Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Náhodné odpojení od internetu  (Přečteno 11260 krát)

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Náhodné odpojení od internetu
« kdy: 23 Prosince 2007, 20:44:12 »
Zdravím,
Už několik dní za sebou asi tak kolem osmé hodiny večerní mi z ničeho nic vypoví připojení službu. Browzdám si po obvyklých stránkách a pak to přijde. Epiphany zahlásí: "stránka nenalezena". Což je ovšem jenom začátek. Přestanou ihned na to fungovat i jiné stránky (po obnovení) a restart epiphany nepomáhá, stejně tak pokus s Operou a Firefoxem.

Pidgin si spojení ještě udrží, dokud ho nerestartuji, stejně tak Transmission. Počítače v síti vidím, ale k internetu mě to nepustí. Kuriózní také je, že další počítač v síti s Ubuntu 7.10 (32bit), tedy se stejným OS má tento problém také. Občas se zpozdí o několik minut, ale pak se taky odmítne připojit. Wokýnková PC běží dál, jako by se nechumelilo.

Jedinou pomocí je restart routeru (SpeedTouch 510i), což je ale značně nepohodlná záležitost (člověk musí vstát, ujít dva metry a zmáčknout dva čudlíky).
(Po restartu je PC nechutně pomalé a problém se také nevyřeší)

Nevíte někdo čím to a jak bych mohl tento problém vyřešit?

Díky



"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2008, 12:15:37 »
Zdravím,
Už několik dní za sebou asi tak kolem osmé hodiny večerní mi z ničeho nic vypoví připojení službu. Browzdám si po obvyklých stránkách a pak to přijde. Epiphany zahlásí: "stránka nenalezena". Což je ovšem jenom začátek. Přestanou ihned na to fungovat i jiné stránky (po obnovení) a restart epiphany nepomáhá, stejně tak pokus s Operou a Firefoxem.

Pidgin si spojení ještě udrží, dokud ho nerestartuji, stejně tak Transmission. Počítače v síti vidím, ale k internetu mě to nepustí. Kuriózní také je, že další počítač v síti s Ubuntu 7.10 (32bit), tedy se stejným OS má tento problém také. Občas se zpozdí o několik minut, ale pak se taky odmítne připojit. Wokýnková PC běží dál, jako by se nechumelilo.

Jedinou pomocí je restart routeru (SpeedTouch 510i), což je ale značně nepohodlná záležitost (člověk musí vstát, ujít dva metry a zmáčknout dva čudlíky).
(Po restartu je PC nechutně pomalé a problém se také nevyřeší)

Nevíte někdo čím to a jak bych mohl tento problém vyřešit?

Díky




Mam taky Speedtouch(585) a pada mi pripojeni behem stahovani filmu pres Deluge. Deluge stahuje, ale net nejede, ani ping. Pidgin taktez funguje, ale do internetu se nedostanu. Nedela to vzdy, nahodne, jak pises a jak vidim, asi stahujes pres Transmission, tam bude ten problem. Nemam FW a mam manualne nastavene porty i v routeru a stejne to nahodne pada. Pak staci jenom restartovat pripojeni(disconnect, connect), nemusim restartovat celej router(je to rychlejsi) a znova funguju. Nekde jsem videl, ze ten problem pri stahovani pres torrenty ma vice lidi, ale uz nevim kde to bylo, zrovna jsem pouzival azureus a tento problem nemel. Zacalo to pred vydanim GG po aktualizacich ve FF, cimz mi prestal fungovat azureus(bug) a musim pouzivat Deluge. Dokonce jsem kvuli tomu musel reinstalovat GG, ale stejne problem pretrvava. Az nebudu linej, tak to zkusim najit, ted jsem ale po dovolene a nemam naladu to resit.. ;)

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2008, 09:22:15 »
Pokud je problém na tom routeru, co zkusit upgradovat Firmware?
Zkusit bych mohl, ale provedeni uz je horsi. Prvni pokus selhal na jmenu a heslu v routeru, ktere to chtelo pri startu toho upgrade, ale tam zadne neni a moje uzivatelske jmeno a heslo pro pripojeni do netu to nebere. Zkousel jsem to ve Viste a shorel jsem na tom jmenu a heslu, ale snaha byla.. :) Da se to nejak udelat z Ubuntu???
To jmeno a heslo me ale dost zarazi. Kdyz jsem ten router dostal, tak jsem nic nenastavoval a pri upgradu z Feisty, jsem zadne hesla do routeru taky nepotreboval, pouze jsem zadal stare udaje a slape to dal, jak ma...

