Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer  (Přečteno 135697 krát)

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #50 kdy: 12 Dubna 2011, 00:09:04 »
Když tedy bude čas 14:36, vy nastavíte odpočet na 125 minut, rovnou uvidíte, že jsou to 2h05m00s a že odpočet skončí v 16:41. Tím bude možno současně nastavovat čas na délku odpočtu i na konkrétní denní dobu, podle toho, na jaký ukazatel budete při nastavování koukat.

Napadla mě ještě jedna věc. Nerozšiřuje funkce programu, ale zlepšuje použitelnost. I čas zobrazující konkrétní denní dobu by mohl být v měnitelném poli. Uživatel by si vybral, jestli chce počítač "vypnout za pět hodin", anebo "v 12:00". Nevyplněné pole by se samo dopočítalo, stejně jako je to třeba v GIMPu při změně výšky a šířky obrázku tak, aby se zachoval poměr stran.

Možná jen špatně chápu to současné řešení, ale zdá se mi, že když bych chtěl vypnout počítač v XX:YY (a neumím počítat), budu počet zbývajících minut postupně upravovat, než se trefím do požadovaného času.
« Poslední změna: 12 Dubna 2011, 00:27:14 od Pan Filuta »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #51 kdy: 12 Dubna 2011, 08:23:15 »
Když tedy bude čas 14:36, vy nastavíte odpočet na 125 minut, rovnou uvidíte, že jsou to 2h05m00s a že odpočet skončí v 16:41. Tím bude možno současně nastavovat čas na délku odpočtu i na konkrétní denní dobu, podle toho, na jaký ukazatel budete při nastavování koukat.

Napadla mě ještě jedna věc. Nerozšiřuje funkce programu, ale zlepšuje použitelnost. I čas zobrazující konkrétní denní dobu by mohl být v měnitelném poli. Uživatel by si vybral, jestli chce počítač "vypnout za pět hodin", anebo "v 12:00". Nevyplněné pole by se samo dopočítalo, stejně jako je to třeba v GIMPu při změně výšky a šířky obrázku tak, aby se zachoval poměr stran.

Možná jen špatně chápu to současné řešení, ale zdá se mi, že když bych chtěl vypnout počítač v XX:YY (a neumím počítat), budu počet zbývajících minut postupně upravovat, než se trefím do požadovaného času.

Ono by to nebylo tak strašné jak píšeš, protože ten čas se dá dost rychle měnit kolečkem myši (ostatně to si můžeš vyzkoušet i současné verzi timeru), ale udělat přímo editovatelný i tento čas není problém a smysl to dává. Díky, je to na todo listu :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #52 kdy: 17 Dubna 2011, 18:05:27 »
Takže je tu nová verze uspávače pecí Shutdown GTimer. Návrhy pana Filuty sice nebyly zatím aplikovány a přímá editace cílového času asi nakonec ani nebude, neb mi to design už moc komplikuje, což se mi nelíbí, ale nastavení myší je rychlé dostatečně pro účely, ke kterým je program určen.
Download s návodem: Shutdown GTimer
Budu rád, když to otestujete a nahlásíte případné závady a návrhy. Čeština zatím není, pouze pochybná angličtina (zde budu také rád za korekce).



Edit 19.4.11  - nová verze  - 0.2.0 -> 0.2.1
« Poslední změna: 23 Dubna 2011, 14:26:19 od GdH »

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
@GdH:
nechces vlastne zverejnovat i tary? na jinych distrech je rozbalovani debu docela opruz... Zrovna nedavno jsem potreboval na nove instalaci nastavit casovany suspend a vzhledem k tomu ze jsem to musel udelat na rychlo a na rozbalovani debu jsem nemel cas, tak jsem musel pouzit "shutdown -h ...". Taky si myslim, ze by se to obcas nekomu mohlo hodit jako ukazka prace s d-busem popr. gtk/glade

uplne v idealnim pripade by jsi mohl na sourceforge zacit pouzivat i svn (nebo prejdi na google code a git) - ver mi, ze se ti zkusenosti s verzovacimi systemy budou do budoucna hodit (to muzu rict naprosto kvalifikovane, protoze jsem az donedavna verzovaci systemy taky ignoroval a relativne se mi to vymstilo)

EDIT: (reakce na GdH's update nedulezita dost na novy post)
tak to jsem mel docela stesti, ze jsem na to na sourceforge narazil...
ten glade jsem si musel splest s nejakym jinym zdejsim projektem...

