Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Libre Office - zobrazení názvu aktuálné upravovaného souboru - (pokračování)  (Přečteno 3137 krát)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Mám čerstvě nainstalované Ubuntu i LibreOffice: Omlouvám se - nepatří to sem, ale nevím kde se zeptat (v češtině).

U16.04 + Verze: 5.1.3.2 ID sestavení: 1:5.1.3-0ubuntu1 Vlákna CPU: 4; Verze OS: Linux 4.4; Vykreslování UI: výchozí;
Národní prostředí: cs-CZ (cs_CZ.UTF-8)

Když upravuji soubor (zpravidla text neb tabulku), pravidelně jej nepatrně přejmenovávám tak, abych odlišil novou verzi, a hlavně zachoval možnost vrátit se k původní.

Po instalaci LO nemohu u otevřeného souboru objevit nikde na displeji jeho název.

Z nouze dávám uložit jako, a tam si to konečně mohu přečíst.
Asi mám někde něco chybně nastavené, ale zatím se mi nepodařilo objevit kde a co. Dík.
V helpu i na webu jsem už hledal, ale marně.

Můžete poradit KDE se zeptat?
« Poslední změna: 22 Června 2016, 08:08:31 od K.Procházka »
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Otázka k Libre Office
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2016, 11:25:11 »
Nechápu. Já to vidím normálně.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

paveljelinek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Otázka k Libre Office
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2016, 00:07:55 »
Nemáš náhodou v nastavení vzhledu (Viditelnost menu) nastavené "stále viditelné"?

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Otázka k Libre Office
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2016, 05:56:17 »
Veliké díky! Je to přesně ono. Už to funguje. Tahle souvislost mně nedošla. Nedovedete si nikdo představit jak se snadně a lehce zamění omylem dva soubory, když tam to jméno souboru chybí!
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Otázka k Libre Office
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2016, 06:05:40 »
VYŘEŠENO!
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Otázka k Libre Office
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2016, 12:14:00 »
To je drsné těch ikonek v launcheru  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Otázka k Libre Office
« Odpověď #6 kdy: 18 Června 2016, 04:16:11 »
Především chci poděkovat za rady a spolupráci!
Teď nejdříve k těm ikonám, pak k setkáním (byť třeba jen pivním), a ke školením - kurzům.
Cha, cha, také to chci vymlátit.
Po prakticky několikaleté přestávce se vracím zpět do provozu. Učím se současně nové Ubuntu po přechodu z 12.04 na 16.04, která běžela naposledy před více než rokem na stroji z doby krále Klacka Prvního. Současně přecházím z XP na 10. Když mne nějaké téma byť okrajově zajímá zkouším jaký software se vyskytuje a co podle prvních dojmů asi nabízí. Musím si udělat seznam a pidirecenze, spíše ty nejstručnější charakteristiky, tak abych se v tom vyznal. Zatím jsem se snažil každičkou ikonu v Launcheru zachovat abych věděl co tam vůbec aktuálně je. Často mám ke stejnému tématu celou řadu ikon, ale protože nic doopravdy užitečného žádná z nich ve skutečnosti nenabízí budou muset všechny pryč. Začnu tvrdě probírat. Co potřebuji, a co už ne. Screeny zachycují situaci, kdy jsem tam na úvod nacpal všechna témata, která by mne MOHLA vůbec zajímat, a nemám teď čas to probírat. Ve finále by přímo v Launcheru měl zůstat samozřejmě jen zlomek! Ale jsem rád, že jsem tím některé z Vás pobavil.
Jinak ta pivní setkání mi moc chybí, často zakopávám na naprostých trivialitách, není koho se zeptat, a tady na fóru se s (často pitomostmi, ale pro mne velice závažnými) snažím spíše nezavazet. Moje angličtina je spíš turistická. Po Evropě se domluvím snad všude. S drobnostmi které mi nehrozí zbourat systém mohu klidně jít i na anglické fórum. Na podstatné věci se na angličtinu na základě dosavadních zkušeností bojím spoléhat. Přihlásil jsem se do mnoha témat, ale nikde se nic neděje, nic se nekoná, všechno usnulo. Kontakt, zvláště pravidelný MOC chybí! Mám dojem, že to je jako ve společnosti - mizí střední třída, a odstup mezi experty a plebsem se nebetyčně zvětšuje.
« Poslední změna: 18 Června 2016, 04:33:33 od K.Procházka »
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Otázka k Libre Office - VYŘEŠENO
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2016, 11:15:57 »
Na pivní setkání je to horší hlavně z důvodů že jsme tak nějak dospěly a tak nějak se nám všem postupně rodí potomci a už to není tak že nevíme co s časem. Tak snad zase až děti odrostou, plánuji něco kolem roku 2050 ;D ;D ;D

