Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer  (Přečteno 135690 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #100 kdy: 17 Listopadu 2011, 21:28:08 »
Takže na sourceforge jsou balíky opraveny, hranaté závorky se již zadat nedají.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #101 kdy: 21 Listopadu 2011, 00:03:16 »
Shutdown GTimer 0.3.6 měl trochu problémy se zdvojováním ikon v docích, v Unity Launcheru především při spouštění z quicklistu, tak jsem to trochu došolíchal a je tu verze nová, lepší. Na popud sachyho jsem přilepil i right-click menu na notifikační ikonu v Ubuntu 10.04 a starších, ačkoliv to hlavní, tedy odpočet v panelu, se ze zmíněných důvodů nekoná.
Další změnou je, že název procesu je nyní správně sgtimer, kterýmžto příkazem se spouští, takže se tak zobrazuje i v monitorech procesů (dříve byl blbě pod python) a lze ho zabít i pomocí killall sgtimer.

Download Shutdown GTimer 0.3.7:
https://sourceforge.net/projects/shutdown-gtimer/files/

Po instalaci se spuštěč s quicklistem opraví při prvním spuštění SGTimeru, při druhém spuštění by tedy již měl fungovat správně, ale někdy je potřeba restartovat Unity.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #102 kdy: 21 Listopadu 2011, 00:21:08 »
Potvrzuji nemožnost zadání hranatých závorek, funkční pravé tlačítko v 10.04 a sgtimer ve výpisu procesů. :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #103 kdy: 21 Listopadu 2011, 00:23:25 »
Potvrzuji nemožnost zadání hranatých závorek, funkční pravé tlačítko v 10.04 a sgtimer ve výpisu procesů. :)

Díky :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #104 kdy: 21 Listopadu 2011, 23:27:55 »
Tak přeci jen tam zbyla ještě další chybička - když nebyla žádná předvolba, nebo se všechny vymazaly, ze spouštěče se stal prázdný soubor, takže přestal fungovat. Opraveno.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #105 kdy: 26 Prosince 2011, 18:58:57 »
Mám tu další várku vylepšení -> Shutdown GTimer 0.3.8

Přibylo menu Nastavení, kde je možné podrobně nastavit chování aplikace a většina těchto voleb (ty nad čatou) se ukládá s každou předvolbou. Ukládá se třeba i zobrazení, umístění a průhlednost widgetu s odpočtem. Umístění se ukládá relativně, takže i při změně rozlišení displeje se bude umístění snažit dodržet, alespoň přibližně.
Nově je také možné měnit jednotlivé části časových údajů otáčením kolečka po najetí kurzoru myši nad ně - tedy najedete nad hodiny, měníte hodiny, nad dny dny, atd. Naopak kvůli přehlednosti již není možné točit úplně všude a rozložení kroků nad tlačítky se změnilo, aby lépe korespondovalo s výše uvedeným.
Aplikace by se také měla lépe chovat v GNOME Shellu, kde chyběla v notifikační oblasti ikona a v doku se ikony zdvojovaly.
Více o změnách na mém blogu (viz podpis)

Stahovat můžete stále na stejném místě:
https://sourceforge.net/projects/shutdown-gtimer/files/

Buď instalační balík pro Ubuntu, nebo tar, který by měl fungovat skoro všude, kde je nainstalované GTK+ a Python.



otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #106 kdy: 28 Prosince 2011, 00:57:40 »
Několik věcí, a víceméně přání do příští verze:

1) editace nejen minut, ale i sekund a hodin (prostě interaktivní hodiny s položkou minut hodin a sekund), předpokládám, že se to stejně tak jak tak všechno přepočítává na sekundy

2) chybová hláška, pokud příkaz neexistuje. Povedlo se to mě samotnému omylem udělat, zadat příkaz, u kterého jsem očekával, že se spustí a neuvědomil jsem si (nevzpomněl), že jsem ten spustitelný soubor přejmenoval. Jako první jsem chtěl vinit sgtimer, protože vím, že mi ten spustitelný soubor funguje, takže nějaká chybová hláška (pro takové ojedinělé situace, uznávám, ale stejně myslím, že se hodí) by prostě přišla k ruce

JInak znova, skvělá práce:)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #107 kdy: 28 Prosince 2011, 16:27:42 »
Několik věcí, a víceméně přání do příští verze:
...