@pan Filuta:
GdH se snazi spis o takovy kompromis...
« Poslední změna: 23 Května 2011, 21:18:43 od MacHala »
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
@GdH:

EDIT: (reakce na GdH's update nedulezita dost na novy post)
tak to jsem mel docela stesti, ze jsem na to na sourceforge narazil...
ten glade jsem si musel splest s nejakym jinym zdejsim projektem...

No vidíš, až teď jsem si všiml, žes reagoval :) Ten Glade jsem použil, když jsem karlitosovi naklikal vypínací menu pro jeho Exitux, protože už to s Glade začal a aby si to mohl sám upravovat. S Glade u mě problém nastává tehdy, když s GUI experimentuju a dělám často různé změny - tu připíchnu signál, tu ho zas odpojím, prvky v tabulce prohodím, .. V kódu to raz tři přepíšu, ale klikat v glade, pak to exportovat, importovat ... hrůza.

Smazal jsem ty poslední příspěvky. Že je ten kód prasečí jsem věděl, mrskal jsem to zcela bez koncepce a s kultivací jsem počítal, ale dnes jsem se do toho pustil a začal se trochu stydět :) Nicméně jsem to už celkem doladil, takže to půjde i jednoduše lokalizovat a brzy bude update, až to pořádně otestuju.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #56 kdy: 25 Května 2011, 21:23:19 »
Na omgubuntu se objevili jiné konkureční projekty...nezkoumal jsem to blíže, zda dosahují kvalit páně GdH. Možno by v budoucím čase nebylo špatné na Tvůj projekt více upozornit.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #57 kdy: 26 Května 2011, 18:11:53 »
Na omgubuntu se objevili jiné konkureční projekty...nezkoumal jsem to blíže, zda dosahují kvalit páně GdH. Možno by v budoucím čase nebylo špatné na Tvůj projekt více upozornit.

Na konkurenty už odkazoval pan Filuta, ale do mého produktu se až tak netrefují. Např. odkazovaný ComplexShutdown nespustíte už ani na Ubuntu 10.10, o starších nemluvě, Easy neumí nic než vypínat. Shutdown GTimer funguje přinejmenším od Ubuntu 8.04 po 11.04 a umí skoro vše, co ComplexShutdown, plus navíc umí ukládat předvolby a má podporu pro knihovnu vlastních skriptů, které může spouštět, a to nejen samostatně, ale i před základními akcemi - tedy může třeba zapauzovat přehrávač, než se uspí. Jen je tu omezení timeru na jeden týden dopředu, což je ale na takovouto aplikaci až až. Zatím. Ten týden umožňuje uložit si předvolby i na čas v konkrétní dny, nebo jen na konkrétní čas, nezávisle na dni, anebo si uložíte předvolbu s délku odpočtu a tu si třeba nastavíte jako výchozí, která se načte po spuštění aplikace. Předvolby mohou mít libovolná jména, dají se jednoduše přepínat na výchozí, i mazat. Při nastavování nemusíte na nic klikat, abyste si vybrali, zda chcete nastavit délku odpočtu, nebo konkrétní čas, kdy má odpočet skončit, jen se při nastavování koukáte na údaj, který vás zajímá. Otáčíte kolečkem a podle toho, nad kterým akčním tlačítkem SGTimeru tak činíte, o takový krok se čas mění, stačí pohnout myší - den, hodina, deset minut, minuta, sekunda, ale krok jde měnit i klikáním, nebo vše nastavovat klávesnicí. Nastavíte si výchozí akci, která se má spustit při odentrování počtu minut v zadávacím poli a pak můžete SGTimer použít stylem: spstíte aplikaci naťukáte počet minut (i horní řadou číslic s českou diakritikou, bez přepínání klávesnice), odentrujete (spustí se odpočet), odentrujete znovu a okno se schová a je k dispozici přes ikonu v oznamovací oblasti. Když na ikonu najedete myší (nebo v Unity kliknete), dozvíte se kolik ještě zbývá času a k jaké akci odpočet směřuje, kliknutím okno SGTimeru zobrazíte, když budete chtít něco změnit. Nebo si uložíte předvolbu, která i automaticky odstartuje patřičný odpočet a nastavíte ji jako výchozí, pokud SGTimer používáte víceméně pro jednu úlohu. Pak jen SGTimer spustíte a nemusíte se o nic dalšího starat, ale pokud byste chtěli modifikovat čas, nebo kterékoli jiné nastavení, nemusíte odpočet zastavovat, pouze ho přenastavíte za běhu, včetně změny akce, která se má provést. Při každé změně času se přepočítá konečný cílový čas a k němu se odpočítává. Pokud mezitím počítač uspíte, nic se neděje, pokud ho opět probudíte nepozději minutu po skončení odpočtu, plánovaná akce se provede, pokud to prošvihnete o víc, tak už ne.

