Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Formát HDD před instalací  (Přečteno 8805 krát)

Floppy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Formát HDD před instalací
« kdy: 19 Ledna 2008, 03:16:47 »
Zdravim zdejší komunitu, a chtěl bych se zeptat, když jsem dal "dokupy" PC a mam tam 3 HDD, tak sem napřed vložil CD XP a smazal všechny oddíly na všech discích...
NO zkrátka newim co s diskama před instalací Ubuntu, protože mi naběhne ta úvodní obrazovka, já zvolim start or install a po chvilce mi tam začnou skákat nějaký ERRORY. Akorát už newim jaký, protože už mi to ani nechce nabootovat z CD  :-[

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Formát HDD před instalací
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2008, 05:42:25 »
Asi vám nepomůžu, ale formát disku pro linux je ext3, zatím co Win. mají NTSF. Instaloval jsem ubuntu již několikrát po WIN. a nikdy jsem ale takový problém neměl. Zkuste provest format/:c nebo jak máte ten potřebný disk pojmenovaný, pak nabutovat Live CD s Ubuntu a potom instalovat spouštěčem na ploše. 

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Formát HDD před instalací
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2008, 07:57:30 »
Kdyz se pocitac chova takhle divne, zacal bych hledat chyby nejdriv v HW.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Formát HDD před instalací
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2008, 10:49:54 »
Pokud dáte live cd a start or install, systém se nezačne instalovat, začne nabíhat systém z live cd, tak je jedno jestli vůbec máte v PC nějaký hdd. Jak psal Lukáš Svoboda problém bude v hw. Jaký máte PC, procesor, ram, grafická karta - alespoň.

Pokud by naběhl systém, tak až poté si vyberete instalaci a v instalaci si vyberete hdd, který si chcete zformátovat.
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce_instalac%C3%AD

Pokud máte nějaký starý, pomalý PC zkusil bych nějakou jednoduchou minidistribuci z live, aby jste nemusel stahovat velké množství dat.
« Poslední změna: 19 Ledna 2008, 10:52:21 od luisah »

qUAKER

  • Host
Re: Formát HDD před instalací
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2008, 11:35:22 »
spíš bude problém v blbě vypáleném CD. Když jsem měl blbě vypálené Kubuntu 7.04,tak se to chvíli načítalo a:

squashfs error blabla
squashfs error blabla
can't read blabla
squashfs error..
....
....
a tak to dělalo asi 15minut.

Floppy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Formát HDD před instalací
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2008, 12:09:52 »
no tak chyba byla nejspíš jen v mechanice, tu sem vyměnil a naběhlo už to...
Ale mam problém s tím, že deska je stará a myš je tam přes seriový port, a nechce mi reagovat, jde to nějak vyřešit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.