Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: script hlásí "adresář neexistuje"  (Přečteno 3284 krát)

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
script hlásí "adresář neexistuje"
« kdy: 20 Prosince 2015, 14:30:02 »
V ubu 15.04 mám na ploše udělaný skriptík pro mazání flashdisku:
find /media/bok/G32 -type f -exec shred -fuvzn 2 '{}' \;
pokud poťukám na ikonku, vyskočí mi hláška >>Při spouštění aplikace došlo k chybě.Detaily: Nelze přejít do adresáře „/media/bok/G32   “ (Adresář nebo soubor neexistuje)"<<
jenže když ten samý příkaz zkopíruji z toho spouštěče a pustím si ho v terminálu, normálně projde. Je mi to divné, protože na ploše mám i jiný skript, který dělá totéž akorát se složkou Shredder na pevném disku, a ten funguje jak má:
find /home/bok/Shredder -type f -exec shred -fuvzn 2 '{}' \;
Kromě adresy je (podle mě) naprosto stejný, a adresa /media/bok/G32 je v pořádku (jinak by to nešlo ani v terminálu, ne?). I když v terminálu napíšu "/media/bok/G32", tak mi bash odpoví: "bash: /media/bok/G32: je adresářem".
Zkusil jsem před to dát príkaz "cd /", to kdyby se nedokázal vymotat z mojí složky zpět do /:
"cd /; find /media/bok/G32 -type f -exec shred -fuvzn 2 '{}' \;"  ale nepomohlo to (ve skriptu). V terminálu mi to zas projde.
Ví někdo kde je chyba?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:script hlásí "adresář neexistuje"
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2015, 15:17:54 »
dobrá a co udělá
Kód: [Vybrat]
find "/media/bok/G32" -type f -exec shred -fuvzn 2 '{}' \;

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:script hlásí "adresář neexistuje"
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2015, 18:47:43 »
Uzavření do závorek taky nepomohlo, ale zjistil jsem jinou divnou věc. Znovu jsem zkoušel a pak prostě ze zoufalství jsem tam vložil příkaz "cd /" a nic víc, a ejhle, ono to zahlásilo "chyba provedení příkazu". Hu! Tak jsem vzal milý skriptík a letěl do koše. Zkopíroval jsem ten co fungoval pod jiné jméno, přepsal cestu a... funguje.  Dost možná nějaký neviditelný znak, na kterém mi ani nezůstal stát kurzor, protože jsem obsah kopíroval už víckrát.
Je fakt, že mě to mohlo napadnout aniž bych zatěžoval fórum takovou prkotinou, ale třeba (až mi to zas někdy nepůjde), nakouknu sem a ťuknu se do hlavy :-)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:script hlásí "adresář neexistuje"
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2015, 07:09:35 »
jako prvni radek scriptu musis mit
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

nebo jiny shell dle vyberu...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.