Takže asi takto to mám zatím vymyšlené a realizované. Do konce týdne vydám novou verzi a brzy dodělám i lokalizaci. Pak se budu zajímat o nějakou výraznější propagaci, abych se dozvěděl, jak moc zbytečné to je :) Nápadů mám ještě fůru, tak uvidíme, kam mě to dovede. Třeba k napsání něčeho užitečnějšího :)
« Poslední změna: 26 Května 2011, 23:06:29 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #58 kdy: 26 Května 2011, 22:15:02 »
Konečně jsem "konkurenci" opravdu vyzkoušel. Ten ComplexShutdown ani na 11.04 pořádně nefunguje (zkoušel jsem na dvou instalacích), má problém s vlastním configem, který není schopen si sám vytvořit, nefunguje přepínání na jiný režim, než "in", ani nemá spustitelný soubor, který můžete volat z příkazového řádku a přitom cpe skript i gui v glade do /usr/bin/. Navíc spouští externí skripty tak, že jsou závislé na životě Complexu, kterýžto mezitím vytuhne, což je hloupé, když ani není důvod čekat na jejich ukončení. Je klidně možné, že některé závady jsou způsobené tím, že jsem do Nattyho nacpal G3 (nefunčnost přepínání režimů), ale můj program s tím problém nemá žádný. ComplexShutdown je brak, stejně jako většina ostatních podobných, v současnosti dostupných, aplikací pro Gnome a je jisté, že tu je velký prostor pro plod mého génia ;D

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #59 kdy: 26 Května 2011, 22:26:46 »
nekdo tvuj program doporucil na askubuntu a hned za to dostal +10 karmu  8)
http://askubuntu.com/questions/44793/shutdown-timers/44866
« Poslední změna: 26 Května 2011, 22:36:34 od daysleeper »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #60 kdy: 26 Května 2011, 22:34:11 »
Tak článek do wiki, středeční Sw sklizen na rootu, recenze na ábíčku, mail správci universe repozitáře...  :)

Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #61 kdy: 26 Května 2011, 22:41:33 »
nekdo tvuj program doporucil na askubuntu a hned za to dostal +10 karmu  8)
http://askubuntu.com/questions/44793/shutdown-timers/44866

Jó někdo, arrange to byl :)

