Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace 7.10, dělení disku  (Přečteno 14389 krát)

VelkyBubak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • blok
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #25 kdy: 05 Února 2008, 18:29:34 »
Koneckonců... nebyla ta partície vážně swap?
54GB swap? Tak blbej snad zas nejsem, ... .
 ???
...

Ale kdyby jo, jak to ověřit?

Pavel Půlpán

Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #26 kdy: 05 Února 2008, 18:41:28 »
Jenom jsem reagoval na to co ti řekl fsck. Seš si jistej že je to ext2/3 oddíl? Není to XFS, JFS, ReiserFS?

VelkyBubak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • blok
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #27 kdy: 05 Února 2008, 19:23:59 »
Jenom jsem reagoval na to co ti řekl fsck. Seš si jistej že je to ext2/3 oddíl? Není to XFS, JFS, ReiserFS?

Jistej si nejsem, vyzkoušel jsem připojit ty co jsi vyjmenoval, a vždy mi mount odpověděl, hláškou: známý systém xyz, ale nepřipojil

co se fsck týká nejsem si jist zda mu jde podsunout informaci jaký (si myslím, že) to je systém souborů
« Poslední změna: 07 Února 2008, 12:26:02 od VelkyBubak »

VelkyBubak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • blok
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #28 kdy: 07 Února 2008, 12:30:05 »
Tak teď vím téměř na 80% (nikdy nic není jisté), že to není Ext3, XFS, swap, nebo Windows (vlastně u toho posledního si jistý jsem, na tomhle compu nikdy Windows nebyl, a dokud do toho budu moci mluvit - ani nebude)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #29 kdy: 07 Února 2008, 12:39:43 »
Zkuste
Citace
sudo mkdir /media/sda8
Citace
sudo mount -t auto /dev/sda8 /media/sda8

Pokud nic, pak si uložte data, zformátujte disk a vše znova...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #30 kdy: 07 Února 2008, 12:52:51 »
Muzete mi nekdo vysvetlit, jak je mozne, ze je na tom disku tolik oddilu? Nebo je snad nejaky rozsireny, jen jsem to prehledl?

VelkyBubak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • blok
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #31 kdy: 07 Února 2008, 17:10:08 »
Muzete mi nekdo vysvetlit, jak je mozne, ze je na tom disku tolik oddilu? Nebo je snad nejaky rozsireny, jen jsem to prehledl?
Na to bych měl otázku:

Je pro připojení oddílu tolik důležité, zda tak je i rozšířený oddíl?

Jinak, myslím jsou primární disky + jeden rozšířený, rozdělený na logické (ale neručím za to, už je to dlouho, co jsem to formátoval)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #32 kdy: 07 Února 2008, 21:23:11 »
Muzete mi nekdo vysvetlit, jak je mozne, ze je na tom disku tolik oddilu? Nebo je snad nejaky rozsireny, jen jsem to prehledl?
Na to bych měl otázku:

Je pro připojení oddílu tolik důležité, zda tak je i rozšířený oddíl?

Jinak, myslím jsou primární disky + jeden rozšířený, rozdělený na logické (ale neručím za to, už je to dlouho, co jsem to formátoval)
Pro pripojeni to dulezite neni, je jedno, jestli se jedna o primarni nebo logicky.

Jde mi ale o to, ze to nevypada, ze byste tam nejaky rozsireny oddil mel. Jak uz tu ale nekdo spravne poznamenal, primarni oddily mohou byt max. 4 a pokud se vam nejakym podezrelym zpusobem podarilo vyrobit vice primarnich oddilu (i kdyz nechapu jak), tak by me ani neprekvapilo, kdyby to zpusobovalo problemy a tyto oddily by nebyly napr. pri instalaci nalezeny. Napr. ja mam 3 primarni oddily a jeden rozsireny, ve kterem jsou dalsi dva logicke. Primarni jsou sda1, sda2 a sda3, rozsireny sda4 a v nem ty logicke sda5 a sda6. Cili ten rozsireny oddil ma prideleny specialni soubor zarizeni sda4, ackoliv se sam nikde nepouziva (rozumnej nepripojuje apod.). Vy mate oddilu plno, ale u vsech se tvarite, ze by na nich melo neco byt.. nikde tedy rozsireny oddil nevidim a to je mi dost podezrele.
« Poslední změna: 11 Února 2008, 17:24:16 od Anna Taliánová »

VelkyBubak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • blok
Re: Instalace 7.10, dělení disku
« Odpověď #33 kdy: 11 Února 2008, 00:35:40 »
Aha, tak rozšířený se mi hlásí jako /dev/sda1 - tak to asi radši mazat nebudu ...
« Poslední změna: 11 Února 2008, 17:24:29 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.