Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak zmenit zdroj dat pri instalaci  (Přečteno 2568 krát)

Chuck777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Jak zmenit zdroj dat pri instalaci
« kdy: 13 Ledna 2008, 12:13:02 »
Zdravim,

nejak me zlobi instalace Ubuntu 7.10.

Situace je takova : Kdyz jsem jej instaloval tak to slo jedine pres Alternate CD. Pri instalaci z Alternate jsem ale musel prepsat sources.list pro apt. Vyskrtl jsem z nej instalacni CD - pokazde to nahlasilo chybu pri kopirovani souboru. Pritom vim ze CD je v poradku a ctecka take. Ted z neho proste nedokazu nabootovat - bohuzel nevim proc. Na misto toho se mi dari nabootovat z normalniho instalacniho CD. To vsak pri instalaci napise chybu.

Da se nejak nastavit jiny zdroj dat i pro klasickou instalaci? Zkousel jsem upravit sources.list ale marne.

Diky za kazdy napad.


spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Jak zmenit zdroj dat pri instalaci
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2008, 17:49:18 »
1,zmen si co potrebujes v sources.list.
2, wiki.ubuntu.cz
3, stranka se jmenuje pridavani zdroju.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD_zdroj%C5%AF#head-d4f4b5db6e49d082eada7a8a1b810b8c609ad391
pak se muzes podivat na stranku vlastni zdroje.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD_zdroj%C5%AF/Vlastn%C3%AD

snad to najdes, ja to kdysi nasel.
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak zmenit zdroj dat pri instalaci
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2008, 17:57:06 »
Ak som to spravne pochopil tak sa jedna o stahovanie dat pocas instalacie. V pripade ze mas problem s internetom pocas instalacie mozes ho kludne vypnut. Instalacia ta po chvilke cakania na spojenie bude informovat ze spojenie sa nepodarilo a bude pokracovat v instalacii. Po nainstalovani spojazdnis internet a doinstalujes potrebne veci.

Skor napis aku mas zostavu a ake chyby ti to pise pri instalacii aby ti mohli poradit ako to nainstalovat.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.