Opet dodavam, ze se mi nepodarilo poslat na poprve prispevek, protoze jsem udajne nejaky uz v poslednich 60ti sekundach poslal, ale opet se nic takoveho nestalo..

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2008, 04:01:35 »
Pokud je to ten tvůj router: http://www.netaly.com/Documentazione/manuali/ST585-User_Guide.pdf
Tak username:Administrator a heslo nech prázdné.

JJ, diky moc. Napred se musim pripojit kablem a pak to pude. Udelam to pres to cd bude to jednodussi. Doufam, ze to bude fungovat.. :)

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2008, 14:00:12 »
Jenom bych chtel dodat, ze se upgrade firmware nepodaril. Na zacatku je vsechno zdetekovane, ale pri prvnim kroku kdy to rozpoznava router pro novej firmware to napise(ve finale), ze router neni(nebo je spatne) pripojenej a mam zkontrolovat kabel, ale to jsem ani delat nemusel, kdyz jsem pres ten kabel byl k routeru pripojenej na internetu chvili predtim a uz ho to jednou poznalo(zkousel jsem dva kabely a internet sel pokazde). Na strankach podpory jsem nasel firmwary pouze 2 a ten 6.2 mi nefunguje. Pak jsem nasel jeste dalsi stranku s firmware, kde jsou dokonce 2, 6.2 ale je nutna firemni registrace, takze smula. Mozna je to zpusobene i tim, ze jsem to zkousel z Visty a ono je to stavene na XP, ale to uz hadam... :-\
 

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2008, 14:41:28 »
Ty si upgradoval přes webové rozhraní nebo přes FTP?
V tom návodu co jsem ti posílal linkem je návod firmwaru přes FTP, tak zkus tím, dyžtak sem pástni co to vypsalo.
Upgradoval jsem normalne pomoci wizard upgrade na install CD z meho pc spojeneho pres kabel s routerem, teda aspon to tak bylo psane v tom manualu, pres wifi to neslape...
edit: Znova jsem proletel ten manual a delal jsem to uplne stejne jako tam, ostatne to jinak ani nejde, postupoval jsem podle instrukci co to pozadovalo. Ten sam manual mam na cd. Vsechno probehlo tak jak se tam pise, ale kdyz to hledalo router pro naloadovani noveho firmware(finale, 1 ze 4 kroku), tak to zahlasilo, ze je spatne pripojenej router k pc, je nutno zkontrolovat kabel a zkusit znova. Ani po 3 pokusu se to bohuzel nevzpamatovalo a trvalo to na spatne pripojenem kabelu. Hned po teto hlasce se router automaticky opet vratil do puvodniho nastaveni a ja mohl opet surfovat na netu...
« Poslední změna: 09 Ledna 2008, 14:55:01 od gargy2002 »

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2008, 02:05:09 »
Pozor!
1) Přes WIFI nikdy neupgradovat firmware
2) Nesmí být žádný jiný provoz přes krabičku (nejlépe odpojit všechny ostatní kabely)
3) Během upgradu nesmí být upgrade nijak přerušen (napájení PC či krabičky)
4) Pokud nenodpovídá kraička během upgradu nebo chvilku po upgradu, nic nedělat a počkat třeba deset minut.
5) Nejlépe začít upgrade po restartu krabičky.
Diky, asi se na to vrhnu znova a vytahnu i snuru z telefonu, to me nejak nenapadlo. Mam laptop, takze tam je napajeni jasne a co se tyce routeru, tak jsem tady v UK jeste vypadek elektriky nezazil, ale stat se muze cokoliv. :) Udelal bych to tak, jako kdyz flashuju bios na pc, shodou okolnosti jsem ten samej den co jsem zkousel ten router flashnul i svuj bios v laptopu.
Mel bych jeste malej dotazecek. Zkousel jsem se behem to upgradovani pripojit na jinou sit a zrusil jsem si nastaveni. Vysledkem ve finale je, ze po rekonfiguraci site, kterou mam i ulozenou se mi po startu ci restartu systemu loaduje v network nastaveni nejaka pochybna adresa DNS, 10.0.0.138, misto 192.168.1.254, coz je muj router a pokazde musim napred opravit DNS a az potom se dostanu do netu. Da se nekde ulozit ta adresa DNS nafurt, abych to nemusel porad opravovat?? Videl jsem nejake nastaveni v /etc/network/interfaces tam jsem dopsal i tu DNS adresu, ale furt pri starym...

