Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Network manager  (Přečteno 4895 krát)

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Network manager
« kdy: 04 Ledna 2010, 14:50:05 »
Ahoj, mám problém se s netem, s kabelem. Přidal jsem si síť se pevně nastavenými ip adresami, přidal ji jako síť venek. A měl tak v nastaveni dratového připojeni dvě sítě. Po restartu a zapojeni do eth0 (už té běžně používáné, ip z dhcp), jsem zjistil že se v nastaveni NM nezobrazuje ip adresy.
Přes terminal mi to vypíše v pohodě adresy. Snažil jsem se přidat síť do NM ale po uloženi tam mám jenom:
Ifupdown(eth0) a nic dalšího nejde přidat.

A další problém mám i v tom, že při bootu když dám recovery tak mi nenajede a sekne se. Jak opravit recovery mod, tak aby normalně naběhl.
Při zapnuti pc se mi atomaticky zastaví na výběru kernelu.
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Network manager
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2010, 15:12:10 »
Ahoj, mám problém se s netem, s kabelem. Přidal jsem si síť se pevně nastavenými ip adresami, přidal ji jako síť venek. A měl tak v nastaveni dratového připojeni dvě sítě. Po restartu a zapojeni do eth0 (už té běžně používáné, ip z dhcp), jsem zjistil že se v nastaveni NM nezobrazuje ip adresy.
Přes terminal mi to vypíše v pohodě adresy. Snažil jsem se přidat síť do NM ale po uloženi tam mám jenom:
Ifupdown(eth0) a nic dalšího nejde přidat.

preco si to neskusis nakonfigurovat/pouzivat radsej cez "/etc/network/interfaces"?
ja osobne som nikdy nejako neprisiel na chut tomuto "Network Manager-ovi" a mam dojem ze vzdy s nim boli skor nejake problemy ako napr. tu moje posledne s nim: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,40546.msg299455.html#msg299455
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: Network manager
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2010, 17:45:35 »
to všechno mám

Kód: [Vybrat]
auto eth0
iface eth0 inet dhcp

zkoušel jsem dát přyč NM, a nahrát Wicd, ale po restartu mi nenaběhl vůbec gnome panel, tak že jsem nemohl ani vypnout pc, jedině přes terminal.
Hodil jsem pryč wm a nahral zpět NM a po restartu vše v pohodě. Ale recovery stále neběhne tak jak má, sekne se to a dál už to nejde.
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

1x23

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 449
Re: Network manager
« Odpověď #3 kdy: 14 Ledna 2010, 23:02:12 »
už jsem našel řešeni:

Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/networking stop

echo -e 'auto lo\niface lo inet loopback\n' | sudo tee /etc/network/interfaces

sudo /etc/init.d/networking restart

restart a zkusit recovery mod:)

pak se po restartu objevi už i moje eth0 sitě :)
NTB: Lenovo P50. OS - Ubuntu 18.04

Linux registred user: 499415

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.