Díky za poznámky, s těmi příkazy máš pravdu, zkusím to zakomponovat.
S nastavováním je to tak, že můžeš nastavovat kolečkem myši kteroukoli část časového údaje (platí opravdu pro všechny v hlavním okně), jen najedeš myší nad to, co chceš měnit (novinka poslední verze). Můžeš čas měnit i točením kolečka nad jednotlivými akčními tlačítky, každé upravují krok po najetí nad ně, krok se zobrazuje vedle vstupního pole minut. Takže třeba sekundy můžeš měnit točením i nad tlačítkem Shutdown a nulovat je můžeš otočením kolečka nad Cmd/Msg. Můžeš použít i klávesy PageUP/PageDown a krok měnit Ctrl+A/Ctrl+S (nebo najetím myši nad patřičnou oblast, lze to kombinovat). Více editovatelných polí zatím neplánuju.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #108 kdy: 13 Března 2012, 12:55:56 »
Mám tu betu nové verze SGTimeru 0.4.1, která nabídne zbrusu nový mód - 'Čekání na smrt'. Tento režim nabízí místo tradičního časovače vybrat procesy a okna aplikací, jejichž smrt spustí vybrané akce. Dále přibylo pár rozšíření a krom původních příkazů a zpráv tu máme možnost vraždit procesy a okna, nebo přehrát nějaký ten zvuk. Podpora skriptů byla také rozšířena. Méně podstatné, ale o to barevnější změny se týkají widgetu, který dostal vlastní menu s celou řadou nastavení. Otáčení kolečka nad widgetem způsobuje změnu velikosti, zbytek je v menu na pravém myšítku. Novinek je tam víc, určitě je objevíte.

Něco z vlastností:
  • V menu procesů a oken je možné vyhledávat postupným psaním, funguje i Backspace. Prohledávají se nejen názvy procesů, ale i celé příkazy, jimiž byly procesy spuštěny a pokud k nim SGTimer dohledá okno, prohledává i názvy oken. Tyto dodatečné informace má každý proces v tooltipu, který se zobrazí po najetí myši nad položku
  • Při výběru procesů a oken je možné kliknout na 'Pick by mouse pointer' a vybrat objekt zájmu kliknutím myši do jeho okna. Pro některá okna se procesy nedají dohledat, ale je možné v podmenu oken vybrat přímo konkrétní okno.
  • Pro rozlišení procesů a oken ve výběru, jsou okna psaná kurzívou
  • V poli pro zadání příkazu je možno stiskem Ctrl+Enter spustit příkaz okamžitě
  • Stiskem Ctrl+T je možné měnit signál, který bude poslán procesům určeným k popravě. K dispozici je výchozí TERM, nebo nesmlouvavý KILL. Změnu indikuje přímo titulek daného rozšíření, pokud je aktivován.
  • Audio rozšíření potřebuje k provozu přinejmenším aplay, které přehraje jen wav, doporučený je mplayer, zvládne i vlc, ale to má v dřívějších verzích chybu a tak nemusí fungovat nastavení hlasitosti. V U10.04 ještě vlc funguje plně, pak to snad opravili až v poslední verzi

Budu rád když vyzkoušíte a zkritizujete. Tímto děkuji sachymu, který mi do toho kecá průběžně. Instalace netřeba, stačí rozbalit a spustit soubor sgtimer, v prostředí Unity ./unity-launcher/sgtimer. Configu z poslední verze, pokud používáte, by měl rozumět. V Pinďolínovi (Ubuntu 12.04) je třeba doinstalovat jeden balík, který byl dříve v základní instalaci:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install python-wnckČeština zatím není, nicméně samozřejmě dodělám.

Download: SGTimer 0.4.1.beta

SGTimer na obrázku je nastaven tak, že po zavření okna Kalkulačky se přehraje sonar.ogg, zobrazí okno se zprávou a spustí veselá forkbomb se zpožděním 10 sekund. Zneškodnit během 10s proces s bombou můžete přímo v SGTimeru pomocí rozšíření Terminate/Kill, stačí kliknout na to velké tlačítko napsat třeba 'ep 10' (část spuštěného příkazu) a nejspíš dostanete pouze ten jeden konkrétní proces, který vyberete a následně okamžitě usmrtíte kliknutím na tlačítko Now, nebo stiskem Ctrl+Shift+K. Jen takový příklad, že rozšíření SGTimeru se dá použít i samostatně ;)


Nicméně SGTimer může vypadat i takto, rozšíření (Extras) se dají dynamicky přidávat a ubírat v menu.
« Poslední změna: 13 Března 2012, 13:49:12 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #109 kdy: 14 Března 2012, 22:35:09 »
Fakt nikoho neláká vypnout počítač zavřením kalkulačky?  :D

aloisam

  • Host
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #110 kdy: 15 Března 2012, 10:29:26 »
ani ne. :D Ale to přidání "zvuku" mě potěšilo. ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #111 kdy: 15 Března 2012, 13:40:10 »
ani ne. :D Ale to přidání "zvuku" mě potěšilo. ;)

Tak alespoň něco  :D

jmp

  • Host
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #112 kdy: 15 Března 2012, 14:56:51 »
zato forkbomba nepotesila  ;D

aloisam

  • Host
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #113 kdy: 15 Března 2012, 18:22:01 »
nepotěšila, protože jsem ju nezkoušel. :) Ani zneškodnit. :))

jinak toho bude asi víc. Třeba nastavení notfikací. ;) Ale ještě by bylo prima, kdyby se dalo nastavit, aby po provedeným příkazu sám chcípl. :))

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #114 kdy: 15 Března 2012, 18:34:50 »
nepotěšila, protože jsem ju nezkoušel. :) Ani zneškodnit. :))

jinak toho bude asi víc. Třeba nastavení notfikací. ;) Ale ještě by bylo prima, kdyby se dalo nastavit, aby po provedeným příkazu sám chcípl. :))

Autochcíp přidám do menu, v kódu to je, jen ten button ustoupil tlačítku Mode..

aloisam

  • Host
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #115 kdy: 15 Března 2012, 18:48:11 »
super, dík moc.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #116 kdy: 15 Března 2012, 22:55:29 »
super, dík moc.

