Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaké distro místo Ubuntu?  (Přečteno 12841 krát)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #25 kdy: 23 Října 2011, 16:05:41 »
opravdu mluvime o tom samem gnome3?
ja jsem gnome3 zkousel na fedore 15 a docela zrudnost .. nastavit se neda nic, panel je naprosto neprizpusobitelnej, ikony na plochu se dat nedaji .. prislo mi to orezanejsi, nez graficke prostredi na windows
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #26 kdy: 23 Října 2011, 16:13:45 »
opravdu mluvime o tom samem gnome3?
ja jsem gnome3 zkousel na fedore 15 a docela zrudnost .. nastavit se neda nic, panel je naprosto neprizpusobitelnej, ikony na plochu se dat nedaji .. prislo mi to orezanejsi, nez graficke prostredi na windows
Vysla uz verzia 3.2...a Fedora 15 bola dost, hm ako to povedať slušne, zlá.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #27 kdy: 23 Října 2011, 16:23:25 »
opravdu mluvime o tom samem gnome3?
ja jsem gnome3 zkousel na fedore 15 a docela zrudnost .. nastavit se neda nic, panel je naprosto neprizpusobitelnej, ikony na plochu se dat nedaji .. prislo mi to orezanejsi, nez graficke prostredi na windows
Vysla uz verzia 3.2...a Fedora 15 bola dost, hm ako to povedať slušne, zlá.

a gnome 3.2 uz je v pohode? tj jsou tam zakladni veci, jako nastavitelny panel, ikony na plose atd? jdou na panel dat spoustece aplikaci, pripadne pouzivat uplne jiny panel?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

novas33

Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #28 kdy: 23 Října 2011, 16:30:18 »
A co vyzkoušet Mageii při instalaci si vybereš jaké chceš grafické prostředí a používá ještě Gnome 2.Zatím mi funguje v pohodě
Ubuntu 18.04 LTS

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #29 kdy: 23 Října 2011, 16:40:21 »
opravdu mluvime o tom samem gnome3?
ja jsem gnome3 zkousel na fedore 15 a docela zrudnost .. nastavit se neda nic, panel je naprosto neprizpusobitelnej, ikony na plochu se dat nedaji .. prislo mi to orezanejsi, nez graficke prostredi na windows
Vysla uz verzia 3.2...a Fedora 15 bola dost, hm ako to povedať slušne, zlá.

a gnome 3.2 uz je v pohode? tj jsou tam zakladni veci, jako nastavitelny panel, ikony na plose atd? jdou na panel dat spoustece aplikaci, pripadne pouzivat uplne jiny panel?
Na http://www.webupd8.org/ a www.omgubuntu.co.uk máš dosť vela článkov o tom ako vylepšiť gnome-shell. Ikonky na plochu si dávať môžeš, ale asi si to budeš musieť nastaviť.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #30 kdy: 23 Října 2011, 17:02:41 »
... a používá ještě Gnome 2.Zatím mi funguje v pohodě

Hehe, u.10.04 mi také ZATÍM funguje s gnome2. S důrazem na slovo ZATÍM...

..., ale asi si to budeš musieť nastaviť.

Co k tomu dodat? 8)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #31 kdy: 23 Října 2011, 17:04:30 »

..., ale asi si to budeš musieť nastaviť.

Co k tomu dodat? 8)
Že v Ubuntu to funguje hneď bez hrania sa s gconf.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #32 kdy: 23 Října 2011, 17:14:53 »
Já mám na PC Fedoru 16, openSUSE 12.1, Sabayon 7, Ubuntu 11.10 a Frugalware 1.5. Sabayon funguje celkem bez problémů, v GS nejde alternate menu a dock. openSUSE je RC1 a je to dost nedodělané ale jde celkem slušně celkem jako Sabayon. Fedora jde v gs taky celkem slušně, zatím má problém s nvidia ale jde s nouveau. Ubuntu jde už kupodivu v GS snad vše, to samé Frugalware. Uspávat do paměti jdou všechna.
« Poslední změna: 23 Října 2011, 17:17:02 od phplus »

