Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doom multiplayer  (Přečteno 4888 krát)

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Doom multiplayer
« kdy: 23 Února 2015, 16:57:18 »
Ahoj ubuntisté!

Mám takový dotaz kdyby náhodou někdo tušil jak to vymyslet...
Rád hraji doom (vezme-li se to tak) pomocí ZDaemona (http://zdaemon.org/)
Což je takový velký online source port kde se hraje CTF apod.

Á potřeboval bych jej rozjet pod Wine což funguje parádně...
Avšak! Nevím čím to je ,ale nedaří se mi jej nijak (ani se starší verzí) rozjet tak aby měl klient 35-60  FPS (mám stabilních tak 7 FPS).

Skládá se z klienta (hry samotné) á "server browseru".... Vývojáři se snažili o kompatibilitu s Wine a kdysi vydali i vlastní Wine které mělo vše potřebné ale vývojáři Wine vydali novou verzi kde bylo vše opětovně rozbité, ale z větší části by mělo být vše kompatibilní tak tuším ,že mě něco chybí ,ale nemůžu přijít ani za nic co <,<
Client používá (myslím) DirectDraw... A krom toho nízkého FPS funguje se vším všudy ~

Kdysi měl nativní podporu linuxu a byl i opensource (podpora linuxu prý v budoucnu bude až budou vývojáři, ale kdo ví  kdy to bude).

Sám mám moc malé zkušenosti s wine ,ale kdyby se někdo juknul popřípadě zkusil zjistit co udělat a vyzkoušet a jakou verzi wine použít bylo by to určitě super >)

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2015, 17:08:21 »
nevím jak je přesně ten příkaz ale přes winetricks jde directdraw nainstalovat

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2015, 17:17:22 »
A jiný port Doomu to neřeší? Mnoho jich je pro linux.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2015, 17:21:36 »
Je tu sice odamex s cílem běžet na všem ale jeho komunita a funkcionalita je miniaturní )ale jo jinak je fajn ~) ,ale já bych radši to ZD sic je tu víc lidí ~. Doinstalovat DirectDraw jsem myslím zkusil a nešlo mi to nebo jsem to udělal špatně ale zkusím ještě jednou ...

Edit: pastebin here http://pastebin.com/RMJBeALq

Edit2: Zkoušel jsem to pomocí playonlinux s hromadou nastavení a vše funguje ale pořád 9 FPS >.<
« Poslední změna: 23 Února 2015, 18:00:07 od Aeyes »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2015, 08:36:56 »
Nevím, nehraju to, ale...

To je pod DOS? Co to provozovat pod emulací dosu? Pokud pod XP, proč nepoužít VirtualBox a tam to nainstalovat.

V PlayOnLinux lze určit, kterou verzi Wine bude aplikace používat. Pak není nutné jej aktualizovat, tudíž by to mělo být ok.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2015, 11:57:07 »
Né né, není to pod DOS ... tedy originální hra byla... Ale tohle využívá už DirectDraw tuším a z původní hry je vyžadován jen DOOM2.WAD (či doom.wad) což je balík textur a původních levelu a zvuků...  Jo snažím se virtualboxu vyhnout z různých důvodů... V PlayOnLinux jsem zkusil celou sérii wine... ve všech to funguje pořád stejně s cca 7-12 fps... což je divné protože dřív to šlo normálně (asi nějaká změna v intel ovladačích?) nevím netuším a nemůžu na to přijít :/
« Poslední změna: 25 Února 2015, 11:58:41 od Aeyes »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2015, 10:00:58 »
A dal jsi tam tu verzi Wine, která na to byla určena?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2015, 18:24:32 »
To už je relikvie, nejspíš už není nebo tak... Není to verzí wine protože to dělá ve všech stejně ačkoliv předtím to šlo i ve wine 1.6 aj.

Aeyes

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • skype : aeyesx
Re:Doom multiplayer
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2015, 22:17:36 »
Nechápu to... byl jsem na víkend pryč... přišel jsem ... zapnul PC.... a FPS jde normálně xD Možná jsem předtím něco doinstalovat ale netuším co .... :/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.