Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 6 chanell mode  (Přečteno 3127 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
6 chanell mode
« kdy: 25 Prosince 2007, 15:24:37 »
Dobrý den,
tak jsem dostal k jéžíšku 5.1 bedničky no  a teď mám drobný problém, jdou mi jenom dvě bedničky.
Hlavní problém je, že v alsamixeru nemám možnost přepnout z 2 nebo 4 na 6ch. Lépe řečeno tuto volbu vůbec nemám, dále mi chybí LFE, center a ještě něco co jsem vysledoval na foru co bych měl mít.
Zkoušel jsem různé návody na pravu .asoundrc, ale nepomohlo, myslím, že musím nejdříve vyřešit ty 6ch a LFE, center.
To je první problém, který potřebuji vyřešit.
Možná s tím souvisí problém, který jsem paradoxně jednou pomáhal řešit, ale mě se nedaří:
Když vlezu do Systém - Zvuk - a nechám otestovat alsa tak vyhodí hlášku
gconfaudiosrc ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink profile=chat: Nemohu otevřít zdroj pro zápis.
Děkuji


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: 6 chanell mode
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2007, 16:59:05 »
Nemůžete mi někdo prosím poskytnout funkční .asoundrc, sice asi nepomůže pokud se nezobrazí možnost přepnout na 6ch, ale aspoň budu moci něco zkoušet. Na internetu jsem zkoušel všelijaké varianty a nic. Jde o bedničky Logitech X 530
Díky

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: 6 chanell mode
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2007, 19:44:28 »
Nevíte někdo jaké soubory by se dali zkopírovat s live cd co se týká zvuku, že bych zkusil default soubory z live a nahradil je jak je mám teď.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: 6 chanell mode
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2007, 11:35:27 »
Nikdo neví?
Každopádně změna, už mě funguje jen jeden, tak si někdo prosím pospěšte dokud mi jde, alespoň ten jeden.

 ;D ;D ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.