Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem pri instalaci Ubuntu 7.10 [vyřešeno]  (Přečteno 2541 krát)

mi_lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
problem pri instalaci Ubuntu 7.10 [vyřešeno]
« kdy: 15 Ledna 2008, 00:01:11 »
Jestli se tady uz tento problem objevil, tak se predem omlouvam.
Uz ponekolikate se snazim nainstalovat Ubuntu, nyni 7.10. Uz ponekolikate se mi to nepodarilo.
Pokud instaluju z live cd a mam v pocitaci win, instalace je pomala a nedostanu se ani k vyberu jazyka. Nicmene, pokud instaluji z live cd  a v pocitaci mam mandrivu, tak jde vse bez problemu (vyber jazyka, rozdeleni disku, formatovani pevnych disku), az do doby, kdy dojde k samotne instalaci. Dojde k selhani vytvoreni ext3 na dev/hda1.
Problem bude mozna v tom, ze pri instalaci mandrivy nebo windows nezalezi na fakticke velikosti pevneho disku (mandriva rozpozna 55,8 GB harddisk a nainstaluje se), jenze ubuntu najde 60 GB disk (60GB mel pri koupi pocitace, nevim, kam tech par giga zmizelo), a potom, kdyz se pokusi na tento 60 GB disk nainstalovat, zjisti, ze ma jen asi 55,8 GB.
Nevite, jestli lze nejak ubuntu nainstalovat i na takhle podivny harddisk?
Dekuji.
Upozornuji, ze jsem linuxovy zacatecnik.
« Poslední změna: 17 Ledna 2008, 02:08:28 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: problem pri instalaci ubuntu 7.10
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2008, 01:41:12 »
S tim si nelamejte hlavu. Kazdy disk je ve skutecnosti mensi, nez jmenovita kapacita. Vyrobci totiz za GB povazuji ledacos, jen ne GB (nekdy 1000000000 bajtu, nekdy 1000 megabajtu, ale nikdy 1024 megabajtu). Pokud nefunguje vytvoreni filesystemu v instalatoru, pripravte si oddily a filesystemy dopredu pariklad pomoci nastroju cfdisk a mkfs.

mi_lan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: problem pri instalaci ubuntu 7.10
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2008, 20:01:13 »
dik moc.
pripravil jsem si oddily a nainstaloval to z alternate CD.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.