Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přechod mezi U9.04 a U10.04 - moc věcí k přenesení  (Přečteno 681 krát)

Kalanis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Přechod mezi U9.04 a U10.04 - moc věcí k přenesení
« kdy: 25 Listopadu 2010, 05:32:12 »
Po dlouhé době mne pár chyb (trochu rozpadlé ovladače grafiky NV a z toho plynoucí chípavé X a OpenGL, dál absence jádra s podporou mého infraportu), jakožto i ukončená podpora U9.04 nutí přejít na nějakou vyšší verzi. Má to vadu - mám (asi jako někteří uživatelé) upravenou nejen sadu nainstalovaných aplikací, ale i celý vzhled. Vzhledem nemyslím jen pozadí plochy, ale i ikonky, lišty či okraje oken (co si budeme namlouvat, ta hnědá nebyla nic moc a Crystal z KDE3 má styl taky).
Plán je následující:
- dokopat k chodu instalační CD a vytvořit novou instalaci s U10.4 (Jak se mohlo zdrbat k nefunkčnosti prostým vytáhnutím, dočasným uložením v stojanu a opětovným vložení, mi uchází; ostatně, jakým způsobem to mohu donutit si vše, co nemůže načíst z CD, stáhnout ze sítě? AlternativeCD je špatná odpověď.)
- zabydlet základní programy pro obrazovky, tisk, scan, apod.
- dodat do nové instalace programy, jejichž seznam jsem získal pomocí sehnaného příkazu ("dpkg --get-selections | grep -v deinstall > installed-software.lst") - či pokud Synaptic podporuje jiný (a snazší přenos), tak přes něj
- zkopírovat ze stávající instalace veškeré nastavení
- zkopírovat ze stávající instalace všechen vzhled (včetně "mých" témat, kurzorů a takových prkotin jako je splash a logon screen)
- zjistit, co neběhá, a spravit to (dokud je čas)
- zkopírovat vše zpátky na místo U9.04 a lehce upravit GRUB
Co tím hodlám docílit:
Nová, (snad) dlouhodobě podporovaná a aktualizovaná střeva s vzhledem, který jsem si dříve upravil k obrazu svému. Zkoušel jsem sedět u toho nového rozvržení s tlačítky vlevo, ale po půl hodině marného hledání tlačítek jsem zlostně navštívil Vzhled a vyměnil téma na to podobné Clearlooks s tlačítky vpravo. Také výraz "hnus fialovej" dostal nový nádech. Rozmístění položek v GRUB (experimenty s vanilkou, stále chybí TV karta a vyrazit z jádra do modulů všechny ovladače, které nejsou nutné k běhu, natož startu) stále nebude dílem náhody (jak se jeho generátor vyspal - běžně obzvlášť humorné u multibootu), ale bude mít mnou určenou štábní kulturu. Gruba (1!) jsem si už také dávno upravil.
Kde jsou problémy (zatím):
- Nastavení programů je v /etc/(program name) či v ~. Kde jsou ale témata, včetně splash a logon screen a jak je naroubovat do U10.4 (stačí přepsat?)?
- Nastavení panelů a nabídek se poflakuje v kterém souboru v ~?
- Nějaký rozumný způsob, než postupně přepsat passwd a shadow (pro zachování system ID) není?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.