Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fonty do ubuntu  (Přečteno 10176 krát)

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 03 Června 2018, 15:41:03 »
nevím, zapnul jsem linux, spustil terminal, napsal install restricted extras, po ukončení instalace byli v Officu fonty, ale přestal fungovat internet.

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 04 Června 2018, 12:40:07 »
:-D tak report.
Ty fonty nešli a nejdou na 32-bitové verzi, na které bylo i je vše odfajfknuto jak ste radili, takže radost nad radost.
Na 64-bitové verzi se fonty nainstalovat povedlo již v sobotu a následně se plně porouchal internet. Do té doby blblo připojení po probuzení z režimu spánku. Byl nutný restart.
Teda, ten linux, to Vám řeknu, systém pro silné chlapy!
Nešel mi, nejde, a zadli půjde, nevím.

Na druhou stranu nechci být histerák, vyzkoušel jsem snad 10 distribucí a šla každá, akorát každá i zlobila a nato vyladění je asi potřeba vědet věci, které nevím.

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 04 Června 2018, 20:43:58 »
Povedlo se mi celkem slusne vyladit xubuntu(barvy pozadi, pisma, chovani, napajeni).
Posledni nevyhovujici veci je absence fontů(a editoru polarr).
Poradí někdo jak nato?
Děkuji

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 04 Června 2018, 21:39:43 »
Povedlo se mi celkem slusne vyladit xubuntu(barvy pozadi, pisma, chovani, napajeni).
Posledni nevyhovujici veci je absence fontů(a editoru polarr).
Poradí někdo jak nato?
Děkuji

No na fonty už jsi tady teďka největší odborník ty....
A doufám, že zálohuješ, nebo si zase pracně vyladěný systém "shodíš " nějakou blbostí a můžeš začít znova od píky....

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 04 Června 2018, 23:06:55 »
Nejsem odborník, ale mam teorii.
Když dám nějaký všeobecný povel “update“, asi to začne stahovat od nejnovějšího, jinak si nedovedu vysvetlit proč na jednom distru neco jde a neco ne.
Uvedu příklad libreoffice 4 by mi šel, ale po povelu stahni lo, stahne nejnovejsi a ten nejde.
Ale je to pouze teorie.
Proč to nenainstaluje ty fonty je záhada.
Všechno v tom okénku je odfajfknuto jak jste radili a přeci to nenainstaluje s tim, že to není free.

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 11 Června 2018, 23:40:55 »
Vážené honorace, stařešiny a mačové! Dovoluji si Vás požádat o radu. Nevím jak přesvědčit svůj stařičký minibook Asus Eee aby nainstaloval na Xubuntu 16.04 LTS Times New Roman. Distro Ubuntu nezvládalo rozlišení 1024x600, lubuntu usínalo a požadovalo heslo i když bylo nastaveno nikdy neusnout a heslo nepožadovat. Ano, zajistě, vymýšlím si, jsem padouch a ubuntu je skvělá platforma.
« Poslední změna: 12 Června 2018, 00:01:40 od bob.saint-clare »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 12 Června 2018, 00:51:16 »
Proč se pořád snažíš do linuxu cpát windows fonty a ještě k tomu licencované?
Použij nějakou náhradu např. Liberation Serif, Nimbus Roman No9 L, FreeSerif a podobně.
Krom toho, Times New Roman už v Libre office jsou...
« Poslední změna: 12 Června 2018, 00:55:32 od juwa2 »

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 12 Června 2018, 12:11:25 »
Doplnenie Microsoft TTF fontov

* stačí prekopírovať ttf fonty do /usr/share/fonts/mojefonty
* vytvoriť symbolický link v /etc/X11/fontpath.d/~mojefonty smerujúci na -> /usr/share/fonts/mojefonty
* netreba ani reštartovať X server a pridané fonty sú okamžite funkčné

Neviem ci to pojde na Xubuntu, pouzivam to takto od Fedora8 az po sucasnu Fedora28

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #33 kdy: 12 Června 2018, 15:10:12 »
Ono to ani nemusis kopirovat do /usr/share/fonts/mojefonty ale staci v /home/meno_uzivatela vytvorit skryty adresar .fonts a prekopirovat tam. Ak nemazes /home pri reinstalacii tak tie fonty tam budu hned po preinstalacii.
Sice len pre daneho uzivatela.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

bob.saint-clare

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #34 kdy: 12 Června 2018, 16:02:19 »
Tibor

Budou tam po preinstalaci čeho?
Jinými slovy, z Tvého příspěvku mám dojem, že musím krom vytvoření adresáru ještě něco přeinstalovat. Děkuji

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #35 kdy: 12 Června 2018, 16:56:29 »
Tibor

Budou tam po preinstalaci čeho?
Jinými slovy, z Tvého příspěvku mám dojem, že musím krom vytvoření adresáru ještě něco přeinstalovat. Děkuji

NE!  Pouze  ti napsal, že i kdybys náhodou přeinstaloval systém (a zachoval /home samozřejmě) tak ti tam ty fonty zůstanou.......
« Poslední změna: 12 Června 2018, 17:01:45 od juwa2 »

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #36 kdy: 12 Června 2018, 17:31:43 »
Na *buntu distrach je potrebne po pridani fontov do spravnej lokacie (napriklad /usr/share/fonts/mojefonty/) updatnut fontcache:
sudo fc-cache -fv

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Fonty do ubuntu
« Odpověď #37 kdy: 12 Června 2018, 17:34:14 »
Tibor

Budou tam po preinstalaci čeho?
Jinými slovy, z Tvého příspěvku mám dojem, že musím krom vytvoření adresáru ještě něco přeinstalovat. Děkuji

NE!  Pouze  ti napsal, že i kdybys náhodou přeinstaloval systém (a zachoval /home samozřejmě) tak ti tam ty fonty zůstanou.......
Jj, po pripadnej buducej preinstalacii systemu.
Takto sa daju uchovavat aj vlastne temy vzhladu v /home/meno/.themes, ikony temy v .icons
« Poslední změna: 12 Června 2018, 17:36:37 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.