Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2 vyřešeno  (Přečteno 3084 krát)

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
(Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2 vyřešeno
« kdy: 26 Května 2010, 15:52:07 »
zdravim
Achjo trapim se, uz umim namountovat pres prikazovy radek img, tak sem si rekl zkusim nainstalovat hru F.E.A.R 2, byla na 3 IMG, namountoval jsem prvni img (DVD) a spustil pres terminal wine /mnt/cdrom/fear2instal.exe

Objevil se instalator (parada mnel sem radost), ale nebyl to ten klasicky u vetsiny her kde se potvrzuje krok za krokem a vybira si adr., ikonu, registraci na mutliplayer a jiny ...... ale takovy ten samorozbalovaci kde se pouze vybere adresar a jen se vybali.

OK cesta byla defaultne nastavena na C:Program Files\F.E.A.R 2  .... tak sem dal install ... behem rozbalovani sem mountoval 2 a 3 IMG (DVD)
Skoncila instalace, a ja pres prohlizec souboru hledal tu hru, a hle v adresari .wine/drive_C/ nebyla .. jen internet explorer a common files ,a to mam povoleno videt skryte soubory.... i jsem ji zkusil hledat .. nenasel
OK znovu sem namoutnoval IMG a pres ten instalator kde je volba prochazet .. tak zde sem slozku videl FEAR 2 v adr. drive_C:Program Files

Jak to teda nainstalovalo ??? kdyz to neni videt .... prosim pomoct  :-\
« Poslední změna: 27 Května 2010, 18:39:57 od ucreatorr »

YaD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2010, 16:54:15 »
Kód: [Vybrat]
$ wine explorerho vidí?

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2010, 18:10:59 »
Kód: [Vybrat]
$ wine explorerho vidí?

prohlizim pres nej a nic tam nevidim jen slozky Internet Explorer a Common Files ...

YaD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2010, 18:30:20 »
Skús ešte hru z každého obrazu prekopírovať na disk do:
Kód: [Vybrat]
~/.wine/drive_c/nieco/Tam to skús pustiť a rozbaliť.

Alebo skús otvoriť každý exáč cez file-roller (gnome), povŕtať sa v tom a vybaliť niekam. Teoreticky by to malo byť to isté čo vyjde z tej aplikácie (najskôr to sú aj tak len tie exáče z winzip či winrar).

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2010, 19:01:10 »
Skús ešte hru z každého obrazu prekopírovať na disk do:
Kód: [Vybrat]
~/.wine/drive_c/nieco/Tam to skús pustiť a rozbaliť.

Alebo skús otvoriť každý exáč cez file-roller (gnome), povŕtať sa v tom a vybaliť niekam. Teoreticky by to malo byť to isté čo vyjde z tej aplikácie (najskôr to sú aj tak len tie exáče z winzip či winrar).

Dobre zkusim to teda prekopirovat, ale pak az opetovne spustim instalator tak to mam rozbalit do same slozky nebo vytvorit jinou ?

Nechapu co mas na mysli jak pises " skús otvoriť každý exáč cez file-roller (gnome), povŕtať sa v tom a vybaliť niekam " Ubuntu a winehq pouzivam jen 2 dny :-( nejsem tak zbehly jako ve windows

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2010, 22:01:44 »
Asi uz vim kde je problem ... nebude to tim ze to vsechno (mountovani img a instalaci her) delam jako root :-(

nejdriv totiz dam v terminalu sudo -i   ... a pak zbytek vse .... :-(

YaD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2010, 16:48:19 »
No, ako root veľmi nepracuj :D. V tomto prípade len mountuj, ale už je na to spravený skript natívne, takže ani to netreba.

file-roller - je správca archívov
(gnome) - som tam napísal, aby si vedel, že je určený k spolupráci s týmto prostredím, tedy pod KDE je niečo iné (program), ale stále to sú gtk knižnice čo len treba :) //myslím
exe sa v linuxe dá otvoriť aj ako archív (pomocou file-rollera)

Rozbaľ to kam chceš, ale pokiaľ vidíš tú pôvodnú, tak to je zaujímavé, kedže si písal:
Kód: [Vybrat]
$ wine explorerho vidí?

prohlizim pres nej a nic tam nevidim jen slozky Internet Explorer a Common Files ...
Alebo si sa špatne vyjadril :). Ma to dosť pletie.

ucreatorr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2
« Odpověď #7 kdy: 27 Května 2010, 18:38:00 »
Nene ono se to urcite nainstalovalo do /root/.wine/ ...
Takze v tom byl zakopany pes ze jsem to instaloval jako root, ted instaluju ze mam otevreny 2 terminaly v jdenom sem root a mountuju IMG her, a v druhym jako uzivatel instaluju  ;)

Tady bych to uz asi ukoncil :) ,dekuji za pomoct a presnul se dal primo se hrou ...

YaD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: (Ne)Zmizela mi hra F.E.A.R 2 vyřešeno
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2010, 20:54:05 »
No chybička se vloudí. Dúfam, že budeš s GNU/Linux Ubuntu spokojný :).

Ešte ti odporúčam skúsiť natívnu aplikáciu už v Ubuntu (Archive Mounter). Pokiaľ je to samozrejme iso, zip, 7z atd. Proste formát podporovaný už v nejakej systémovej utilite. Vyhneš sa tak dosť nebezpečnému rootovskému terminálu :). (samozrejme, pokiaľ sa nechceš naučiť v linuxe toho veľa ;))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.