Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skript pro zjistení běhu pidgin  (Přečteno 3859 krát)

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Skript pro zjistení běhu pidgin
« kdy: 31 Prosince 2007, 20:08:39 »
Potřeboval bych nějakým způsobem zjistit žě je spuštěný pidgin a že se už někdo přihlásil (zadal heslo, běží icq).
Stahnul jsme si screenlet pro pidgin jenze kdyz nejni spustený pidgin hned pri startu screenletu pozdeji se už screenlet už nezobrazí a je nutné ho spustim manualně.
Napadlo mi tohle vyřešit pomocí skriptu kerý by zjistil přihlášení uživatele a poté by spustil screenlet.Boužel sreenlet se zobrazí jen pokud už je někdo v pidginu přihlášený tj. jedou v kontakt listu kontakty.
Nevíte jak zjistit v pidginu že je uživatel přihlášen??? vyvolává pidgin nějaké signály z kterých by se tohle dalo případne zjistit a vytvořit za pomoci nich v bash podminku???

Děkuji za názory a nápady

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2007, 20:14:53 »
No nevím jestli by to šlo, ale pokud ano jednoduché to nebude...

Měl bych takový nápad - pokud máte i pidgina spuštěné automatické přihlašování, tak by stačilo prostě nastavit, aby se ten screenlet spustil s nějakým zpožděním (třeba 30s - do té doby by se pidgin stačil spustit i přihlásit).

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #2 kdy: 31 Prosince 2007, 20:27:41 »
V Bash? No to asi pochybuju. Možná snad jestli někde dělá něco jako log soubor, tak snad podle toho...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #3 kdy: 31 Prosince 2007, 20:43:00 »
jj to mi taky napadlo spostit ho se spoždením ale jedná se mi o to, že bych chtěl, aby se muselo zadat heslo při spuštění... někdy nechám pc prostě běžet tak jak jsme na něm přestal pracovat a byl bych nerad kdyby kdokoliv by pracoval na mem prihlašení si mohl spustit moje icq... Boužel jsem nikde nenašel k pidginu jestli se dá přes shell nějak zjistit stav toho programu nebo jen jestli je třeba využíván icq protokol to by mi také stačilo.... myslim že na tom by se ten skript dal taky postavit....

s tim log souborem to nejni špatný nápad tam by mohla byt nějaká informace o stavu přihlášení nebo tak něco...

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #4 kdy: 31 Prosince 2007, 20:55:47 »
Možná by to šlo přes dbus, pokud posílá i signál po přihlášení (případně si přidat sám sebe a kontrolovat, kdy se přihlásíte). Muselo by to být spuštěné celou dobu a startovat dřív než Pidgin. Ale jak to udělat, to se mě neptejte, právě jsem taky začal dbus zkoumat a vůbec mi to nejde.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #5 kdy: 31 Prosince 2007, 21:09:00 »
Ještě mě napadla taková šílenost - pohlídat port přes který se pidgin připojuje k serverům icq a v závislosti na tom jestli se na něm "něco děje" te applet spouštět. Ale vůbec netuším, jestli je to proveditelné...

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #6 kdy: 31 Prosince 2007, 22:48:55 »
To by mohlo jít taky, ale napadá mi, že icq komunikuje přes tenhle port i když ověřuje heslo nebo ne??? Tak že by asi při  zadání špatného hesla skript spustil aplet, který by skončil chybou... nemýlím-li se???  no ale je pravda že když zadáváte heslo tak se tak často nepletete, a ten kdo ho nezna nebude vlastně ani potřebovat ten aplet spustit, tak že možná že to pujde... vyzkouším jestli se mi povede udělat ten skript jsem začátečník tak že to bude asi chvilinku trvat jestli se mi to vůbec povede ale doufám že ano:)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #7 kdy: 31 Prosince 2007, 23:48:53 »
Ten skript bych nepsal :).
Trošku jsem se zapotil ale nakonec jsem na to přišel :).
Zapnout Pidgin -> Nástroje -> Sledování kamaráda -> Přidat -> Napsat svoje ICQ -> Enter
Ctrl+B (Přidat kamaráda) -> Napsat svoje ICQ -> Potrvrdit dvakrát autorizaci

Nyní můžete jít zpátky do "Sledování kamaráda" a máte na výběr mnoho věcí jenž může být provedeno když se kamarád (ted vy sám) přihlásí. Mimojiné je tam i možnost příkazu do konzole :).

Štastný nový rok :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2008, 15:43:13 »
Ten způsob co vymyslel Duffy je výborné řešení a funguje úplně skvěle za co mu moc Děkuju...
Díky moc výbornej nápad...

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #9 kdy: 01 Ledna 2008, 18:38:18 »
Přidal jsem to na wiki, vypadá to jako užitečná funkce.
http://wiki.ubuntu.cz/Pidgin
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #10 kdy: 01 Ledna 2008, 20:02:45 »
Ještě bych měl jeden dotaz ohledně Pidgin nechtěl jsem na to zakládat nové téma tak se prosím nezlobte...
Když si nastavým stav neviditelný někteří lidé např s qip mě vidí jako zaneprázdněného a někteří z icq mě vidí jako že jsem přihlášen invisible je možné tohle nějak vyřešit tj. aby me neviděl nikdo že jsem vůbec přihlášený???
používám:

Pidgin 2.2.1

děkuji

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #11 kdy: 01 Ledna 2008, 20:10:28 »
Hele ICQ je tak podivnej protokol že se může stát cokoliv :). Ty stavy jsou vidět všude jinde. Ohledně toho invisible je myslim jediná jistota že lidi s oficiálním klientem tě neuviděj. Doporučuji používat jabber :).
http://wiki.ubuntu.cz/Jabber
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #12 kdy: 01 Ledna 2008, 22:43:43 »
o Jabber-u přemýšlím už docela dlouho ale nějak jsem se ještě nerozhoupal a hlavně mám většinu lidí na icq :(  tudíž bych asi hodně využíval transportů... a ještě je tu jeden problém nějak mám obavu o to že bych musel dát někomu třetímu moje heslo a tudíž bych moh přijít i o své UIN... Nevíte jestli poskytuje transporty i google??? u něho mám totiž Jabber...

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Skript pro zjistení běhu pidgin
« Odpověď #13 kdy: 01 Ledna 2008, 23:21:34 »
Mám taky u gůglu a myslím že transporty neposkytuje, což je zvláštní. Bohužel většinu lidí mám taky na icq, ale snažím se aspon lidem co maj Mirandu vnucovat jabber nebo MSN :). MSN sice není uplně pod GPL, a je od společnosti co opravdu moc nemám rád, ale zase je s jabberem kvalitativně srovnatelné. ICQ opravdu ne.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.