Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: napajeni wifi pres network manager  (Přečteno 1247 krát)

r0ot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
napajeni wifi pres network manager
« kdy: 11 Října 2011, 14:52:47 »
Zdravím, na ntb hp g62-450ec s wifi ralink 5390 bezel nekolik mesicu debian testing s drivery od vyrobce, wifi jsem zapínal/vypínal tlačítkem. Po instalaci ubuntu se dioda na tlačítku, narozdíl od debianu bez driveru,rozsvecela a zhasinala jak ma, bohuzel na wifi to zadny vliv nemelo, po instalaci driveru ze stranek ralink wifi bez problemu funguje, ale jedina moznost, jak ji vypnout je odkliknout "povolit bezdratove" v network manageru,zkousel jsem iwconfig wlan0 power off, ale pry to karta nepodporuje, tak me zajima, jestli se NM pouze odpoji od wifi site a nevypisuje site okolo nebo kartu skutecne umi vypnout, tak aby nedrainovala beterku.

díky za rady

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:napajeni wifi pres network manager
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2011, 20:12:58 »
Nainstaluj si powertop. Odpoj ntb od siete, spusti sudo powertop a zapinaj a vypinaj wifi. Na spotrebe by si to mal v powertop vidiet.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

r0ot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:napajeni wifi pres network manager
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2011, 20:45:06 »
Díky za odpověď, powertop už jsem zkoušel a při zakázání wifi spotřeba opravdu klesne, ale podle mě by ke snížení spotřeby došlo právě i v případě že, karta jednoduše žádné sítě nehledá(jakýsi stanby mode). Podle zdrojů na internetu (např.http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3597&article=wireless+and+battery+power) jsou skoky ve spotřebě mezi např. wifi off vs wifi on a wifi on vs wifi searching nebo connected témeř stejné.
edit: ted mi pri vypnuti v NM zacala z powetopu mizet položka wlan0, tak zítra vyzkouším skutečnou výdrž a porovnám s výsledky z debianu :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.