Mimochodem, stáhl si ten program od té doby pouze jeden člověk, takže mám stoprocentní úspěšnost  ;D
« Poslední změna: 26 Května 2011, 23:01:22 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #62 kdy: 30 Května 2011, 00:09:59 »
Tak je tu slíbený update. Chvástal jsem se, že Shutdown GTimer funguje na všech Ubuntu od 8.04 po 11.04 - tak teď už je to opět pravda (zkušební vzorek byl 8.04, 9.04, 10.04, 10.10, 11.04). Tlačítka akcí, pro které SGTimer nenajde patřičnou službu, budou deaktivována, dostupnost režimů Suspend a Hibernate ověřuje navíc přes pm-is-supported. Nicméně, pokud by to kecalo a blokovalo funkční akce (týká se jen uspání a hibernace), můžete tyto zkusit spustit tak, že si je v menu vyberete jako výchozí a pak stisknete Enter v zadávacím poli minut, a samozřejmě to hlašte. Výchozí akce, která se aktivuje po odentrování zadávacího pole s minutami, se nyní nastavuje přehledněji komplet v menu. Po odentrování příkazu shellu, který můžete zapsat do pole Command , se aktivuje pole pro zadání minut, můžete tak rovnou přenastavit čas, nebo druhým odentrováním spustit výchozí akci. A dalším schovat okno, to zůstává. Při klikání do okna GTimeru měníte krok, nově fungují pravé a levé tlačítko myši pro přepínání kroků v opačných směrech, změna kroku najetím myši na akční tlačítka byla trochu přearanžována. Hlavně jsem zkultivoval kód, tak už to není až taková hrůza, alespoň pro mě. Pokud stáhnete tar, stačí rozbalit a spustit shutdown-gtimer.py. Instalační deb je samozřejmě k dispozici také. Protože jsem měnil práci s konfigem, tak pokud máte předchozí verzi 0.3.x a už jste něco ukládali, bude rozumné starý config vymazat:
Kód: [Vybrat]
rm ~/.sgtimer/presets
Je mi jasné, že se na mě vybodnete, ale přeci jenom kdyby se našel dobrodinec, který by to vyzkoušel a přidal nějakou kritiku, byl bych rád.

Download: https://sourceforge.net/projects/shutdown-gtimer/files/





« Poslední změna: 30 Května 2011, 14:15:49 od GdH »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #63 kdy: 31 Května 2011, 19:50:45 »
Takže, testnul jsem to na Lucidu, a:
1)help->about chybí obrázek (je tam červené kolečko na šedém terminálu)
2)Vedle vstupního pole pro zadání minut je standartně číslo 60 - jak ale přejíždím (neklikám) myší po "akcích", číslo se mění na :
zavřít, hibernate,restart -> nemění
logout -> "1d"
command -> "1s"
shutdown -> "1"
suspend -> "10"

3)Klikátko pro změnu časového úseku (vedle vstupního pole) je senzitivní v celém okně - tady by myslím bylo přehlednější kdyby kliknutí nad dnem změnilo dny, nad hodinami hodiny...přiznám se, že mi chvíli trvalo zjistit na co to číslo je


JInak mi všechno funguje, dobrá práce :)
« Poslední změna: 31 Května 2011, 19:52:17 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #64 kdy: 31 Května 2011, 20:19:15 »
Takže, testnul jsem to na Lucidu, a:
1)help->about chybí obrázek (je tam červené kolečko na šedém terminálu)
2)Vedle vstupního pole pro zadání minut je standartně číslo 60 - jak ale přejíždím (neklikám) myší po "akcích", číslo se mění na :
zavřít, hibernate,restart -> nemění
logout -> "1d"
command -> "1s"
shutdown -> "1"
suspend -> "10"

3)Klikátko pro změnu časového úseku (vedle vstupního pole) je senzitivní v celém okně - tady by myslím bylo přehlednější kdyby kliknutí nad dnem změnilo dny, nad hodinami hodiny...přiznám se, že mi chvíli trvalo zjistit na co to číslo je


JInak mi všechno funguje, dobrá práce :)

Díky za test. Ta ikona je chyba, musím se podívat kde vznikla, neb u mě to funguje. Jinak jsi popsal chování, tak jak jsem ho vymyslel.
Okno aplikace, krom spodní části s příkazem, je celé sensitivní pro točení kolečkem. Přidává ubírá tolik, kolik se ukazuje vedle vstupního pole minut. Klikáním levým, pravým tlačítkem měníš krok jedním, nebo druhým směrem v cyklu hodina, 10 minut, 1 minuta, 1 sekunda, 1 den a zobrazuje se vedle zadávacího pole minut, takže vždy víš kolik točíš.
Když najedeš nad akční tlačítka, každé, krom Restartu, mění automaticky krok, je to v obráceném účku od LogOut 1 den, 1 hodina, 10 minut, 1 minuta, 1 sekunda končí na Command. Výchozí hodnota pro zbytek okna je 60 minut a tak máš krátkým pojezdem myši trojúhelník 60 minut (prostor nad tlačítky), 10 minut (Suspend), 1 minuta (Shutdown). Doufám, že chápeš tu logiku. Než se trefovat nad nějaká čísla, máš tu jasně definované plochy, nad kterými otáčení kolečka posouvá čas tam, kam chceš.

