Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zavaděč systému  (Přečteno 1587 krát)

novas33

Zavaděč systému
« kdy: 26 Listopadu 2009, 06:28:50 »
Zdravím všechny,
Mám takový menší problém mám disk 320Giga a na 150 giga mám Mandrivu 2010 a zbytek jsem nechal pro Ubuntu,při instalaci rozdelení disku jsem zvolil na prázdný odíl 15G ext4 / a zbytek ext 4 home instalace proběhla dobře ale nemůžu se dostat při zavádění systému do Mandrivy,zkoušel jsem i přeinstalovat zavaděč podle knížky a nic stalé mi zavaděč píše eror....,přitom když naběhne Ubuntu tak do domovského adresáře v Mandrivě se dostanu.Na stolnim PC kde mám Win XP na 50gi
a zbytek Ubuntu tak při zavádění systému přejedu jenom na Win xp a hned najedou a postupoval jsem při instalaci stejně.Tak nevím jestli je problém v Mandrivě nebo v Ubuntu.Díky za každou radu.
Ubuntu 18.04 LTS

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Zavaděč systému
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2009, 07:49:26 »
Problem je pravdepodobne v pouziti grub2 v Koale. Tady na foru je uz o tom hodne napsano, hledej GRUB2.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Zavaděč systému
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2009, 09:53:12 »
Ja bych to resil opacne. Mandriva ma vynikajici zavadec, lehce editovatelny. Pokud mas instalacky od Mandrivy, nech provest upgrade(coz u Ubuntu nejde) Mandrivy, uloz zavadec, a budes tam mit krasne vsechny distra. Tutu operaci provadim s Mandrivou, kdyz neco zmrvim, a vzdy se mi podari system najit a nahodit
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

novas33

Re: Zavaděč systému
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2009, 18:25:47 »
Ja bych to resil opacne. Mandriva ma vynikajici zavadec, lehce editovatelny. Pokud mas instalacky od Mandrivy, nech provest upgrade(coz u Ubuntu nejde) Mandrivy, uloz zavadec, a budes tam mit krasne vsechny distra. Tutu operaci provadim s Mandrivou, kdyz neco zmrvim, a vzdy se mi podari system najit a nahodit
To jsem zkoušel taky vím že Mandriva má hezký zavaděč,ale když nainstaluju nejdřív Ubuntu pak Mandrivu tak v zavaděči Mandrivy ja jenom Mandriva a Ubuntu se vůbec nezobrazí.Dřivějších verzí to bylo úplně v pohodě
Ubuntu 18.04 LTS

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Zavaděč systému
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2009, 07:30:02 »
Ja jsem dokonce s odpojenymi vsemi disky nainstaloval na dalsi disk W7 a potom pripojil a upgradoval Mandrivu 2010 a mam pripojeny xp, mandrivu i W7.

Popravde jsem nezkousel 2 linux instalace a jak se budou chovat.
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Zavaděč systému
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2009, 08:54:45 »
Mandriva má sice hezký zavaděč ale špatně vyhledává ostatní distra. V tom je Ubuntu asi nejlepší.

novas33

Re: Zavaděč systému
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2009, 16:14:40 »
Myslím že za to může asi ten nový zavadeč Grub2.Mandriva ho asi ještě nemá,protože ve verzi Ubuntu 8,10 bylo všechno v pohode přepínal jsem si mezi Mandrivou a Ubuntu při zavádění a nikdy problém nebyl
Ubuntu 18.04 LTS

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.