Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické přihlášení při uspání ubuntu 18.04  (Přečteno 2359 krát)

dedek43

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Automatické přihlášení při uspání ubuntu 18.04
« kdy: 04 Června 2018, 09:36:28 »
Nemůžu najít nastavení automatického přihlášení z režimu spánku.Když počítač zapnu,tak mám nastaveno automatické přihlášení na najede mi hned do úvodní obrazovky.Ale když zavřu víko notebooku a pak otevřu,tak vždy přihlašovací obrazovka.Používám notebook pouze doma,tak bych chtěl vše bez přihlášení.V ubuntu 14.04 vše fungovalo.
Notebook acer aspire 7738g.
Díky za pomoc.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Automatické přihlášení při uspání ubuntu 18.04
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2018, 10:00:11 »
Najlepsie asi bude ked si doinstalujes balik dconf-tools a potom spustis dconf-editor . Tam si v org,gnome,desktop,power-manager(cestu treba pozriet, z hlavy si ju presne nepamatam) najdi kluce lock a tie si nastav ako potrebujes. Bude to nieco ako lock-blank-screen, lock-hibernate ...
Cez dconf-editor mas viac moznosti nastaveni ako cez nastavenia systemu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dedek43

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re:Automatické přihlášení při uspání ubuntu 18.04
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2018, 12:05:05 »
Díky,pomohlo.Editor dconf,cesta /org/gnome/desktop/lockdown-disable-lock-screen(Zakázat zamknutí obrazovky).
Akorát nevím,proč to nefunguje normálně v Nastavení-soukromí-Zamykání obrazovky.Tam jsem měl nastaveno vypnuto a stejně to chtělo vždy heslo.Nechápu. ;D

joem

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re:Automatické přihlášení při uspání ubuntu 18.04
« Odpověď #3 kdy: 25 Prosince 2018, 18:31:40 »
taky pomohlo, díky dedek43 za odkaz bez toho bych to nenašel :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.