prijde jako prvni adresa od site co potrebuju..

v soucasne chvili pisu z winxp, pac ty mi dovoli rucne nakliknout pripojeni k teto siti, co potrebuju..

diky a zdravi ntz
« Poslední změna: 31 Prosince 2007, 15:20:45 od nettezzaumana »

nettezzaumana

  • Host
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2007, 22:53:32 »
ps. k siti co se potrebuju pripojit samozrejme znam hodnotu ap ..

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2007, 10:22:00 »
Abych si to ujasnil - pripojujete se na bezdrat k siti bez essid (ktera ma presto ssid - tj. broadcastuje svou "mac" do sveta, nebo je to uplne hidden nod?), pote, co se pripojite do teto bezdratove site, dostanete DHCPACK od jineho DHCP, nez od ktereho potrebujete?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #3 kdy: 25 Prosince 2007, 13:47:22 »
Mno tak zaprvé dle mého nelze aby síť neměla SSID... zkusil bych nejdříve iwlist scan:)

za další popište co znamená ručně nakliknout u winxp?...a jinak wifi-radar/network-manger se také umí připojit k hidden sítím:)

nettezzaumana

  • Host
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #4 kdy: 25 Prosince 2007, 15:10:05 »
ale ne. potrebuju se pripojit k siti, ke ktere se nelze pripojit pres network managera (ktereho ani nepouzivam) a zaroven se mi nedari se k ni pripojit rucne via:

iwconfig ath0 ap xx:yy:zz:00:11:22
ifconfig ath0 192.168.0.3  // tuhle adresu od ni dostavam z dhcpka -- kdyz provedu tyhle dva prikazy, tak normalne 'iwconfig ath0' ukazuje ze je 'asociated', mam spravny broadcast, netmask, vse, ale nedopinkam se vubec nikam

k siti se pres klikatka aka network-manager nelze pripojit, protoze:
sit ma prazdny ESSID a network manager ji ani nenabizi..
pres $(iwlist ath0 scan | egrep 'Cell|ESSID|Quality|key)') sit videt je.

4 Merlin, Fracty >> diky za radu, ale snazil jsem se psat topic prispevek co nejvice srozumitelne a veskere tyto informace jsou de facto navic, protoze ma otazka zni stale stejne::
potrebuju prinutit dhcp klienta, aby se zajimal o DHCPOFFER jen od konkretniho ap z nekolika moznych..

nevim jak to rict jednoduseji..

diky a zdravi ntz

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2007, 17:41:38 »
Jenze wifi funguje tak, ze se napred navaze spojeni s urcitym AP a teprve nasledne se vyzada adresa od serveru DHCP (proste predstavte si, ze fifina je drat, ktery pripojite - ten vam adresu nedava, tu dava az server DHCP), proto se ptam, jestli na te jedne siti existuje (ci neexistuje) vice DHCP serveru.

Citace
iwconfig ath0 ap xx:yy:zz:00:11:22
ifconfig ath0 192.168.0.3  // tuhle adresu od ni dostavam z dhcpka -- kdyz provedu tyhle dva prikazy, tak normalne 'iwconfig ath0' ukazuje ze je 'asociated', mam spravny broadcast, netmask, vse, ale nedopinkam se vubec nikam

hadam, ze pokud udelate
Kód: [Vybrat]
iwconfig ath0 ap xx:yy:zz:00:11:22
ifconfig ath0 up
bude state associated.

Sit nema zadne sifrovani?