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2008, 14:58:40 »
Staticky DNS zapsat do /etc/resolv.conf
nameserver 192.XXX....
search lan
nameserver 192.168.1.254
tohle je vypis /etc/resolv.conf, nez jsem to napsal, tak jsem hledal prave kde se to uklada staticky, ale to jsem mel. Dnes jsem opet zapnul pc a tradicne musel zmenit DNS, nez jsem se pripojil. Nemel jsem ale nastavenou DNS primo ve wicd, pouze v network, system/administration, protoze predtim jsem ji ve wicd nemel nastavenou taky a fungovalo to. Zkusil jsem nastavit DNS i ve wicd, treba to poslape, vecer napisu, zda je to funkcni, nebo ne. Zatim diky.. :)
edit: Nepomohlo, po restartu opet DNS 10.0.0.138.. ???
« Poslední změna: 10 Ledna 2008, 15:03:28 od gargy2002 »

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2008, 01:50:41 »
Nech tam jen tu řádku s tím "nameserver IP". Ostatní smaž.
Pokud se to zase po restartu přepíše, znovu uprav soubor a pak změň práva na soubor (hledej příkaz chmod) jak to bylo řešené zde (asi na druhé stránce) http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=4168.30
V tom odkaze je forum, kde nekdo nemuze ulozit DNS do toho /etc/resolv.conf, ale tu ja tam mam spravne. Prikaz jsem vyzkousel a stejne nic. Proste v nastaveni to mam vse dobre, ale pri startu se vzdy nacte ta divna DNSka, zatim nic nepomaha...

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #9 kdy: 11 Ledna 2008, 21:10:45 »
Takže zápis správných údajů do konfigu a změna práv jen pro čtení a spuštění:
Kód: [Vybrat]
sudo chmod 555 /etc/resolv.confnepomáhá a po restartu se to změní?

Co obsahuje soubor: /etc/network/interfaces ?
Furt nic, uz jsem z toho nervozni a jestli me to zacne iritovat, tak to znova presmazim cistou instalackou.. :)
Vypis interfaces:
auto lo
iface lo inet loopback


iface eth1 inet dhcp
address 192.168.1.64
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.254
nameserver 192.168.1.254
wireless-key xxxxxxxxxx
wireless-essid wireless



auto eth1
Ten nameserver jsem tam dopsal ja, predtim tam nebyl, ale stejne to nepomaha..
Jeste resolv.conf:
nameserver 192.168.1.254
To je vse, s timto nastaveni mi to porad startuje s DNS 10.0.0.138, nemam paru proc..

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #10 kdy: 13 Ledna 2008, 11:55:09 »
Tak jsem tady opet s novyma zkusenostma, treba mi nekdo helfne. Nechal jsem zapnuty pocitac delsi dobu a poslouchal muziku se zapnutym jabberem a pidginem. Po nejake dobe jsem sednul k pc a s udivem zjistil, ze jsem zase odpojenej a to jsem ani nerestartoval. Vypis /etc/resolv.conf:
search lan
nameserver 10.0.0.138
a co me zarazelo bylo, ze to bylo pouze pro cteni, takze jsem to ani nemohl zmenit. Zkusim to pod rootem a treba to pujde a zustane to tak naporad, uvidim. Driv me to nenapadlo... :-\
edit: Po restartu jsem zkousel editovat /etc/resolv.conf, coz se mi po delsi dobe s prikazem jako root: chmod 664 /etc/resolv.conf povedlo, protoze jinak to hlasilo porad pouze pro cteni. Nicmene po dalsim restartu jsem opet pri stare konfiguraci s tou otravnou cizi DNS. Kdyz dam editovat, tak klasicky pouze pro cteni, takze se musi znova vsechno opakovat a to uz je pro me lepsi zmenit v administration/network pouze nastaveni na ulozenou konfiguraci. To musi byt snad nejakej virus, nebo co... :D
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 15:22:00 od gargy2002 »

Pavelp

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2008, 20:01:41 »
Ten virus se mozna jmenuje avahi ... Zlaty casy obycejnejch normalnich siti.

gargy2002

  • Host
Re: Náhodné odpojení od internetu
« Odpověď #12 kdy: 20 Ledna 2008, 20:33:13 »
Chtel bych jenom poznamenat, ze po upgradu firmware(na verzi 6.2) na tom SpeedTouch 585(konecne jsem se zdrave nastval a sel do toho) mi funguje internet hned po startu a problem s jinou DNS tedy vyresen(doufam, ze to bude fungovat i nadale). Mohly by se vyresit i ty vypadky, ale to se uvidi... :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.