Jinak na blbosti se klidně ptejte od toho tu je toto fórum, alespoň se potom člověk něco dohledá když potřebuje a ve většině případech už není třeba se ani ptát.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Re:Otázka k Libre Office - VYŘEŠENO
« Odpověď #8 kdy: 22 Června 2016, 07:58:09 »
Některé mé dotazy pravděpodobně působí snad až nepatřičně, jde o blbosti, při kterých zdánlivě o nic moc nejde. Přitom pro mne jde často o věci zásadní, přesně tak, tak tomu bylo právě v tomto případě. (Když řešíte nějaký obecný problém, vznikne Vám celá řada souborů, zpravidla podobného jména, a je bohužel vysoká pravděpodobnost jejich vzájemné záměny. Když pak nevidíte ani název souboru, vede to až k zoufalým důsledkům.)
Já své dotazy tvrdě filtruji, a na fórum se obracím vždycky až v okamžiku, když to cítím jako nezbytné buď pro to aby mašina byla vůbec funkční, nebo tehdy, kdy stávající nastavení nějak ohrožuje důsledky jeho provozu.
Mimo to mám spousty dotazů, jednovětých, které by mi ulehčily život. Asi bych stál o oddělení, respektive rozdělení obecné podpory na témata závažná, a na dotazy prosťáčků, na které by pravděpodobně někde našli odpověď, ale občas hledáte celé hodiny a nenacházíte, nebo odpovědi nerozumíte. Nakonec snažení vzdáte a smiřujete se s tím, že to vůbec funguje a plní alespoň Vaše základní potřeby.
Například bych měl jednu otázku. Mám Ubuntu 16.04. Ve starém Ubuntu nebo Lubuntu jsem měl daleko více vzdělávacích programů, pravděpodobně to byly věci z Edubuntu.
Takže:
Jak a kde se mohu podívat co /jaké programy/ v současnosti Edubuntu nabízí?
A ještě:
Zda je vůbec možné to dostat do mašiny? a jak to udělat?!
(Hezky krok za krokem, prostě jako pro blbce.)
Jo a na závěr bych rád ještě poděkoval za dosavadní péči!!!
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Citace
Na pivní setkání je to horší hlavně z důvodů že jsme tak nějak dospěly a tak nějak se nám všem postupně rodí potomci a už to není tak že nevíme co s časem. Tak snad zase až děti odrostou, plánuji něco kolem roku 2050
Snažím se účastnit alespoň příležitostí, které mne evidentně přesahují, např. Linux Days, ale zjišťuji, že tam sice pár lidí potkám, ale nějaké posezení, kde by bylo možné položit pár jednoduchých otázek, a odpovědi si zapsat, k ničemu takovému zřejmě nedochází.
Další otázkou je (asi nejlépe periodické opakování školení), třeba v dvouletých intervalech. Navrhoval bych Prahu, kde by to asi nejspíš došlo naplnění. /není podmínkou - uvítám to kdekoliv - a rád se zúčastním/.
A ještě jeden nápad - co takhle týdenní rekreační pobyt v mimosezóně kdy jsou ceny nejnižší, a místo hubnutí nebo tělocviku by bylo hlavním tématem Ubuntu i Linux všeobecně, doplněný podle zájmu turistikou a procházkami po okolí? Připravovalo by se to klidně půl roku i déle, současně by běžely i přihlášky tak, aby bylo vidět jak rentabilní podnik to bude.
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
A ještě jeden nápad - co takhle týdenní rekreační pobyt v mimosezóně kdy jsou ceny nejnižší, a místo hubnutí nebo tělocviku by bylo hlavním tématem Ubuntu i Linux všeobecně, doplněný podle zájmu turistikou a procházkami po okolí? Připravovalo by se to klidně půl roku i déle, současně by běžely i přihlášky tak, aby bylo vidět jak rentabilní podnik to bude.