Je to tam. Pokud chceš otestovat, můžeš stáhnout ze svn. Na tomhle odkaze je vždy nejaktuálnější pracovní verze.

aloisam

  • Host
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #117 kdy: 16 Března 2012, 14:40:26 »
staženo, vyzkoušeno, funguje. Tleskám.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #118 kdy: 16 Března 2012, 15:56:53 »
staženo, vyzkoušeno, funguje. Tleskám.

Fajn, budu rád, když to pořádně proženeš a dáš vědět, co je špatně, případně by mohlo být lépe. Já už taky nemám dastatečný odstup, abych viděl všechno :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Poslední příspěvek před více než dvěma roky.. To to letí. A já vám jdu nabídnout vrátit se ještě o kus zpět..
Před časem jsem  nejprve SGTimer komplet přepsal do Pythonu3 a GTK3, pak jsem to zahodil a začal to přepisovat ve Vala. Vala verze sice zatím zdaleka nedosahuje schopností předchozích Pythonních děl, ale ten základ, tedy časované provádění akcí, umí dobře a těžko budete hledat něco lepšího. K dispozici jsou předvolby, které můžete spouštět z quicklistu v launcheru, vstupní pole minut umí zpracovat nastavení timeru v hodinách a minutách jak pro trvání, tak cílový čas, kteroukoli položku timeru můžete nastavovat zvlášť buď kolečkem myši, nebo klikáním levým a pravým myšítkem, nechybí widget s podrobným nastavením, indikátor s možností zobrazovat zbývající čas v panelu, zvukové rozšíření umí použít zvuk i z video souboru, zprávy je možné zobrazovat v okně, nebo jako notifikace, a extra akce se umí spouštět před těmi ostatními. Navíc je to rychlejší a žere to třetinu RAM oproti Pythonu.

Není to všechno ještě dokonalé, ale je to použitelné, takže pokud chcete vyzkoušet, můžete si nainstalovat SGTimer z mého ppa (pokud už jste si ho přidali kvůli svátkovému appletu, nemusíte ho již přidávat)
Zatím pro 14.04, 13.10 a 12.04. Také ještě nemám hotovou českou lokalizaci, přijde časem s aktualizacemi.

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:georgdh/gdh
sudo apt-get update
sudo apt-get install sgtimer

Jen upozorňuju, že pokud používáte pythonní verzi, nebudou kompatibilní předvolby, proto je dobré soubor ~/.sgtimer/presets.cfg nejprve smazat. Budu rád za jakoukoli kritiku.

Jo, zapoměl jsem jednu věc zmínit.. Uložené předvolby se dají mazat stiskem klávesy Delete přímo v menu předvoleb (Presets), což ovšem nefunguje s jakoukoliv verzí menu znásilněného Unity (jak globál, tak nové v titlebaru). To budu ještě muset vyřešit ve spouštěči.

« Poslední změna: 19 Května 2014, 11:10:48 od GdH »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #120 kdy: 06 Května 2014, 12:35:13 »
Paráda :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #121 kdy: 06 Května 2014, 13:00:39 »
Paráda :)

Tu nesmrtelnost ti tam ještě dopíšu :)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #122 kdy: 06 Května 2014, 13:09:20 »
Neber to ve zlém, ale přijdeš mi jako puntičkář. Spousta lidí se pitvoří s Bash-em a je rádo, že něco sesmolí a jede to. Ty uděláš něco na Bash (mimochodem tuto verzi sgtimeru pořád používám  ;D), pak to přepíšeš do pythonu, kde to bylo všemi směry dokonalost. Ale tobě to nestačí a začneš to sázet pomocí Vala..... smekám  8)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #123 kdy: 06 Května 2014, 13:14:53 »
Paráda :)

Tu nesmrtelnost ti tam ještě dopíšu :)

Nesmrtelnost? Takze to prezije 2036? ;D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #124 kdy: 06 Května 2014, 13:22:28 »
Neber to ve zlém, ale přijdeš mi jako puntičkář. Spousta lidí se pitvoří s Bash-em a je rádo, že něco sesmolí a jede to. Ty uděláš něco na Bash (mimochodem tuto verzi sgtimeru pořád používám  ;D), pak to přepíšeš do pythonu, kde to bylo všemi směry dokonalost. Ale tobě to nestačí a začneš to sázet pomocí Vala..... smekám  8)

Asi budu do smrti šolíchat těch svých pár tisíc řádků, vy z toho moc profitovat nebudete, ale já se budu těšit, jak to mám pod kapotou čím dál dokonalejší  ;D

Paráda :)

Tu nesmrtelnost ti tam ještě dopíšu :)

Nesmrtelnost? Takze to prezije 2036? ;D

Zatím alespoň restart systému, jak jste si přál, pane ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.