Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Blikající obrazovka  (Přečteno 6544 krát)

-M&N-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Blikající obrazovka
« kdy: 30 Července 2006, 17:23:04 »
Cau,
vahal jsem, jestli mam pokracovat v tomto threadu: [http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1345], nakonec jsem se rozhodl pro novy, protoze ten problem tak nejak imo neodpovida.

mam takovy problemek s obrazovkou. Dnes jsem nainstaloval Ubuntu no a samozrejme bylo potreba upravit obnovovaci frekvenci ("refresh rate"). Po nekolika pokusech (myslim, ze nakonec to bylo nejakym prikazem pro automaticke nastaveni) jsem docilil toho, ze v System->Volby->Rozliseni obrazovky mam napsano 85Hz (z puvodnich 60). Monitor mi hlasi fH: 91.1kHz (uhm, divne, jeste onehdy tam bylo 106) a fV: 85 Hz a obrazovka opravdu prestala poblikavat, ale objevil se jiny druh poblikavani. Tezko se to popisuje, ale asi bych to nejvice prirovnal k vinetaci - okraje obrazu jsou rozkmitane (obraz se aktualizuje ne vzdy na stejne misto), ale cim blize jste stredu, tim je to stabilnejsi.

Je pravda, ze uz je to docela staricke CRT, ale myslim, ze ve Widlich to nedela (mimochodem tam mam az 120Hz). Jeste to zajdu pro jistotu zkontrolovat.

Rad bych tedy vyresil problem s timto mihotanim a pak jeste by bylo nejlepsi, kdybych mel nabidku z vice frekvenci (pri jednom pokusu se mi tam podarilo dostat rozsah 60 - 100, ale pouzitelne bylo jen tech 60, protoze pri vice se zacinaly v obraze objevovat artefakty (ovsem jen od oken aplikaci - takovy duchove).

Nakonec jeste podoktnu, ze mi prijde divne ,ze z xorg.conf zmizely radky "HorizSync" a "VertRefresh".

EDIT: no, uz jsem to zkousel, ale zkusim ty radky pridat a po restartu uvidim.

Skeletonix

  • Host
Blikající obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2006, 23:25:21 »
zdar....co máš za graf kartu ..?

-M&N-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Blikající obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2006, 23:39:07 »
mam starouckou GeForce 4 MX440.
a jak jsem si myslel - ve widlich to je v poradku.

Skeletonix

  • Host
Blikající obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2006, 00:44:09 »
a máš jí rozjetou pod 3D (doinstalované ovladače nvidia)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.