Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: notebook a wifi-zakladni rada (vyreseno !!!)  (Přečteno 3460 krát)

jnm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
notebook a wifi-zakladni rada (vyreseno !!!)
« kdy: 22 Ledna 2008, 21:40:44 »
Dobry den,
omlouvam se, vcera jsem teprve zkusil ubuntu,
chtel bych linux pouzivat, nyni spise zkousim a rozkoukavam se, pouzivam nove ubuntu 7, ktere jsem hodil na svuj notebook.

Problem je s WIFI, vubec nevim jak se pripojit k nejake wifi siti, sice jsem zkousel nejakeho wifi managera v ubuntu, ale zadne site neukaze nidke, jen same pokrocilejsi nastaveni, chtel bych vedet, jak se dostat k seznamu nalezenych siti ci jak site vyhledat a pripojit se, popripade jestli na to neni treba nejaky soft jako spravce siti, koukal jsem do seznamu hardware a karta wifi je nalezena, cili by nemel byt problem, jedna se o kartu Integrovaný Intel® PRO/Wireless 2200 BG

Dekuji predem moc!
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 17:29:58 od jnm »

Jozef Mlich

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
    • /~xmlich02/
Re: notebook a wifi-zakladni rada
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2008, 21:58:02 »
V "notification area" by mela byt ikonka network manageru (nm-applet, http://www.gnome.org/projects/NetworkManager/) Kdyz je pocitac pripojeny na ethernet, tak se tam zobrazuje ikonka 2 pocitacu, kdyz je pocitac pripojeny na wifi, tak se tam ukazuje sila signalu

jnm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: notebook a wifi-zakladni rada
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2008, 22:38:41 »
ano ikonku tam mam, ale kdyz dam moznost pripojit k siti, tak to chce po me nazev site, pak je tam jeste moznost nejake manualni konfigurace a jeste 1 polozka, ani pod jednoz z techto moznosti jsem vsak nenasel moznost vybrat si z wifi siti, abych se mohl k nejake pripojit.  ???

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: notebook a wifi-zakladni rada
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2008, 22:45:23 »
kdyz kliknete na ikonu nm mysi (levym tlacitkem), mel by se zobrazit seznam nalezenych wifi siti, sit vyberete kliknutim na nazev site

jnm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: notebook a wifi-zakladni rada
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2008, 17:29:31 »
tak problem vyreseny, omlouvam se, jsem asi fakt blby, jsem mel wifi vypnutou, coz se mi v ubuntu nenapsalo a tak jsem to ani nevedel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.