Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)  (Přečteno 4019 krát)

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« kdy: 03 Července 2018, 15:57:13 »
Možná debilní dotaz, ale fakt nevím.
Když prdnu okno k hornímu okraji obrazovky, samo se zmaximalizuje, což nechci. kdybych ho chtěl zmaximalisovat, klikl bych na maximalizační tlačítko. Chci ho jen dát nahoru a nechat tak velký, jak je, protože ta velikost mi vyhovuje.
Kde se tohle dá nastavit, zrušit, anihilovat?
Xubuntu 18.4.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #1 kdy: 03 Července 2018, 16:27:17 »
Settings Manager >> Window Manager >> Advanced tab.
----------------------------------------------------------------------------------------
Nebo https://i.stack.imgur.com/1RW1m.png

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #2 kdy: 03 Července 2018, 18:39:20 »
Jo, jistě, to jsem si taky myslel. :-)
Není to tam.
Xubuntu 18.4.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #3 kdy: 03 Července 2018, 19:00:35 »
A co dconf-editor?

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2018, 19:35:03 »
To jsem teda zkusil spustit dconf-editor, pak nainstalovat, a jediné, čemu jsem na tom rozuměl, byla hláška, že si tím můžu rozvrtat fungování aplikací. Jinak nic.
Já ale nechci nic rozvrtávat, mě stačí, aby se mi nemaximalisovaly okna, abych mohl okno šoupnout nahoru bez starostí a nemusel u toho dávat bacha na každej milimetr, aby se to zas nezkurvilo a nemusel bych to vracet, čímž vždycky zabiju 1-5 vteřin a dělám to třeba 100 krát denně.
Nechápu, kdo tuhle geniální "vymoženost" vymyslel.
Xubuntu 18.4.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #5 kdy: 03 Července 2018, 20:19:53 »
Skus ponuka vsetky nastavenia, pokrocile nastavenie spravcu okien, karta pristupnost a vypnut "automaticky dlazdit okna ak sa priblizia k okraju obrazovky".
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #6 kdy: 03 Července 2018, 20:47:53 »
To jsem teda zkusil spustit dconf-editor, pak nainstalovat, a jediné, čemu jsem na tom rozuměl, byla hláška, že si tím můžu rozvrtat fungování aplikací. Jinak nic.
Já ale nechci nic rozvrtávat, mě stačí, aby se mi nemaximalisovaly okna, abych mohl okno šoupnout nahoru bez starostí a nemusel u toho dávat bacha na každej milimetr, aby se to zas nezkurvilo a nemusel bych to vracet, čímž vždycky zabiju 1-5 vteřin a dělám to třeba 100 krát denně.
Nechápu, kdo tuhle geniální "vymoženost" vymyslel.

Dconf-editor je od toho, aby sis cokoli podrobně nastavil, zvláště pak to co v běžném nastavení není. Je to něco jako regedit ve windows. Takže to prolez je tam toho hodně...
Jinak tohle se normálně nastavuje v ccsm, ale ty zřejmě compiz nemáš.  Budeš to tedy muset najít (je tam vyhledávání) v tom dconf-editoru. Pokud se ti to hledat nechce, holt se s tím budeš otravovat. A ano, souhlasím, že to je nepříjemné, sám jsem na to v U18.04 narazil a hned to vypnul. V předch. verzích to nebylo, je to manýra převzatá z windows....
« Poslední změna: 03 Července 2018, 20:54:29 od juwa2 »

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #7 kdy: 03 Července 2018, 23:15:03 »
Skus ponuka vsetky nastavenia, pokrocile nastavenie spravcu okien, karta pristupnost a vypnut "automaticky dlazdit okna ak sa priblizia k okraju obrazovky".
Který to je?
Xubuntu 18.4.

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #8 kdy: 03 Července 2018, 23:18:35 »
Dconf-editor je od toho, aby sis cokoli podrobně nastavil, zvláště pak to co v běžném nastavení není. Je to něco jako regedit ve windows. Takže to prolez je tam toho hodně...
Jinak tohle se normálně nastavuje v ccsm, ale ty zřejmě compiz nemáš.  Budeš to tedy muset najít (je tam vyhledávání) v tom dconf-editoru. Pokud se ti to hledat nechce, holt se s tím budeš otravovat. A ano, souhlasím, že to je nepříjemné, sám jsem na to v U18.04 narazil a hned to vypnul. V předch. verzích to nebylo, je to manýra převzatá z windows....
Hledání je fajn, když víš, co máš hledat. Já ale nevím nic.
Xubuntu 18.4.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #9 kdy: 04 Července 2018, 01:22:33 »
Hledání je fajn, když víš, co máš hledat. Já ale nevím nic.

