Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus  (Přečteno 2341 krát)

Kattienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« kdy: 03 Dubna 2018, 05:52:16 »
Ahoj,

Ráda bych se zeptala zda je možné v distribuci Linux Mint 18.3 Cinnamon změnit správce souborů z Nemo na Nautilus. Když ho nainstaluji a spustím, tak z plochy zmizí systémové ikony (Počítač, Koš) a ostatní ikony přestanou reagovat. V okamžiku, kdy ho nastavím jako výchozí správce, je problém stejný.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2018, 09:54:18 »
Pokud máš nainstalované dva správce souborů, je potřeba nejenom nastavit jeden z nich jako výchozí, ale taky nastavit který z nich se bude "starat" o Plochu. Protože Plocha není nic jiného než složka.
Tvoje momentální potíže tedy pramení z toho, že máš sice Nautilus nastavený jako výchozí, ale o Plochu se ti nadále stará Nemo. Tato dvě nastavení (default file manager a default desktop handler) se nastavují zvlášť. V Ubuntu jsou na to tyto příkazy (do Terminálu). Přepnutí default file manager na Nautilus:
Kód: [Vybrat]
xdg-mime default nautilus.desktop inode/directory application/x-gnome-saved-search
Vypnout Nemo jako vých. správce Plochy:
Kód: [Vybrat]
gsettings set org.nemo.desktop show-desktop-icons false
Zapnout Nautilus jako vých. správce plochy::
Kód: [Vybrat]
gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons true
To samé lze udělat v d-conf editoru. Je možné, že v Mintu se příkazy liší. Takže buď si to najdeš v nastavení (už víš co máš hledat), nebo nejjednodušší cestou je Nemo odinstalovat.

P.S: Správce souborů je podle mě jedna z nejdůležitějších aplikací v každém PC. Ale možná tomu nerozumím... :-\
« Poslední změna: 03 Dubna 2018, 18:58:14 od juwa2 »

Kattienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2018, 14:06:49 »
Děkuju za odpověď. :-)

Na nastavení se podívám. Odinstalovat nevím, to už jsem jednou zkoušela a po restartu systému už nenaběhl systém a psal chybu o tom, že nemůže načíst Cinnamon session.

WeltRaum

  • Host
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2018, 15:03:00 »
Odinstalovat nevím, to už jsem jednou zkoušela a po restartu systému už nenaběhl systém a psal chybu o tom, že nemůže načíst Cinnamon session.
Tak to je logické  ;) Nemo je správca súborov a aj plochy, takže jeho odinštalovaním sa odinštaluje aj takmer celé prostredie  Cinnamon.
Aj tak nechápem, prečo chceš nahradiť Nemo Nautilusom. Ten neponúka nič navyše ako Nemo, práve naopak.  ;)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2018, 16:22:25 »
Tu je krátke porovnanie, dáva zapravdu WeltRaumovi
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Kattienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2018, 17:41:20 »
Tak důvod byl jenom ten, že mi Nautilus vzhledově lépe sedí. Osobně toho od správce souborů moc nepotřebuji.

Ale vypadá to, že bude situace asi složitější než jsem myslela. :D

WeltRaum

  • Host
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2018, 19:19:39 »
Tak důvod byl jenom ten, že mi Nautilus vzhledově lépe sedí.
Celého správcu súborov (Nemo) si predsa môžeš upraviť podľa chuti - ikony, vzhľad,  ja tiež nemám nastavený pôvodný vzhľad a ani ikony  ;)

Kattienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Linux Mint 18.3 Cinnamon - Nautilus
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2018, 20:57:17 »
Neporařilo se mi přijít na to, jak upravit ten levý sloupec (nabídku míst). Přehlednější se mi zdá právě ta co má Nautilus.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.