Co mate v /etc/networking/interfaces ?
Tusim by tam mohlo byt neco takoveho?
Kód: [Vybrat]
iface ath0 inet dhcp
wireless-ap xx:yy:zz:00:11:22

Fracty: Sit, ktera nema SSID samosebou neni, ale je umozneno, aby bylo skryte - v danem beacon intervalu nebroadcastuje sve ssid (ani essid) - ceka, az se ozve na danem pasmu klient, ktery rika, ze dane ssid pozaduje, teprve pak komunikuje.
« Poslední změna: 25 Prosince 2007, 17:47:09 od Petr 'Merlin' Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nettezzaumana

  • Host
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2007, 20:28:24 »
4Merlin >>

jj. diky, uz je mi to jasnejsi.. nejak mi nedosel ten mechanismus s tim asociovanim skrze ap.

nejsem nijak zdatnej sitar, ale mel jsem nasledujici ideu:

a) primarne se nastavi v dhcpclientovi, ze prijme dhcpoffer jen od konkretniho serveru -- jeho adresu a ap znam..

b) myslel jsem, jestli samotnej iwconfig v ramci wireless-tools.deb nepodporuji primo na co jsem se ptal.

jdu si s tim hrat.

ps.: kdybych dokazal jednoduchym zpusobem emulovat pres terminal kliknuti aka networkmanager na sit kterou vidim a ktera v ramci dhcp funguju naprosto spravne, mel bych po starostech.. jak jsem psal, mam zde v dosahu v ramci bezdratu i jine bezdratove dhcp-servery a kterej dhcpoffer drive prijde, tak ten mam, nezavisle na tom, ze ten kterej potrebuju neni vzhledem ke kvalite signalu temer vzdy ten prvni..

diky a zdravi ntz

ps. v /etc/network/interfaces stoji:

auto ath0
iface ath0 inet dhcp  // uplne presne receno ani nemam /etc/network/interfaces, pac pouzivam SuSE, tam to je /etc/sysconfig/net/ath0, ale mam to stejne.
« Poslední změna: 28 Prosince 2007, 20:31:44 od nettezzaumana »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2007, 09:43:25 »
Zkuste tedy pridat za radek
Kód: [Vybrat]
iface ath0 inet dhcp
radek
Kód: [Vybrat]
wireless-ap xx:yy:zz:00:11:22

Ten prave bude sitovce rikat, ze to spravne AP ma tuto ssid a bude se snazit na ni pripojit - jen a pouze na ni, na nic jineho. Jakmile bude navazano spojeni na vrstve 802.11(a/b/g) - wifi, bude klient (vas pc) broadcastovat pozadavek o prideleni DHCP, coz se mu zajiste povede :)
jinak iwconfig podporuji mnoho veci :) - zkuste mrknout na "man iwconfig"
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nettezzaumana

  • Host
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient)
« Odpověď #8 kdy: 31 Prosince 2007, 15:20:11 »
Vyreseno >>

ifdown ath0
iwconfig ath0 ap xx:yy:zz:00:11
iwconfig ath0 key off // bez tohohle to !nefunguje
dhcpcd ath0

4 Merlin >> Tvuj zpusob jsem nerozchodil a ten svuj jsem vlastne delal spravne od zacatku, ale jak pisu, z nejakeho duvodu (mozna je to vysada madwifi) to nebezi bez $(iwconfig ath0 key off), coz mi trvalo docela dlouho, nez jsem na to prisel ;)

ps. timto zpusobem se udela pripojeni 'instantly" bez zmeny /etc/network/interfaces a nebo
/etc/sysconfig/network/ifcfg-ath0 (na systemu se sysconfigem)

zdravi ntz
« Poslední změna: 31 Prosince 2007, 19:57:49 od nettezzaumana »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient) -- solved
« Odpověď #9 kdy: 31 Prosince 2007, 17:50:30 »
Myslim, ze pokud by v tom interfaces bylo uvedeno za tim wireless-ap blablabla tez wireless-key off, tak by to take slo. U kdyz neznam SuSe, predpokladam, ze je to identicke a asi to predpokladalo WEP klic.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nettezzaumana

  • Host
Re: wifi + specificka sit via dhcp (dhclient) -- solved
« Odpověď #10 kdy: 31 Prosince 2007, 19:56:18 »
4 Merlin >>
jj .. ale v tomto pripade je to udelano "distro independent" a bude to fungovat vsude, kde je balik::
wireless-tools

zdravi ntz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.