Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Divné chování Ubuntu  (Přečteno 1024 krát)

fhucho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Divné chování Ubuntu
« kdy: 08 Prosince 2007, 14:46:52 »
Ubuntu se na mém PC chová už delší dobu podivným způsobem:
1) Občas systém začne být hrozně pomalý, protože nautilus začne zabírat skoro 100% procesoru, takže ho musím killnout.
2) Občas se po přihlášení nepodaří spustit jeden nebo více appletů (např. indikator klavesnice), změní se vzhled (titulek okna a widgety), někdy se taky zobrazí chybová zpráva (myslím že se týká settings-daemon nebo něčeho takového)

Nevíte kde je chyba?

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Divné chování Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2007, 15:00:47 »
Něco podobného se mně nedávno stalo, změnil se vzhled a vyskočilo okno:
Nejde spustit gnome-settings-deamon, problém se systémem Bonobo, nebo konflikt mezi GNOME a KDE.

Po restartu bylo vše v pořádku, tak jsem po tom dál nepátral, ale říkal jsem si - zlatý FF, ten byl daleko stabilnější.

existpierre

  • Host
Re: Divné chování Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2007, 15:40:00 »
ja som riesil podobny problem. To zatazenie ti moze sposobit aj trackerd, ktory indexuje subory,...ono to trva chvilku a potom je pokoj. Mne naposledy indexoval fotky a netbeans trvalo to asi 15 min a potom uz bolo zatazenie na 0%, tak sa kukni v system monitor, ci prave ten trackerd ti nezatazuje sys. Ptom to moze byt aj firefox, ktory, ak si na nejakej stranke ako napirklad rozzlobenimuzi, alebo pokec etc....proste ti moze FF zatazit aj na 50%..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.