Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené  (Přečteno 2446 krát)

adalbertus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« kdy: 28 Srpna 2011, 13:29:06 »
Ahoj,
poraďte mi ,prosím Vás, pre ktorý procesor sa mám rozhodnúť. AMD 840 alebo INTEL Core i3-2100. Používam Ubuntu. Neviem, či budem potrebovať silnejšie pročáky. PC používam ako bežné Home a chcem vyskúšať aj iné distrá. Vopred ďakujem za radu.
« Poslední změna: 28 Srpna 2011, 20:06:39 od adalbertus »

zaza

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 233
Re: Neviem sa rozhodnúť
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2011, 15:23:32 »
Pokud pc používáš jako "běžné home" tak si kup levnější. S ubuntu není problém ani na pc s 500 mhz takže bych to neřešil :)
Os. blog valerblog.8u.cz .

adalbertus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Neviem sa rozhodnúť
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2011, 16:39:34 »
A ako je to z grafikou, keď uvažujem o integrovanej. ATI Mobility Radeon HD 4250, alebo intelácka. O tej druhej som na nete zatial nenašiel zmienku o tom, ako funguje v Linuxe. Teda nič podstatné.
« Poslední změna: 28 Srpna 2011, 17:30:20 od adalbertus »

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Neviem sa rozhodnúť
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2011, 18:06:16 »
HD 4250 funguje v pohodě. Osobní zkušenost.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Neviem sa rozhodnúť
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2011, 18:34:04 »
So Sandy-Bridge procesormi sú v linuxe/ubuntu problémy. Sám takýto nemám ale dosť ludí sa na to sťažuje. Ale s novším SW (jadro, ovládače) by aj SB mal ísť bez problémov.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

adalbertus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Neviem sa rozhodnúť
« Odpověď #5 kdy: 28 Srpna 2011, 19:58:24 »
Tak je to jasné, idem do AMD. Chcem skúšať aj iné distrá, takže by to bolo raz ano a inokedy nie. Lepšie bez problémov. Ak to bude nutné, pridám grafiku, zbytočne však zatial nechcem. Vďaka za pomoc.
« Poslední změna: 28 Srpna 2011, 20:05:54 od adalbertus »

pivik

  • Host
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2011, 20:15:38 »
Mám dobrou zkušenost s ATI a teď nějakou dobu i s Intelem. Obojí mohu doporučit, nicnéně na notobooku jsem spokojenej s Intelem. Na ATI používám svobodný ovladač.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #7 kdy: 28 Srpna 2011, 20:59:17 »
A inak ak môžem poradiť, tak skús AMD na sockete FM1. Do budúcnosti ale aj teraz sa ti to viac asi oplatí(aj kvôli grafike).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

adalbertus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #8 kdy: 28 Srpna 2011, 22:36:35 »
FM1, porozmýšlam. Budem ešte googliť. Mám obavy z novších ATI. Keby som mal istotu pre ovladače na grafiku v AMD A8 X4 3850, bolo by to lahšie. Mohol by som pridať inú grafiku v prípade potreby, ale to je už to, čo radšej nechcem, pretože jej výkon momentálne nepotrebujem. Ďalšia vec, som ešte dosť lama, kopu vecí sa ešte len učím. Chcem do budúcna aj výkonnejšie PC, zatial by nevyužité zbytočne starlo. Vďaka za pomoc

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2011, 23:00:45 »
FM1, porozmýšlam. Budem ešte googliť. Mám obavy z novších ATI. Keby som mal istotu pre ovladače na grafiku v AMD A8 X4 3850, bolo by to lahšie. Mohol by som pridať inú grafiku v prípade potreby, ale to je už to, čo radšej nechcem, pretože jej výkon momentálne nepotrebujem. Ďalšia vec, som ešte dosť lama, kopu vecí sa ešte len učím. Chcem do budúcna aj výkonnejšie PC, zatial by nevyužité zbytočne starlo. Vďaka za pomoc
Ten nový procesor som ti poradil kvôli tomu, že tá cena je tam velmi podobná ako za staršie. Hovorím aj o doskách, ktoré majú v sebe USB3 a podobne...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

adalbertus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #10 kdy: 29 Srpna 2011, 00:42:18 »
Ja veľmi nad tým premýšlam. O cenu mi až tak nejde, aj keď menej náročný, ale chcem kvalitný počítač. Asi to spravím tak, že poskladám niečo pripravené na budúci upgrade s Buldozerom.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #11 kdy: 29 Srpna 2011, 09:12:00 »
Ja veľmi nad tým premýšlam. O cenu mi až tak nejde, aj keď menej náročný, ale chcem kvalitný počítač. Asi to spravím tak, že poskladám niečo pripravené na budúci upgrade s Buldozerom.
No ja ti to len radím abys nelutoval. AM3 dosky s USB3 sú cenovo rovnaké alebo ešte drahšie ako tie pre najnovšie procesory. Samozrejme, že nejde iba o USB3 ale na výhliadku do budúcna je to určite lepšie míňanie peňazí ako niečo bez USB3 o pár € lacnejšie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

adalbertus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Neviem sa rozhodnúť - vyriešené
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2011, 12:36:10 »
Je to pravda. AM3 sú už vlastne minulosť. Idem do F1.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.