Proč ne. Založ téma, navrhni kde a případné termíny a uvidíme. Já bych se nějak určitě utrhnul.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Otázka k Libre Office - VYŘEŠENO
« Odpověď #11 kdy: 22 Června 2016, 09:13:06 »
Například bych měl jednu otázku. Mám Ubuntu 16.04. Ve starém Ubuntu nebo Lubuntu jsem měl daleko více vzdělávacích programů, pravděpodobně to byly věci z Edubuntu.


Asi budeš muset být konkrétnější, jak se ty programy co ti chybí jmenovali. Já znám jen Gcompris  :D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Citace
hlavním tématem Ubuntu i Linux všeobecně
Na túto tému bolo popísaných more článkov, aj pre úplných začiatočníkov aj pre pokročilých. Len si treba dať trocha námahy a hľadať. Je toho v Češtine viac ako dosť.
Citace
aby bylo vidět jak rentabilní podnik to bude
Asi nebude  ;) Nezabudni, že tí, čo sem chodia radiť, chodia dobrovoľne, vo voľnom čase. a z dobrého pocitu sa uživiť nedá.
Citace
Mimo to mám spousty dotazů, jednovětých, které by mi ulehčily život
Som bfu, ale vidím za ten krátky čas, čo sem chodím, že cca 80% nováčikovských dotazov sa točí dokola a pritom sú jasne zodpovedané v tutoriáloch, návodoch, wiki atd
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

K.Procházka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 144
  • Osobní text
Odpovědi všem:
Instalaci Edubuntu balíků do Ubuntu jsem našel na Edubuntu.cz/stahnout "Instalace do existujícího Ubuntu".
Večer doma se do toho pustím.

Jsem po těch 2 letech prostě netrpělivý a do toho se mi motají ještě 10 se kterými jsem to už koupil, a které spouštím každý den jen aby proběhly případné aktualizace a ještě tam pouštím prohlížeč Seznam, který pod Linuxem zřejmě není.

O školení, jak 1 denním, tak týdenním pokoumám. Asi začnu hledáním místa. (učebna, wifi) u 1 denního - nejspíš Praha, nebo mezi Pardubicemi a Olomoucí na hlavní trati, (+ ubytování, polopenze) u týdenního, to bych viděl tak Orlické hory nebo Vysočinu, z hlediska Slovenska asi Břeclav, nebo Beskydy. Pokud na něco narazím, asi bych se obracel se spoustou otázek na ty kteří tu na tohle téma debatovali.

Ještě k informacím, zdrojů je doopravdy hodně, zatím se v tom neorientuji, přesto jsem za ně povděčen. Ale to hledání, to jsou hodiny a hodiny včoudu. Podle mého názoru chybějí křížové odkazy mezi jednotlivými platformami tak, aby nebylo vždycky potřeba přečíst všechno od začátku do konce. Nejhorší je, že když dočtu, tak si z toho všeho už prakticky nic kromě jediné informace nepamatuji.
ASUS X555LF - Ubuntu 16.04 LTS 64 bit 8GB Intel Core i3-5010U CPU @ 2.10GHz  2.10GHz RAM - HD 1TB (50% Ubuntu, 50% Win 10 Home 1607 14393.576)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.