S efektivním ovládáním je potíž, vyžaduje číst návody, ale bude součástí aplikace.
« Poslední změna: 31 Května 2011, 20:22:32 od GdH »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #65 kdy: 31 Května 2011, 20:41:19 »
Aha, už to vidím, díky za objasnění :)

Nicméně bez nápovědy bych to za fičuru určitě nepovažoval. Chtělo by to kdyžtak nějaký popisek typu "kolečkem můžete měnit čas o %s".
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #66 kdy: 31 Května 2011, 21:53:23 »
S tou ikonou v About okně - ono by mělo fungovat, ale vyžaduje to ikonu v /usr/share/pixmaps a ta je součástí instalačního balíku. gtk.AboutDialog nemá metodu pro nahrání ikony z asbsolutní cesty, musí se na to jinudy. Standardně bere jméno ikony, které hledá ve výše zmíněném adresáři, i když to jde i jinak, složitěji. Podívám se na to, aby to fungovalo i bez instalace.

Každopádně sachy děkuju, přesně tento pohled z druhé strany jsem potřeboval, abych si pořádně uvědomil, co mám řešit :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #67 kdy: 10 Června 2011, 21:13:39 »
Mám tu tedy první verzi s českou lokalizací a vestavěvým návodem v podobě tooltipů. Snad to bude srozumitelné.

Download:
https://sourceforge.net/projects/shutdown-gtimer/files

Uživatel se slovenskou nebo jinou lokalizací systému může češtinu po instalaci deb vyzkoušet pomocí:
Kód: [Vybrat]
LANG=cs_CZ.utf-8 sgtimer
V taru je český lokalizační soubor i v editovatelné verzi (shutdown-gtimer.po), editaci lze provádět třeba programem poedit, kdyby se někomu chtělo udělat třeba slovenčinu, nebo i vylepšit angličtinu, přes kterou nejsem zrovna expert.
Aplikace očekává lokalizační soubor shutdown-gtimer.mo v adresáři /usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES/, kdybyste to spouštěli bez instalace.

V Unity vypadá menu aplikace trochu jinak, to kvůli globálnímu menu, které jsem obešel.

« Poslední změna: 15 Června 2011, 07:07:13 od GdH »

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #68 kdy: 11 Června 2011, 12:46:20 »
Ahoj. Mám pár poznámek k poslední verzi (0.3.3).

1) Když kliknu na ikonku programu v oznamovací oblasti, zobrazí se okno aplikace vždycky v pravém horním rohu a ne tam, kde bylo před spuštěním odpočtu. Někdy se zobrazí takhle, ale neumím tu chybu vyvolat úmyslně (Ubuntu 11.04, GNOME 2.32.1).

3) Jméno procesu je "python". Asi by bylo lepší "shutdown-gtimer" nebo tak něco.

2) Tabulátor prochází tlačítka v pořadí "Hibernace, Uspání, Vypnutí, Stop, Odhlášení, ...". Očekával bych, že to bude spíš "Stop, Hibernace, Uspání, Vypnutí, Odhlášení, ...".

4) Pravý Shift mění kroky takhle: 1d, 60, 10, 1, 1s. Vzestupné pořadí mi dává větší smysl.

Jsou to maličkosti, některé připomínky jsou dost subjektivní, snad ti to pomohlo. :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #69 kdy: 11 Června 2011, 13:38:53 »
Ahoj. Mám pár poznámek k poslední verzi (0.3.3).

1) Když kliknu na ikonku programu v oznamovací oblasti, zobrazí se okno aplikace vždycky v pravém horním rohu a ne tam, kde bylo před spuštěním odpočtu. Někdy se zobrazí takhle, ale neumím tu chybu vyvolat úmyslně (Ubuntu 11.04, GNOME 2.32.1).

3) Jméno procesu je "python". Asi by bylo lepší "shutdown-gtimer" nebo tak něco.

2) Tabulátor prochází tlačítka v pořadí "Hibernace, Uspání, Vypnutí, Stop, Odhlášení, ...". Očekával bych, že to bude spíš "Stop, Hibernace, Uspání, Vypnutí, Odhlášení, ...".

4) Pravý Shift mění kroky takhle: 1d, 60, 10, 1, 1s. Vzestupné pořadí mi dává větší smysl.

