Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: dva problemy s conky [vyřešeno]  (Přečteno 5455 krát)

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
dva problemy s conky [vyřešeno]
« kdy: 10 Dubna 2007, 22:04:26 »
dobry, neviem vyriesit dva problemy:

1, ako spustit conky rovno po starte. ked do programov spustanych po starte pridam "conky", tak pri nalogovavani sa mi vsetko zobrazi ako ma, avsak akonahle sa natiahne plocha, conky zmiznu. ked sa odlogujem, tak pri odlogovani je ich opat pri konceni sedenia na chvilku vidno. v monitore systemu ich vidim. vyzera to, ako by boli spustane pod obrazkom mojej pracovnej plochy alebo neviem.
2, urcite velmi oblubeny "flickering" - cize conky pri zistovani udajov preblikavaju a rusi to. podla ich FAQ som povolil double buffer, aj som ho zapisal do xorg.conf. a problem sa krasne vyriesil, skutocne conky neblikaju..hmm, jediny problem je, ze ked ich spustim, zmiznu vsetky ikony na ploche.
myslim, ze obidva problemy budu riesitelne asi cez nejake vrstvy, v ktorych je ten program vykreslovany, mozno nie. kedze ale viem, ze kopa ludi tu conky pouziva tak dufam, ze budete vediet co s tym. dakujem
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
dva problemy s conky [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 10 Dubna 2007, 23:48:10 »
ad.2: no, ako cloveku pomoze, ked sa nahlas spyta otazku. vyriesil som blikanie tak, ze som zapol double buffer, ale nedal som vykreslovat conky do root window, ale do own window. bolo treba upravit hodnoty takto
Kód: [Vybrat]
# Create own window instead of using desktop (required in nautilus)
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
takze uz neblika, ale stale sa mi neda ho spustit rovno po starte, any hints?
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
dva problemy s conky [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2007, 00:29:04 »
ad.1: tak teda aj prvy problem som si vyriesil. v domovskom adresari som vytvoril subor .conky_start.sh a donho som napisal
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh

sleep 15
conky
a v programoch spustanych po starte som namiesto conky zadal
Kód: [Vybrat]
bash /home/dumi/.conky_start.shtak uz mozem ist spokojne spat :).
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

KloBass

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
dva problemy s conky [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2007, 23:47:13 »
tak ja se pridam k problemum s conky at nedelam dalsi vlakno :) bezi mi na plose pet conky procesu ale obcas se mi stane ze najednou samo od sebe podotykam se mi nejak spusti dalsi conky odmita se nechat zabit samotne a zere mi cely processor a pritom nikde nejde videt nevite co s tim a nebo proc to tak je? nebo aspon proc by to tak mohlo byt?

maskov1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
dva problemy s conky [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2007, 17:38:49 »
Startovanie po zapnuti PC som vyriesil aj sam, ale stale mi blika ten conky, aj ked som nastavil parametre ako su tu pisane.... neviete preco?


/EDIT/ tak problem som vyriesil pridanim
Load "dbe"
do /etc/X11/xorg.conf v sekcii Modules

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.