Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu boot - černá obrazovka na ntb Asus F5RL AP185 [vyřešeno]  (Přečteno 6069 krát)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Ahoj všichni! mam problém, Ubuntu mi několikrát nenaběhlo a musel sem počítač několikrát vypnout a zapnout, aby to konečně nabootovalo. Zkrátka zvolim systém a disk vůbec nepracuje, nesvítí a obrazovka je jenom černá. I když to naběhne, tak to nabíhá hrozně pomalu, trvá to skoro minutu a půl a přitom windowsy mi nabíhaj dost rychle. Mam novej notebook Asus F5RL AP185. Hardwarově slušnej Intel Core 2 Duo 1,66GHz, 2GB RAM,ATI Radeon Xpress 1100. Myslíte, že to je tim, že jeho hardware Ubuntu nepodporuje? Je mi jasný, že asi nevíte takhle v čem může bejt problém, ale dalo by se to nějak zjistit? S Ubuntu víceméně začínám, takže vůbec nevim jak na to..
« Poslední změna: 23 Prosince 2007, 20:44:19 od Anna Taliánová »

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Ubuntu mi přestalo nabíhat.
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2007, 23:38:26 »
Ahoj, zkus si spustit Ubuntu v recovery módu (vybereš akorát příslušnou položku v GURBU). Pak bys sem mohl napsat chyby, které to asi pravděpodobně vypíše.
« Poslední změna: 23 Prosince 2007, 20:45:15 od Anna Taliánová »

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Ubuntu mi přestalo nabíhat.
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2007, 00:01:33 »
Ještě bych zkusil jednu drobnost. když ti naběhne grub, tak místo zmáčknutí Enetru zmáčkni "e". dostanes se do editace a pak myslim jeste jednou "e" aby šlo editovat ten řádek. pak stačí na konci odmazat "quiet splash". a enter a "b" pro boot... mně to pomohlo. pokud to bude fungovat, tak stačí stejně zeditovat texťák v /boot/grub/menu.lst. ale to rozepíšu až pokud to pomůže... GL
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 16:32:58 od Anna Taliánová »

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Ubuntu mi přestalo nabíhat.
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2007, 01:03:14 »
Takže takhle, stopnul jsem si bootování a normálně je to od potvrzení výběru systému do přihlašovací tabulky cca 50 sekund a od potvrzení hesla asi ještě 20 sekund. Pokud jsem vymazal ten quiet splash, tak to bylo cca 40s do tabulky, takže asi o 10 sekund rychlejší, a od potvrzení hesla asi tak stejně. Taky jsem si všiml jedný věci a to toho, že když to nabootuju bez toho quiet splash a pak to restartuju, tak když se to vypíná, tak mi to hezky napíše červenejma písmenama, že systém se nyní restartuje, což jinak nedělá, naopak tam blikne taková divná rozkostičkovaná obrazovka, takže by to možná mohlo pomoct, ale netušim, jestli to vyřeší ten problém, že to někdy nenabootuje vůbec.
Jinak jsem to zkoušel v recovery modu, ale nevim jak se zpětně podívat co to všechno vypsalo... nebo kde najít nějaký chyby. Jinak bych sem rád přihodil grafy z bootchartu, ale nejdou mi do příloh dát obrázky, furt mi to říká, že adresář je plný nebo co a přitom to má míň než povolená velikost souboru.
Jinak díky za odpovědi!
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 16:33:53 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: Ubuntu boot - černá obrazovka na ntb Asus F5RL AP185
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2007, 16:29:46 »
Upravila jsem název tématu (původně "Ubuntu mi přestalo nabíhat."). Děkuji za pochopení. :-)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Ubuntu boot - černá obrazovka na ntb Asus F5RL AP185
« Odpověď #5 kdy: 22 Prosince 2007, 21:45:35 »
Takže jsem si změnil soubor menu.lst a vymazal quiet splash a zatim to nabíhá. Je to o cca 10 vteřin rychlejší. Do přihlašovací obrazovky nějakejch 40 vteřin. Mohlo by to bejt rychlejší, ale zkusim to zrychlit podle těch návodů co tu jsou. Předpokládám, že tam žádnej problém neni protože se to nikde výrazněji nezasekne, prostě to píše řádku za řádkou jako blázen. Jenom jsem se chtěl zeptat jestli těch dalších cca 20 sekund po přihlášení neni taky nějak moc? Přece jenom Intel core 2 Duo 1,66 GHz 2GB RAM neni zas tak pomalej hardware...
« Poslední změna: 23 Prosince 2007, 20:55:08 od Anna Taliánová »

kirkous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Ubuntu boot - černá obrazovka na ntb Asus F5RL AP185 [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2010, 13:58:44 »
porid ssd a budes bootovat za 7 sec ;-)

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Ubuntu boot - černá obrazovka na ntb Asus F5RL AP185
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2010, 14:09:56 »
Takže jsem si změnil soubor menu.lst a vymazal quiet splash a zatim to nabíhá. Je to o cca 10 vteřin rychlejší. Do přihlašovací obrazovky nějakejch 40 vteřin. Mohlo by to bejt rychlejší, ale zkusim to zrychlit podle těch návodů co tu jsou. Předpokládám, že tam žádnej problém neni protože se to nikde výrazněji nezasekne, prostě to píše řádku za řádkou jako blázen. Jenom jsem se chtěl zeptat jestli těch dalších cca 20 sekund po přihlášení neni taky nějak moc? Přece jenom Intel core 2 Duo 1,66 GHz 2GB RAM neni zas tak pomalej hardware...
Ja mam Asus A6Je a 10.10 bootuje do cca 10sec po prihlasenie, nasledne 5sec do prace. Mam v nom 7200ot disk, cize nie povodny, s povodnym start asi 15s a nasledne 5sec do prace (ale bol pouzivany system). Tvoje cisla sa mi zdaju dost velke.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.