Jsou to maličkosti, některé připomínky jsou dost subjektivní, snad ti to pomohlo. :)

1) Okno, pokud není aktivní, se po kliknutí na ikonu vždy zobrazí u kurzoru myši, stejně tak při prvním spuštění, tak jsem to napsal. Chybu kterou ukazuješ jsem ještě neviděl, nicméně to může souviset s jinou chybou, kterou jsem musel při zobrazení okna obejít. Po kliknutí na ikonu se občas okno zobrazilo částečně pod panelem mimo obrazovku, vyřešil jsem to tak, že po zobrazení okna ho opět schovám, provedu nějaké kejkle a pak ho zas zobrazím. Pokud se okno zobrazí správně, ničeho si nevšimnete, pokud se napoprvé zobrazí špatně, za 0.3 sekundy se posune správně pod panel. Je to problém GTK, je možné, že na jiných konfiguracích se projeví i jiné problémy, které ovšem nemám šanci podchytit, pokud se k nim sám nedostanu. Občas je to duchařina, obcházet ty anomálie.

2) Tohle si řeší GTK samo, ale ty prvky mám v okně seřazeny tak, že by člověk očekával, že začne od Stopky. Mohl bych to změnit, ale určitě to není na jeden řádek a nestojí to za to. Můžeš použít šipky pro rychlejší navigaci.

3) Vím o tom, časem vyřeším.

4) Vzhledem k tomu, že výchozí hodnota je 60 minut, přijde mi logičtější pokračovat nižším krokem, málokdo bude častěji potřebovat nastavovat počet dnů a sekundy, než desítky minut a minuty.

Každopádně díky za komentář, pokud jsi nenašel horší závady, je to dobré :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #70 kdy: 11 Června 2011, 23:04:12 »
Preklad do SK...podla možností :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #71 kdy: 12 Června 2011, 08:23:55 »
Preklad do SK...podla možností :)

Citace
Sorry, the page (or document) you have requested is not available.
;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #72 kdy: 12 Června 2011, 14:25:06 »
Ešte raz.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #73 kdy: 12 Června 2011, 15:31:08 »
Ešte raz.

Výborně, v příští verzi to přibalím, ale protože už zas dělám na nových funkcích, bude potřeba to ještě doplnit. Pokud budete někdo chtít slovenčinu od jAster_BA vyzkoušet hned, robalte archiv a soubor shutdown-gtimer-sk.mo si nakopírujte do adresáře /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/, ale pod jménem shutdown-gtimer.mo, tedy bez toho sk.

Kód: [Vybrat]
cd /adresář/s/rozbaleným/shutdown-gtimer-sk.mo/
sudo cp shutdown-gtimer-sk.mo /usr/share/locale/sk/LC_MESSAGES/shutdown-gtimer.mo

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #74 kdy: 14 Června 2011, 00:55:48 »
Takže je tu další aktualizace v podobě verze 0.3.4.
https://sourceforge.net/projects/shutdown-gtimer/files/
Přímý download:
DEB: shutdown-gtimer_0.3.4_all.deb
TAR: shutdown-gtimer_0.3.4.tar.gz

Krom přibalené slovenčiny (která bude potřeba ještě doladit), pár novinek:
  • Kliknutím na časový údaj v hodinách, minutách a sekundách, se tento údaj duplikuje do malého okénka, které si rovnou můžete přetáhnout kam chcete a hlavní okno schovat. Pokud máte kompozitního okenního správce, můžete i měnit kolečkem myši průhlednost.
  • Pokud máte Ubuntu 10.10 a výš, můžete nechat zobrazit zbývající čas odpočtu i vedle ikony v panelu, buď volbou v menu ikony, nebo klávesou "P". V Ubuntu 11.04 je možné nad ikonou použít i kolečko myši - otočení od sebe. Naopak otočení kolečka k sobě schová/zobrazí hlavní okno
  • Kliknutí na křížek pro zavření okna v dekoraci nyní okno pouze schová, ukončit se dá aplikace tlačítkem v okně, nebo nově z menu v panelu (od Ubuntu 10.10 výš).


« Poslední změna: 14 Června 2011, 12:14:18 od GdH »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.