Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prvni Instalace Ubuntu - zamrza  (Přečteno 4328 krát)

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« kdy: 24 Ledna 2019, 12:48:16 »
Zdravim se, tak jsem se rozhodnul ze si nainstaluju Ubundu.

Vytvoril jsem si Flashku, vyzkousel jsem si to, pekne to behalo, tak jsem se pustil do instalace.
Nicmene jit pri instalaci se mi stalo ze to v jednom okne postupu zamrzlo a tak nezbyvalo nic jinyho nez tvrdy restart, instalace se mi nakonec povedla, ale pri startu mi Ubuntu zamrzne hned jak se objevi logo a mys.

Zkusil jsem to preinstalovat, ale uz jsem to delal asi na 2x, protoze to zamrza i kdyz to bezi jen z Flasky, jako na zkouska...  :(

Zkusil jsem kombinace druhe Flashky a jineho programku na instalaci - Rufus a ten druhej (nepamatuju si nazev).

Vysledek? porad to zamrza...

Muze mi prosim nekdo poradit?

Dekuji

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2019, 14:19:17 »
V LiveCD modu to běží (bez instalace)?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2019, 14:24:16 »
myslim se ze se to taky zaseklo, ale dnes se budu zkousel tak uvidim...

Kazdopadne live mode predpokladam ze jsou i 2-3 prvni okna instalace: vyber jazyka, pripojedni na net...
i pri tom to zamrzlo :(


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2019, 14:52:04 »
Instalace/příprava inst. flešky je v režimu UEFI nebo Legacy?  Ten PC má BIOS UEFI nebo ještě klasický (Legacy)?
Pokud netušíš o čem je řeč, požádej zkušenějšího kámoše - nebo nejprve pilně studuj, je toho sice dost, ale zvládli to i jiní... :-\
« Poslední změna: 24 Ledna 2019, 15:04:05 od juwa2 »

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2019, 15:04:59 »
UEFI - HP Zbook 15" G4 Nvidia Quadro M2200M 4G 16GB RAM, Disk je SSD, takovej ten malej cipovej :))

Fast boot - vypnuty, nastaveny delay na 10 sec
Security boot - taky vypnuty (radsi to jeste zkouknu).

Ja jsem si prave prosel forum co se tu pise, ale pravdepodobne jsem podelal na zacatku pri vyberu disku /oddilu. Nicmene jsem si najivne myslel ze ta instalace si s tim poradi sama, podle toho jak tam bylo napsano.

Nicmene je mi prave divne, ze kdych podelal instalaci, tak nechapu proc to zamrza i kdyz to jede live z Flashky.


compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2019, 15:24:04 »
Nicmene je mi prave divne, ze kdych podelal instalaci, tak nechapu proc to zamrza i kdyz to jede live z Flashky.

chyba HW (paměť USB slot)
chyba HW flešky (čínskej šit, pomalá)
chyba SW flešky (příprava bootovací flešky, UEFI, legacy a tyhle blbosti)
chyba nastavení BIOSu
chybně vybraný distro (32, 64, PowerPC a tyhle blbosti)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2019, 15:26:39 »
UEFI - HP Zbook 15" G4 Nvidia Quadro M2200M 4G 16GB RAM, Disk je SSD, takovej ten malej cipovej :))

Fast boot - vypnuty, nastaveny delay na 10 sec
Security boot - taky vypnuty (radsi to jeste zkouknu).

Ja jsem si prave prosel forum co se tu pise, ale pravdepodobne jsem podelal na zacatku pri vyberu disku /oddilu. Nicmene jsem si najivne myslel ze ta instalace si s tim poradi sama, podle toho jak tam bylo napsano.

Nicmene je mi prave divne, ze kdych podelal instalaci, tak nechapu proc to zamrza i kdyz to jede live z Flashky.

1. To je (známý) problém uefi vs. legacy. I instalační fleška musí totiž být připravená/vytvořená pro konkrétní režim (ano, Rufus). Máš UEFI >> připrav flešku pro UEFI...
2. "Automatická instalace" si bohužel neporadí s ničím. Je třeba vybrat třetí možnost = "něco jiného" (ruční rozdělení disku).
3. A k tomu je třeba znát alespoň určité "základy"... :-\


compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2019, 15:36:21 »
1. To je (známý) problém uefi vs. legacy. I instalační fleška musí totiž být připravená/vytvořená pro konkrétní režim (ano, Rufus). Máš UEFI >> připrav flešku pro UEFI...