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #33 kdy: 23 Října 2011, 17:21:04 »
.... openSUSE je RC1 a je to dost nedodělané ale jde celkem slušně ....

ano, u suse 12.1 s KDE dopredu oznamuju ze bude historickej pruser podobnej 10.1 .. vime o tom, delame na tom .. Vas suse team ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #34 kdy: 23 Října 2011, 18:08:29 »
.... openSUSE je RC1 a je to dost nedodělané ale jde celkem slušně ....

ano, u suse 12.1 s KDE dopredu oznamuju ze bude historickej pruser podobnej 10.1 .. vime o tom, delame na tom .. Vas suse team ;)
Víš něco ze zákulisí? Nebo je to vtip? Ta věta je divná...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #35 kdy: 23 Října 2011, 19:08:30 »
No, když porovnáme, debian testing  a linux mint debian edition, tak zjistíme, že rozdílů je celkem málo.
...
Co se týká mintu a gnome 2, je jen otázka, jak dlouho tam bude, neb gnome 3 už je v debianu unstable a je jen otázka času, kdy nahradí v mintu a v debianu gnome 2.

Právě s ohledem na (možná neopodstatněné) obavy z gnome3 mě z těch dvou uvedených debianích mintů o něco více láká Xfce... Tedy možná bych se měl zeptat trochu jinak: Existuje nějaký závažný důvod, proč NE Linux Mint Xfce?

Jak jsem již psal, zabugovanost mintích balíčků, problémové mint menu, problémový mintupdate, problémové vyhledávání ve firefoxu.
Naopak nenapadá mne jediný důvod, proč debian s xfce by měl být debian mint xfce, snad kromě snadné instalace.
Debian mint XFCE jsem měl na noťasu a nahradil opensuse s kde, ta tam funguje paradoxně rychleji.

Pavel Půlpán

Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #36 kdy: 23 Října 2011, 21:49:53 »
.... openSUSE je RC1 a je to dost nedodělané ale jde celkem slušně ....

ano, u suse 12.1 s KDE dopredu oznamuju ze bude historickej pruser podobnej 10.1 .. vime o tom, delame na tom .. Vas suse team ;)

Ty už děláš zase v Novellu? 8)

Pavel Půlpán

Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #37 kdy: 23 Října 2011, 21:54:16 »
OK. A ve srovnání s LMDE resp. LMXfce na tom je Gentoo jak? Resp. přinese mi něco "navíc", co ty dvě zbývající distra ne?

No asi tak - Gentoo dá něco tomu, kdo od něho určitého čeká, kdo mu dá kvůli tomu šanci a kdo s ním má zpočátku trpělivost. Pokud ti dá něco navíc, tak to určitě poznáš... pokud ne, tak to byl omyl. ;)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #38 kdy: 23 Října 2011, 23:24:38 »
Já taky pomalu uvažuji o přechodu na debian Gnome, jen mam obavy abych s ním neměl potíže. Jsou oproti ubuntu velké rozdíly např. rozdílné příkazy, instalace (zdroje softwaru), nVidia ovladače? Už několikrát mi to bylo rozmluveno, že se prý v debianu musí nějaké věci kompilovat a podobně?
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #39 kdy: 24 Října 2011, 01:35:19 »
Já taky pomalu uvažuji o přechodu na debian Gnome, jen mam obavy abych s ním neměl potíže. Jsou oproti ubuntu velké rozdíly např. rozdílné příkazy, instalace (zdroje softwaru), nVidia ovladače? Už několikrát mi to bylo rozmluveno, že se prý v debianu musí nějaké věci kompilovat a podobně?

