Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: .spec soubor  (Přečteno 4790 krát)

milous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
.spec soubor
« kdy: 07 Září 2008, 00:35:44 »
Ahoj,
mozna budu mit hloupy dotaz. S linuxem zacinam.
Mate nekdo zkusenosti s buildenim binarnich souboru pomoci '.spec' souboru?
Pokousim se o tuto vec:
http://docs.blackfin.uclinux.org/doku.php?id=toolchain:building-rpms
Nejsem si jisty, jestli to v Ubuntu vubec jde. Nasel jsem misto balicku rpmbuild aplikaci debbuild, ale i tak se mi to nedari dotahnout do konce    :(.

Pri buildeni mi to vypise:
# ./debbuild blackfin-toolchain.spec
Calling %prep script /var/tmp/deb-tmp.prep.75050...
+ umask 022
+ cd %{_topdir}/BUILD
cd: 1: can't cd to %{_topdir}/BUILD
Can't exec: Inappropriate ioctl for device
root@milos-laptop:/usr/src/rpm/SPECS# ./debbuild -bb blackfin-toolchain.spec
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 87.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 92.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 93.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 94.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 95.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 96.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 97.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 98.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 99.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 100.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 101.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 102.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 103.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 104.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 105.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 106.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 108.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 108.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 109.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 110.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 110.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 111.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 111.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 115.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 116.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 119.
Use of uninitialized value in substitution iterator at ./debbuild line 1668, <SPECFILE> line 120.
Calling %prep script /var/tmp/deb-tmp.prep.3085...
+ umask 022
+ cd /usr/src/debian/BUILD
cd: 1: can't cd to /usr/src/debian/BUILD
Can't exec: Inappropriate ioctl for device

Mozna, ze je chyba uplne jinde, protoze se snazim toolchain pro embedded zarizeni nainstalovat timto zpusobem, protoze pri prekladu zdrojovych kodu pomoci gcc kompilatoru z toolchainu mi to hazi chybu, ze nemuze najit knihovny (stdio.h, time.h.....).

Dekuju za jakekoliv nakopnuti nebo radu   ;)

Milos

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: .spec soubor
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2008, 00:54:39 »
soudím, že jste zkoumavý, já o tom nic nevím, ale mohlo by vám pomoci
Kód: [Vybrat]
man debbuild případně
Kód: [Vybrat]
debbuild -h
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

milous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: .spec soubor
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2008, 12:53:29 »
Ahoj,

tak nakonec se to povedlo jednoduse se starsi verzi toolchainu bez nejakeho nasilneho lamani :-).

Stahl jsem si starsi verzi toolchainu, pomoci 'alienu' prevedl rpm balicek do debian balicku a vygenerovany balicek jsem nainstaloval pomoci 'dpkg'.

Milos

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.