Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: opakovane ukonceni pripojeni k internetu  (Přečteno 1668 krát)

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
opakovane ukonceni pripojeni k internetu
« kdy: 12 Června 2015, 07:39:22 »
Dobrý den,
prosím o radu, tento týden se mi začal opakovaně ukončovat připojení k internetu odhadem co cca 30-60 min. Připojení mám kabelem. Pomůže pouze restart celého počítače. Restart prohlížečů nepomůže.
Již celou řadu měsíců mám problém s připojením notebooku na jakoukoliv wifi kdekoliv, často mne to ani nenačte nebo jen na chvíli.
Bide problém v sítové kartě, ovladačích nebo ještě v něčem jiném?
Používám ubuntu 15.04  a nejnovejsi verze prohlížečů Firefox a Opera a notebook HP ProBook 450 G2.
Děkuji moc za radu.
RS

iguana

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:opakovane ukonceni pripojeni k internetu
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2015, 18:50:11 »
Vyřešeno bizarním způsobem.
Po té, co přestane internet fungovat stačí PC uspat a pak zase zapnout a internet funguje, zdá se bez omezení.
Restart nepomůže, problém se objeví opět znovu.

xerno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Autodíly-online
Re:opakovane ukonceni pripojeni k internetu
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2015, 10:10:27 »
Je to zvláštní, ale podobné problémy jsem měl donedávna na jednom notebooku s 15.04 taky. Řešení nebylo a nebylo, tak jsme tam dali 14.04 a funguje to normálně. Můžete otestovat snadno tim, že budete chvíli na notebooku pracovat z liveCD s 14.04. Uvidíte sám jestli je to ovladačem nebo ne.

Pokud pomáhá restart či uspání, při tom obojím se restartuje síť. Zkuste ji restartovat samotnou.

Samozřejmě pokud máte možnost nainstalovat ovladače síťové karty, jen do toho.

Nicméně problém tohoto rázu může být i v routeru, ke kterému se připojujete. Pokud je vadný, může chvilkově odpojovat zařízení a ovladač sítě v počítači se s tím jen nemusí smířit a proto potřebuje restart.
Lenovo IdeaPad Z710: Intel Quad-Core i7-4700MQ Haswell (6M cache, 3.40 GHz, 8 threads), 12GB DDR3 1600MHz, 256GB SSD, 8GB+1TB SSHD, nVidia GeForce GT 745M 2GB + Intel HD Graphics 4600. OS: Ubuntu 16.04 x86_64.
GitHub, Launchpad

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.