Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Internet explorer pro linux [vyřešeno]  (Přečteno 5150 krát)

kudrnatej1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Internet explorer pro linux [vyřešeno]
« kdy: 08 Února 2011, 11:05:33 »
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak na internet explorer pod linuxem.

Googloval jsem, bohužel IES4LINUX nenaistaluju, na konci instalace se mi objeví hláška že můj wine neobsahuje utilitu wineprefixcreate - našel jsem o tom několik článků ale mé znalosti z nich nedovolí vyvodit odpovídající závěry.

http://forum.winehq.org/viewtopic.php?p=38172&sid=c2605341a9f2e4af76ce07aafc5bb6a0
http://www.root.cz/clanky/prosil-bych-jeden-internet-explorer-pro-linux/

Ještě se upínám k možnosti http://www.wine-reviews.net/wine-reviews/applications/ie-7-on-linux-with-wine.html , máte někdo zkušenosti, radu jak internet explorer pod linuxem? Zejména verze 7, 8..

Díky Petr
« Poslední změna: 08 Února 2011, 14:22:25 od kudrnatej1 »

novas33

Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2011, 11:18:33 »
A návod na Wiki jsi zkoušel??? http://wiki.ubuntu.cz/Internet%20Explorer%207
Ubuntu 18.04 LTS

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2011, 12:03:06 »
Trochu se obávám, že pokud ti jde o testování stránek pod IE, tak stejně nemáš záruku, že to bude na pixel stejné jak na widlích, tak v emulaci.

kudrnatej1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2011, 12:38:35 »
Ten návod vypadá stějně jako angliká verze, postupoval jsem podle anglické, zafungovalo.

Co se týká testování, bohužel to tak je, že to nebude vypadat stejně. Mám trochu obavy že instalace byla zbytečná, protože když se podívám na http://ipinfo.info/netrenderer/ a nechám si vyrenderovat zkušební stránku, vypadá jinak než ta co se mi zobrazuje v počítači. Explorer prohližeč ve win kolem sebe nemám, tak nemám jistotu co a jak vlastně funguje.

Jak tedy na testování stránek v IE pod Linuexem? Je to řešitelné?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2011, 12:50:34 »
No, popravdě řečeno, už jsem viděl, jak stejná verze IE na různých widlích a různých počítačích zobrazovala totéž různě.
Ideální řešení podle mě je dělat stránky tak, aby toho, co se může lišit, bylo co nejméně. I za cenu nějakého toho zdánlivě zbytečného obalovacího tagu navíc...

kudrnatej1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2011, 13:08:24 »
Zrovna teď právě řeším border-radius CSS3 a jako berličku pro prohlížeče které to nepodporují knihovnu curvycorners a potřeboval bych testovat. Mám k dispozici jen WIN WISTA a IE8, ale co ostatní? Sedmička je ještě dost rozšířená, starší verze jako seamonkey a podobně pod linuexem nejsou problém, jen ten IE..

Co se týče browsershot.com a podobných, mají občas tyhle skripty zakázané, nedá se na to spolehnout..

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2011, 13:26:52 »
Hehe, to jsou teda problémy!!!
A co se stane, když tam někdo ty kulatý rohy mít nebude? Hodí si snad kvůli tomu mašli? Zvláště pokud zřejmě ani nebude tušit, že tam něco takovýho mělo bejt?
Důležitý je jenom jedno: pokud se to zobrazuje správně na počítači zákazníka, je to OK. Na zbytku světa nezáleží.

kudrnatej1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2011, 14:09:53 »
 :D taky si říkám že se stačí zeptat na prohlížeč který používá zákazník :D

Nestane se nic, ale to víš, ať taková pitomost člověka nehlodá ..

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Internet explorer pro linux [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2011, 14:40:46 »
Mimochodem - přepínám občas mezi 10.04 a 10.10. Profil ff mám společný. A hele - v 10.10 vypadají stránky trochu jinak než v 10.04 - nějak se změnšila písmenka. A co naděláš?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Internet explorer pro linux
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2012, 11:37:48 »
A návod na Wiki jsi zkoušel??? http://wiki.ubuntu.cz/Internet%20Explorer%207

Existuje nějaký návod pro U10.04 bez povyšování systému? (Mám to pro ženu, jejíž zaměstnavatel má dajaký volačo a ona musí mít k přístupu k firemní síti IE)

Tenhle skončí tímto:

Citace
compaq@ThinkCentre:~$ sudo apt-get install cabextract wine wine1.2 wine1.2-gecko winetricks
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
cabextract je již nejnovější verze.
cabextract nastaven jako instalovaný ručně.
wine1.2-gecko je již nejnovější verze.
wine1.2-gecko nastaven jako instalovaný ručně.
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
  wine: Závisí na: wine1.3 ale nebude se instalovat
E: Poškozené balíky
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Internet explorer pro linux [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 06 Března 2012, 13:24:33 »
wine závisí na wine1.3, ale ty instaluješ wine1.2 (čteš ty výpisy vůbec?). Stačí
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install wine
wiki upravena

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Internet explorer pro linux [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2012, 15:31:46 »
Explorer běží a ihned mě potěšil.

Krásně jsem si zavzpomínal na dávné časy před více něž pěti lety, kdy jsem měl Windows. Ihned po spuštění jsem si pustil www.ct24.cz a pokusil se pustit film z archivu. Explorer (již minutu po spuštění) spolehlivě shodil celý systém (U10.04) a bylo nutno použít síťový vypínač. Na tuto situaci, u Windows celkem běžnou, jsem již úplně zapomněl.

P.S. Instaloval jsem přesně dle wiki, chyby se nezobrazily, všechny knihovny do wine jsem předem doplnil.
P.P.S Řada stránek (vytvořených dačím zapráskaným od MS) se však nezobrazí. V Win IE se zobrazí. Jak na to?
 
Aneb: Proč ti zm*di z MS dělaj už dvacet let ty zapíč*ný stránky, který zobrazí jen ten jejich ZKUR\/ENEJ MSIE?
« Poslední změna: 07 Března 2012, 08:20:43 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.