Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gafika - instalace ovladače  (Přečteno 4384 krát)

Technik85

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Gafika - instalace ovladače
« kdy: 14 Dubna 2014, 22:34:42 »
Chci se zeptat.

Mám Ubuntu 13.10 64-bit
Mám notebook s dvěma grafikama. Intel - lze instalovat, Nvidia GT540M - nelze.
Mám stažený oficiální ovladač k Nvidie s koncovkou .run, ale nejde mi nainstalovat.
Potřebuju poradit, co s tím. Díky za každou radu.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Gafika - instalace ovladače
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2014, 22:38:28 »
=bumblebee]http://wiki.ubuntu.cz/bumblebee?s[]=bumblebee
dvě grafiky je něco jiného, od toho tu je bumblebee

pjotri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Gafika - instalace ovladače
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2015, 15:18:25 »
Lenovo G505, 8GB, 1TB, AMD (4x), UBUNTU 14.04. - NEFUNKCNI, ani zadna starsi verze - napr. 13.X. PC sice nabootuje, nicmene, neobjevi se uvodni stranka s moznostmi F1 - FX. Nemuzu tak nabootovat v nouzovem rezimu, z cehoz vyplyva naprosta a absolutni necitelnost zobrazeni. Postranni lista je ok, ale obsah oken jsou jen CARKY, pripadne tma. Nemuzu najit zadnou verzi, kde by se mi objevila ta nabidka na boot v nouzovem rezimu a vidim, ze ani podpora me grafiky neni ve standartu. Z vyse popsaneho plyne, ze jsem schopen nabootovat jen citelnou postranni listu, jinak nic a tedy, ze je Ubuntu pro mne NEPOUZITELNE.

Nebo ma snad nekdo napad, co s tim? Dik, Petr  >:(

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Gafika - instalace ovladače
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2015, 17:41:41 »
Nikde nevidím, co máš za grafiku, tu samou, co Technik85 ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Gafika - instalace ovladače
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2015, 17:49:39 »
Typ notebooku jsi sice uvedl, ale chybí info o APU a dedikované grafice. Můžeme tak jen hádat.. Vyzkoušej stáhnout a nainstalovat ubuntu 14.04.1 , zřejmě jde o bug - https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-ati/+bug/1301839. Případně vyzkoušej nainstalovat a http://askubuntu.com/questions/501451/problem-with-amd-hd-radeon-8570m-graphics-card nebo použij uzavřený grafický ovladač FGLRX viz. http://wiki.ubuntu.cz/grafick%C3%A9_karty_amd

@milzou
Co mu furt cpeš ovladače pro nvidia grafiku?  >:(
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

pjotri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Gafika - instalace ovladače
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2015, 19:13:39 »
Soudruzi, diky za rady. Vidim, ze jsem neosvetlil dostatecne moji situaci: mam na tom pc sracku s nazvem Win8.1. Po nahlem zamrznuti a tedy i vypnuti, se Win uz neozval. Vubec. Pri restartu se tam jen mota to stupidni kolecko, pak to vybleje neco na ten zpusob, ze chysta automatickou opravu, nacez me za snahu odmeni cernou obrazovkou. "No nic", rikam si. "Udelam si bootovaci flashku s Ubuntu, pak, pod Ubuntu zachranim svoje data na jinou flashku a nakonec nemilosrdne zformatuju celej 1 TB disku a nainstaluju Win7". To byl zamer. Celej den stahuju jednotlivy verze Ubunta, od 8.X.X. po 14.4.X a? NIC! Pokud neco rozchodim, je to ta 14.4., ale s tim, co jsem popsal vyse, tedy POUZE s funkcni listou a jinak mrtvo, kazdy "otevreny" okno je jen smesici car a kouzel, ale nic, co by se dalo nejen pouzit, ale nac by se i dalo jen koukat. Takze INSTALACE vami doporucovanych ovladacu je jaksi mimo misu, pac mi nic nejede a to, co jede, jede tak blbe, ze na tom nic nevidim. No, mel jsem spis na mysli, jestli se neda ovladac prihrat nekam na tu bootovaci flashku, ci co. Az mi to pojede, uz si poradim. Na strankach ubuntu.cz je to o nicem, podle nich asi vubec neni mozny, ze se mi neukaze ani ta uvodni stranka, kde se lze rozhodnout, co dal. Ano, ukaze se mi, ale bez moznosti, zvolit si F4 a startovat v jejich, tak propagovanym, nouzovym rezimu - neco jako u WinXP bylo VGA rozliseni, coz zvladala kazda grafika. Na druhe strane, co oko nevidi, to dusi neboli, ze? Ale ja FAKTICKY na monitoru nic nevidim, tak nemuzu nic instalovat. Maximalne muzu ten zas... ovladac prihrat nekam na tu bootovaci flashku, jenze nevim, odkud ho vzit a kam ho vpalit. Takze tak se veci maji, kdyz se neco pos..e, tak se to pos..e dukladne. Jo, pokud jde o grafiku, nemyslete si, ze se na strance lenova neco dozvite. Popis, co byl k PC nenavratne zmizel, teda pokud tam kdy byl.. Spis si myslim, ze to bylo nekde na disku nahrany, ale, kdyz to nejede... Tusim, ze je to AMD Radeon 8570M , ale ruku do ohne bych za to nedal.. Je to ale to nejlepsi, co se tenkrat dalo poridit.. Takze z te AMD Radeon 8570M  vychazejme..

Za dalsi napady predem diky. Petr 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.