Výjimka však potvrzuje pravidlo. Já mám například multibootflešku (EASYBOOT), která nabootuje, spustí Live i nainstaluje na legacy i UEFI libovolný z nabízených asi deseti OS. Sám to považuji za zázrak a jak jsem jí vytvořil už nevím. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2019, 15:38:08 »
Mno uz jsem nejaky ten OS instaloval a PC (v mem mladi) postavil, takze takova lama nejsem.
Disky jsem rozdeloval asi 100x, :))

samozrejme kdyz se to podelalo tak prvni co me napadlo, takze ten SSD vemu gumou a udelam z nej dva oddily cisty a jeden si hodim W10 (ty budu stejne potrebovat kvuli praci, na firemni instalaci) a na druhej si hodim Ubuntu.

Driv jsem to tak delal, kdyz neco neslo, tak pekne od zacatku cely znova, nikdy zadny repair nastroje nepresvedcily.

Ceho bych rad vyvaroval je to ze bych nejak naboural oddil kde jsou ty W10 :)

Legacy - klasickej BIOS
a UEFI je pro neco jako prednastavenej BIOS s moznosti recovery a nejake dalsi vymozenosti (to si myslim).

PowerPC jsem mel vypnutej, pac jsem to delal v postely vecer, to me nenapadlo ze to bude mit vliv... mozna je to jen tim... pac poprve jsem to mel na kabelu a to slo normalne :))  :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #9 kdy: 24 Ledna 2019, 15:40:46 »
Ceho bych rad vyvaroval je to ze bych nejak naboural oddil kde jsou ty W10 :)

nejsou ty Winy jen uspaný?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #10 kdy: 24 Ledna 2019, 15:42:09 »
lol :D to mas teda zazracnou sticku :), ale jednou prijde jeji cas, tak jako na nas :))

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #11 kdy: 24 Ledna 2019, 15:44:00 »
Winy uspany? ty mi jednou v pohode... (diky moc za ne)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #12 kdy: 24 Ledna 2019, 15:55:53 »
Winy uspany? ty mi jednou v pohode... (diky moc za ne)

Jedou, ale jestli jsi je opravdu vypnul, nebo jen uspal?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #13 kdy: 24 Ledna 2019, 16:02:41 »
ajajaj, ted bych to potreboval vice popsat, pac nerozumim co po me chces vedet :(

oni se daj vypnout nebo uspat? kdyz je ani nenabootuju (pokud zkousim linuxy) tak preci ani nejednou ne?

k tomu me napada otazka? az vse dobre dopadne, budu mit moc pri startu na vyber W10 a Ubuntu? (jako kdybych mel 2x okna)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #14 kdy: 24 Ledna 2019, 16:12:47 »
k tomu me napada otazka? az vse dobre dopadne, budu mit moc pri startu na vyber W10 a Ubuntu? (jako kdybych mel 2x okna)

Když vše dobře dopadne, tak ano.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #15 kdy: 24 Ledna 2019, 16:24:52 »
BTW mam dotaz, jeste mam v NTB dalsi SSD disk (ted odpojeny) na data, budu ho moci pouzit normalne v Linuxech a v W10? tedy az to vsechno pojede

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #16 kdy: 24 Ledna 2019, 16:30:00 »
BTW mam dotaz, jeste mam v NTB dalsi SSD disk (ted odpojeny) na data, budu ho moci pouzit normalne v Linuxech a v W10? tedy az to vsechno pojede

Samozřejmě, klidně 10 disků. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #17 kdy: 24 Ledna 2019, 16:38:58 »
ty tam asi nenarvu :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #18 kdy: 24 Ledna 2019, 16:43:36 »
ty tam asi nenarvu :)

do úesbéček klidně :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #19 kdy: 24 Ledna 2019, 22:52:44 »
ajajaj, ted bych to potreboval vice popsat, pac nerozumim co po me chces vedet :(

oni se daj vypnout nebo uspat? kdyz je ani nenabootuju (pokud zkousim linuxy) tak preci ani nejednou ne?
Nie w10 sa predvolene nevypina ale uspava kvoli rychlejsiemu startu. Ak chces w10 vypinat musis mu v nastaveniach vypnut fastboot.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #20 kdy: 25 Ledna 2019, 10:10:29 »
jasny! uz jsem to pochopil, diky za radu.

sirlumix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:Prvni Instalace Ubuntu - zamrza
« Odpověď #21 kdy: 25 Ledna 2019, 19:47:49 »
Zamrzani - Problem vyresen, vypada to, ze to bylo tim ze jsem jel na baterku, doufam ze to po instalaci pojede normalne i na ni, jinak mi ten NTB s Ubuntu je na nic :)


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.