Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Návrat k Win7  (Přečteno 1323 krát)

Hajek68

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Návrat k Win7
« kdy: 20 Února 2019, 10:57:00 »
Dobrý den, koupil jsem dceři starší notebook Fujitsu Lifebook AH552/SL v němž je nainstalován operační systém Ubuntu 18.10 a dcera chce nainstalovat Windows 7 na který mám originální RDVD. Bohužel jsem se zapomněl zeptat jestli je nainstalován i systém windows (moje blbost). Počítač nebootuje ani z cd ani s USB. V bootmenu (F12) je jen Ubuntu. při stlačení F2 naskočí menu Grub a zase jen Ubuntu, proto si myslím, že tam Windows vůbec není, jinak by ho Grub našel. Do BIOSu se vůbec  nedostanu. Pravděpodobně se jedná o čistou instalaci Ubuntu.
Žádám o pomoc jak nastavit bootování z DVD nebo z USB. Nainstalovat Windows už zvládnu. Moc děkuji.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Návrat k Win7
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2019, 12:53:06 »
A W7 je kolikabitova verze?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Návrat k Win7
« Odpověď #2 kdy: 20 Února 2019, 16:58:26 »
Dobrý den, koupil jsem dceři starší notebook Fujitsu Lifebook AH552/SL v němž je nainstalován operační systém Ubuntu 18.10 a dcera chce nainstalovat Windows 7 na který mám originální RDVD. Bohužel jsem se zapomněl zeptat jestli je nainstalován i systém windows (moje blbost). Počítač nebootuje ani z cd ani s USB. V bootmenu (F12) je jen Ubuntu. při stlačení F2 naskočí menu Grub a zase jen Ubuntu, proto si myslím, že tam Windows vůbec není, jinak by ho Grub našel. Do BIOSu se vůbec  nedostanu. Pravděpodobně se jedná o čistou instalaci Ubuntu.
Žádám o pomoc jak nastavit bootování z DVD nebo z USB. Nainstalovat Windows už zvládnu. Moc děkuji.

1. Pokud máš řádně připraveno instalační médium, v Boot menu (F12) se objeví. Do biosu vůbec lozit nemusíš...
2. Klávesa pro vstup do biosu je F2

3. Obávám se ale, že svoje znalosti přeceňuješ a že instalaci nezvládneš....
« Poslední změna: 20 Února 2019, 17:01:16 od juwa2 »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Návrat k Win7
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2019, 18:08:58 »
Dobrý den, koupil jsem dceři starší notebook Fujitsu Lifebook AH552/SL v němž je nainstalován operační systém Ubuntu 18.10 a dcera chce nainstalovat Windows 7 na který mám originální RDVD. Bohužel jsem se zapomněl zeptat jestli je nainstalován i systém windows (moje blbost). Počítač nebootuje ani z cd ani s USB. V bootmenu (F12) je jen Ubuntu. při stlačení F2 naskočí menu Grub a zase jen Ubuntu, proto si myslím, že tam Windows vůbec není, jinak by ho Grub našel. Do BIOSu se vůbec  nedostanu. Pravděpodobně se jedná o čistou instalaci Ubuntu.
Žádám o pomoc jak nastavit bootování z DVD nebo z USB. Nainstalovat Windows už zvládnu. Moc děkuji.

Vymazat disk pomocí liveCD s Ubuntu aplikací gParted. Pak se Win7 chytnou. Ale s dalšími věcmi ohledně Windows zkus kontaktovat jiné fórum  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Návrat k Win7
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2019, 08:23:11 »
Podle popisu to vypada, ze ntb je nastaven na EFI a DVD instalacka je 32bit. Tato kombinace by mela presne takovy dusledek, jaky je v popisu. Pak by nezbylo, nez si opatrit 64bitove medium, pricemz licence je v tomto pripade prenosna.
Paklize to tak neni a mas problem s bootovanim, tak muzes jeste zkusit primo v nastaveni ntb vyhledat primo bootovaci efi soubor (nemusi tam byt tato moznost) ci jinak pocechrat nastaveni. Takhle pokud to nema clovek v ruce, tak se tezko hleda pricina ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.