Co takhle začít s výrazy "window" , "maximize" nebo "toggle-maximize" ??
« Poslední změna: 04 Července 2018, 01:30:31 od juwa2 »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #10 kdy: 04 Července 2018, 06:29:22 »
zkus to nastavit viz. níže...baví se tam sice o Xubuntu 16.04, ty máš 18.04, ale mělo by být stejné

jak ti tu radili, budeš muset použít dconf-editor, popis od halogen2 cca v půli stránky

good luck  ;)

https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2375576
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #11 kdy: 04 Července 2018, 08:12:21 »
Takže toggle-maximize tam není vůbec, edge-tiling tam není taktéž vůbec, takže nefunguje ani ten návod od halogen2, což ostatně v odkazovaném vlákně tazatel řekl, pokud tomu dobře rozumím.
V dconfu jsem při vyhledávání maximize dostal to, co je na obrázku.
Nevím jestli mám něco změnit a jak.
Xubuntu 18.4.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #12 kdy: 04 Července 2018, 08:48:29 »
a pročetl sis to celý od toho místa až do konce stránky?  uživatel ajgreeny ještě dodává že upravoval jinou položku....hele, xfce nemám, tudíž nemůžu vyzkoušet

ve svém Ubuntu 18.04 mám zapnuto /org/gnome/mutter/edge-tiling

když to vypnu, je to funkční tak, jak potřebuješ, ale jak říkám, používám Gnome Shell
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #13 kdy: 04 Července 2018, 10:13:23 »
/org/gnome/mutter/edge-tiling tam nemám
nemám dokonce ani
/org/gnome/mutter
Prostě ten návod je pro mě zcela nepoužitelný.

Windows mi tohle nikdy nedělaly a nedělají. Okno drží velikost a na maximizování mám ikonu.
Tohle vylepšení je asi jako když ti vylepší auto tak, že po zapnutí stěračů začne troubit. Já tomu neříkám vylepšení, já tomu říkám vada. A zdá se, že neodstranitelná.
Xubuntu 18.4.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #14 kdy: 04 Července 2018, 10:41:51 »
ve Windows ti to Microsoft dá pevně a prostě se s tím smiř...prohlásí to za standard....tak přestaň nadávat a trošku se taky snaž, už tu googlím za tebe...

https://askubuntu.com/questions/848304/xfce4-tiling-windows-when-moving-to-screen-edge-not-working

Zkus vypnout volub ve Window Manager Tweaks tak, jak je uvedeno na prvním obrázku zmíněného odkazu (v červeném obdélníku)

krása linuxové distribuce je ta, že pokud ti nevyhovuje jeden Window Manager, můžeš použít jiný...je to jen o tom chtít najít řešení a nebo pak nezbývá, než se smířit, pokud to neumím....
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #15 kdy: 04 Července 2018, 13:30:56 »
/org/gnome/mutter/edge-tiling tam nemám
nemám dokonce ani
/org/gnome/mutter
Prostě ten návod je pro mě zcela nepoužitelný.

Windows mi tohle nikdy nedělaly a nedělají. Okno drží velikost a na maximizování mám ikonu.
Tohle vylepšení je asi jako když ti vylepší auto tak, že po zapnutí stěračů začne troubit. Já tomu neříkám vylepšení, já tomu říkám vada. A zdá se, že neodstranitelná.

Ty jsi prostě boží......
Pokud nemáš gnome tak je zbytečné tyto položky hledat - to tě nenapadlo?  Jelikož máš xfce, je třeba hledat pod jinou položkou - to je snad logické.
Vše co lze "naklikat" v klikátkách (+ spousta věcí co v nich vůbec není) lze nastavit (má svůj ekvivalent) v dconf-editoru.
Je to obdoba win registru, ale to už jsem psal.
---------------------
Musíš si to ale najít nebo vygooglit sám, kvůli tobě instalovat xfce nikdo přece nebude, to snad chápeš....
« Poslední změna: 04 Července 2018, 22:58:13 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #16 kdy: 04 Července 2018, 17:26:42 »
Skus ponuka vsetky nastavenia, pokrocile nastavenie spravcu okien, karta pristupnost a vypnut "automaticky dlazdit okna ak sa priblizia k okraju obrazovky".
Který to je?
Neskusal si ich preklikat vsetky?
"Po presunu k okraji obrazovky ..."
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

roj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 293
    • ipsace i tiskace
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #17 kdy: 05 Července 2018, 02:03:17 »
"Po presunu k okraji obrazovky ..."
To je ONO!!!
To by mě ve snu nenapadlo, ten "překlad" je teda fakt povedený :D

"Po přesunu k okraji obrazovky automaticky okna umisťovat vedle sebe" = maximalizovat okna na horním okraji :)

Díky!
Xubuntu 18.4.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Maximalizace okna přichycením na horní okraj (xfce, 18.4)
« Odpověď #18 kdy: 05 Července 2018, 14:47:08 »
Zapni si to a otvor dve okna, jedno potiahni k pravemu okraju obrazovky a druhe k lavemu. Ten preklad zacne davat zmysel. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.