Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Suspend to RAM - vypozorováno:  (Přečteno 1181 krát)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Suspend to RAM - vypozorováno:
« kdy: 16 Srpna 2010, 14:55:35 »
O problémech suspendů u 10.04 jsem tu už několkrát psal jako o tématu, se kterým si nevím rady. Ovšem vypozoroval jsem následující:
Pokud nastartuji PC a pracuji, pak třeba po celém dni dám suspend to RAM, tak on (viz sestava Asus dole) provede vše až k okamžiku kdy uspí monitor, ale záhy ho aktivuje do černé obrazovky a zdroj nevypne. Toto je současná situace. Pouze ve výjimenčných okamžicích, když mne tu a tam napadne to vyzkoušet se mu povede kompletní set až do vypnutí zdroje, kromě větve napájení RAM. Nikdy se mi nepodařilo určit proč zrovna nyní se mu to povedlo.
Ovšem páč pracuji s VMware a v nich mi běží WinXP a Win7Pro, oba najednou, tak jsem se 100% jistotou ověřil, že pokud oba virtuály vypnu a pak provedu suspend to RAM, tak ho vždy provede korektně. VŽDY pokud mi běží oba virtuály, které pak zavřu.
Toto již považuji za docela dobré vodítko, ale páč nevím přesně co ten virtuál a jak šahá kam, nedokážu určit přesně jádro pudla.
Dokáže toto někdo z vás? Musíme přece na to přijít!
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Suspend to RAM - vypozorováno:
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2010, 07:05:53 »
Potvrzuji tvoje chování a ještě přidávám, neuspí se při zapojeném externím hdd přes ESATA.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Suspend to RAM - vypozorováno:
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2010, 10:53:09 »
Aha, to já nezkoušel, nemám externí Sata. No a myslíš, že by se uspal, kdyby před aktivací suspendu došlo k odpojení eSata HDD klikancem?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.