Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TouchPad a Nautilus - problémy v Ubuntu 7.10  (Přečteno 3070 krát)

anicka

  • Host
TouchPad a Nautilus - problémy v Ubuntu 7.10
« kdy: 14 Února 2008, 00:57:05 »
TouchPad a Nautilus

Včera jsem si tak brouzdala na netu, nakopírovala přání od kámošky z mejlu do OOo. plus obrázek, no a pak to jdu v OOo. převádět do PDF (neuložila jsem to - já blbec!). Tak se mi to asi nějak převedlo, OO. se zavřely ... pohoda.

No a najednou - mi přestal fungovat Nautilus! :-o

TouchPad vůbec neuměl označit soubory v /home adresáři, prostě je sice viděl ale nic :-( a k tomu nabíhal moc pomalu (pokud vůbec naskočil a nebylo místo něj bílé okno se záhlavím) ... byla jsem na klepku :( jinak TouchPad fungoval ok - až na to, že na desktopu (ploše) odmítala fachčit celá pravá polovina Touchpadu!, takže se neukazovala žádná kontexová nabídka :-o to bylo taky supr :-/ takže ve výsledku nešlo vůbec pracovat v /home adresáři (ani vybírání adresářů v levém panelu nefungovalo!).

To mě asi GNOME nejvíc naštvalo :-/ za (skoro) celej rok, gnome-commander vše v adresářích (/home) viděl, adresáře normálně otvíral Enterem, myslím že byl jediný kdo fungoval správně ... :-)

Takže jsem se začala hrabat v xorgu (xorg.conf, sekce určená pro "TouchPad" podle rad fóra), a zase nic ;-( chvíli to šlo a pak zase nee :-/ tak už mě to docela prudilo a bylo dost hodin :-( ....

Řikám si: Ráno moudřejší večera! :-) kouknu na to ráno :-D ... vypnu stroj a vše ok ...

Ale co se stalo dopoledne? ------

Něco ještě horšího! :-o LOW GRAPHIC MODE :-o tak to je fakt bomba! :-/

Takže jsem to zkusila ručně nakonfigurovat v hnusné GUI tabulce na 1024x768 a LCD Panel Monitor, plus Radeon karta (bez označení driveru). Následuje tlačítko ON/OFF a start laptopu, pak to naskočilo v pořádku, tak jsem si oddychla ... :-) nicméně TouchPad pořád nefungoval jak má ... :-o

Nakonec kompletně odebrány balíky nautilus, nautilus-data a nautilus-cd-burner :-) způsobilo to okamžitě fungování kontextové nabídky (pravá část TouchPadu) :-) a restart stroje.
Pak reinstalace uvedených balíků a zatím se zdá, že je to opraveno a že vše konečně funguje jak má. 

Technické údaje: laptop IBM ThinkPad T30, Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon (GNOME, Metacity, 3D akcelerace), one-boot system

Edit:
Zmíněný problém se vyskytl již podruhé. :-/ S tím rozdílem, že místo Nautila se spustí jen jeho bílé okno a Nautilus se pořád načítá a nic. :-( Postup výše uvedený nezabral.
Tady je téma na ubuntuforums: Nautilus won't start. Rada z ubuntuforums je smazat v /home skryté adresáře .gnome, .gnome2, .gnome2_private a také .nautilus. Tím samozřejmě přijdete o všechna svá nastavení. Doporučuji smazat tyto soubory v terminálu pomocí příkazu v syntaxi: "sudo rm -rf .nazevskrytehoadresare", ale dvakrát si prosím zkontrolujte než tento příkaz doplněný o zmíněný skrytý adresář v /home provedete! protože toto smazání je nevratný proces!! (poznámka: musíte se ovšem přitom nacházet v terminálu ve Vašem /home) Výpis všech souborů (i skrytých) v /home dostanete příkazem: ls -a. Pak vypnout a zapnout počítač. Znovu přes Synaptic nainstalovat balíky Nautila nautilus, nautilus-data a nautilus-cd-burner. Případně ještě stroj vypnout a zapnout.

Takže výsledný postup:
1. Nejprve kompletně odinstalovat (i s konfiguračními soubory!) v Synapticu balíky nautilus, nautilus-data a nautilus-cd-burner.
2. V terminálu smazat z /home skryté soubory .gnome, .gnome2, .gnome2_private, .nautilus.
3. Vypnout počítač.
4. Zapnout počítač a přes Synaptic znovu nainstalovat uvedené balíky pro Nautilus. (viz bod 1.)
5. Případně ještě vypnout a následně zapnout PC/notebook/laptop.

- Zatím tento postup vyřešil oba problémy. Doufám definitivně ... :-|

Jinak radši se ani nedívejte na Launchpad, kolik je tam bugů Nautila ... :-/
« Poslední změna: 18 Února 2008, 14:57:27 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.