Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přechod z 9.04 na 10.10 ?  (Přečteno 1136 krát)

chorche

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Přechod z 9.04 na 10.10 ?
« kdy: 06 Února 2011, 11:11:45 »
Dobrý den,
před dvěma lety jsem přešel z oken na Ubuntu a stal se spokojeným uživatelem tohohle systému. Vždycky jsem si poradil pomocí Wiki a hledání zde na fóru, za což vám všem moc díky.
Teď jsem ale trochu bezradný i s hledáním, a tak se raději zeptám, nerad bych si totiž ukvapeným zásahem zničil fungující systém a tak bych vás rád poprosil alespoň o nasměrování. Mám 2 problémy:

1. Tehdy jsem instaloval 8.10 a při přechodu na 9.04 jsem měl nějaké problémy, tak jsem u 9.04 už zůstal. Ačkoli by podle dokumentace měla být verze 9.04 ještě do října 2011 podporovaná, už několik měsíců mi správce aktualizací hlásí, že verze je zastaralá a aktualizace již nejsou k dispozici. Je to v pořádku? Občas mi nejde spustit nějaké to video na netu, ale jinak s 9.04 nemám zásadní problém a klidně bych u této verze zůstal i dál. Co byste mi doporučili?

2. Pokud bych se tedy rozhodl přejít na 10.10, co všechno bych měl před instalací udělat, odzálohovat? Jde mi hlavně o data (adresář /home mám na zvláštním oddíle), poštu, záložky ve firefoxu. Programy, plochu atd. si klidně nastavím znovu. Co bych se hlavně chtěl zeptat, zda adresáře uživatelů v /home zůstanou opravdu instalací nedotknuté, nebo v nich instalace něco přepíše, tohle si nějak nedokážu uvědomit.
Díky moc za nakopnutí.

novas33

Re: Přechod z 9.04 na 10.10 ?
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2011, 11:23:19 »
Adresář home ti zůstane i se vším co tam máš uložené.Musíš akorát při instalaci nechat formátovat oddíl /
a pak při zadávání uživatele založit stejného uživatele jako předtím.Takto ti zůstane i veškeré nastavení pošta,Firefox.Akorát doinstaluješ programy které jsi měl ve verzi 9.04.Ale i tak je lepší udělat zálohu home,Nikdy nevíš co se může přihodit :-)
Ubuntu 18.04 LTS

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Přechod z 9.04 na 10.10 ?
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2011, 11:56:38 »
... zda adresáře uživatelů v /home zůstanou opravdu instalací nedotknuté, nebo v nich instalace něco přepíše, tohle si nějak nedokážu uvědomit.
Díky moc za nakopnutí.
Pokud se nestane neco nestandardniho, tak zustanou nedotcene.
Pokud mas vice uzivatelu, tak pri instalaci se zaregistruje jen jeden a je dulezite, aby se jmenoval stejne, jako ten prvni z minule instalace. Ostatni je pak mozne pridat - nejlepe ve stejnem poradi jako minule, nebo pohlidat, aby u kazdeho bylo stejne UID. http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1n%C3%AD%20nov%C3%A9ho%20u%C5%BEivatele#Pokro.2BAQ0-il.2BAOE_nastaven.2BAO0-
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

chorche

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Díky !
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2011, 12:18:47 »
Díky moc jste zlatí!
Asi se do toho pustím ještě dneska, ty uživatele pohlídám, je nás tu na to 4, ještěže pes a rybičky účet nepotřebují  ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Přechod z 9.04 na 10.10 ?
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2011, 12:21:31 »
AFAIK 9.04 skončila v októbri. Totižto máme 18 mesiacov pre klasické a 36 mesiacov pre dlhodobo podporované (LTS). Stiahni si teda 10.10 http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout a inštaluj rovno to. Ale daj si pozor aby si si nesformátoval /home partíciu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.