Nepoznáš rozdíl. Snad jen tady není správce nesvobodných ovladačů a nefungují ppa repozitáře. Sources.list funguje stejně, synaptic funguje stejně, apt-get a aptitude funguje stejně. Není tady správce softwaru pro ubuntu a podobný kraviny. Balíčky pro ubuntu fungují z pravidla i v debianu a naopak.
Ovladače jsou rozdílné, nevím, zdali v ubuntu máte třeba ovladače nvidia jako jaderné moduly.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #40 kdy: 24 Října 2011, 07:46:57 »
.... openSUSE je RC1 a je to dost nedodělané ale jde celkem slušně ....

ano, u suse 12.1 s KDE dopredu oznamuju ze bude historickej pruser podobnej 10.1 .. vime o tom, delame na tom .. Vas suse team ;)

Ty už děláš zase v Novellu? 8)
ne, ale aby ses aktivne podilel na vyvoji otevrene distribuce tak nepotrebujes byt zamestnancem jeji sponzorske spolecnosti ;) .. to ``Vas suse team'' bylo trochu s nadsazkou ale ono to v podstate plati ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #41 kdy: 24 Října 2011, 16:02:40 »
Citace
Nepoznáš rozdíl. Snad jen tady není správce nesvobodných ovladačů a nefungují ppa repozitáře
Vysvětlil by mi někdo jak se v debianu tedy instalují ovladače na grafické karty nVidia?  :) Já například mám nVidia geforce G105M
A ještě mě zajímá zdali se v ubuntu nebo i debianu využije potenciál těchto grafických karet?
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

pivik

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #42 kdy: 24 Října 2011, 16:15:03 »
Citace
Nepoznáš rozdíl. Snad jen tady není správce nesvobodných ovladačů a nefungují ppa repozitáře
Vysvětlil by mi někdo jak se v debianu tedy instalují ovladače na grafické karty nVidia?  :) Já například mám nVidia geforce G105M
A ještě mě zajímá zdali se v ubuntu nebo i debianu využije potenciál těchto grafických karet?

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,676.0.html

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #43 kdy: 24 Října 2011, 16:35:55 »
tento návod nefunguje pro testing.

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #44 kdy: 24 Října 2011, 16:41:52 »
forum.debian-linux.cz/index.php/topic,796.msg5793.html#msg5793
nainstalovat:
nvidia-kernel-dkms, nvidia-kernel-common a nvidia-glx, nvidia-settings, nvidia-xconfig,
po instalaci spustit:
Kód: [Vybrat]
# m-a a-i nvidia
# nvidia-xconfig
« Poslední změna: 24 Října 2011, 16:49:37 od beer »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #45 kdy: 24 Října 2011, 17:25:20 »
můžeš postupovat jako v Ubuntu wiki.ubuntu.cz/Grafické karty NVIDIA#Ruční, akorát místo restricted povolíš non-free

beer

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #46 kdy: 24 Října 2011, 18:06:17 »
můžeš postupovat jako v Ubuntu wiki.ubuntu.cz/Grafické karty NVIDIA#Ruční, akorát místo restricted povolíš non-free
v testingu či debianu mint nee :)

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #47 kdy: 25 Října 2011, 15:03:48 »
A jaké by tedy pro mě bylo řešení kdybych chtěl vyzkoušet debian testing? Rozchodil bych grafiku?
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

h.giuseppe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 321
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #48 kdy: 30 Října 2011, 14:51:21 »
No koukám že se to tu nijak nepohlo  :) jestli se debian od ubuntu zas tak neliší tak by mělo stačit nainstalovat nvidia-current a mělo by to frčet i v testing větvi - je to nVidia binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library
Debian Stretch 64bit - Gmone; Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2); Inntel core I5 7200U @ 2.5GHz; 8GB RAM......

pivik

  • Host
Re:Jaké distro místo Ubuntu?
« Odpověď #49 kdy: 30 Října 2011, 17:03:34 »
Proč to prostě nezkusíš? Čekáš, že se ti někdo 100% zaručí, jak ti to bude fungovat? ::)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.