Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Blu-ray - linux  (Přečteno 7763 krát)

BSG - Sharon

  • Host
Blu-ray - linux
« kdy: 18 Ledna 2011, 13:59:11 »
Pěkný den,jak jsem pročítal forum s Blu-ray by něměl být takový problém ? Chci si zapujčit od kamaráda mechaniku a vše vyzkoušet. Je něco co by jste doporučily,případně jakých chyb se vyvarovat ? Na Ubuntu - Wiki zatím žádné návody nejsou,časem určitě přibidou. Preferuji VLC. S vypalováním zatím nepočítám.  ;)  . Sice jsem četl ze nero - linux to zvláda. Používám nero 4 .  Děkuji .
« Poslední změna: 18 Ledna 2011, 14:02:09 od BSG - Sharon »

BSG - Sharon

  • Host
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2011, 14:32:43 »
Nikdo nepoužívá na Ubuntu Blu-ray ?  ;)

Vilda74

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2011, 16:21:48 »
Nechal jsem si postavit HTPC s Blzray mechanikou, ale nestihl jsem to vyzkoušet PC šlo na reklamaci, až se vrátí, dám vědět

BSG - Sharon

  • Host
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2011, 19:42:38 »
Děkuji.... počkam.  ;)

BSG - Sharon

  • Host
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2011, 19:09:10 »
Pekny den ,uz mate pc doma ? To Blu-ray jste rozchodil ? Dekuji za odpoved.

Vilda74

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2011, 07:43:39 »
PC mám, zatím nemám žádný Bluray disk na vyzkoušení, čekám na zásilku. :(

Vilda74

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2011, 07:15:45 »
Tak už mám disk, mechanika ho načte, ale nemá ho čím přehrát. Zkoušel jsem http://themediaviking.com/software/bluray-linux/, ale jsou tam nefunkční odkazy na stažení. Tak jsem zkoušel novou verzi XBMC, která by měla mít podporu BR, ale zatím taky bez úspěchu. Dnes ještě vyzkouším toto https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/BluRayAndHDDVD a uvidím. Pak se zase ozvu. :-\

BSG - Sharon

  • Host
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2011, 10:27:36 »
Ahojky  :-\ to je skoda ze to neslape,ale kdyz VLC media player prehraje rip mkv ....?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Matroska

Vilda74

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2011, 22:52:18 »
S rippem problém není, problém je, jak jsem pochopil s ochranami BR disků, které znemožňují přímé přehrávání v PC.
« Poslední změna: 21 Února 2011, 13:20:40 od Vilda74 »

BSG - Sharon

  • Host
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #9 kdy: 22 Února 2011, 08:38:12 »
« Poslední změna: 22 Února 2011, 08:40:24 od BSG - Sharon »

pst

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #10 kdy: 22 Února 2011, 15:50:23 »
S rippem problém není, problém je, jak jsem pochopil s ochranami BR disků, které znemožňují přímé přehrávání v PC.

A zřejmě ještě dlouho budou. Není­ problém si na inetu pročíst spoustu příspěvků. které problém  "skoro" řeší­.  Ale dostat pc do stavu, že bych do jen strčil BD s filmem a koukal, tak daleko nejsem. Vždy to vyžaduje nějaký ruční­ zásah.

Už jsem k tomuto problémku zde diskutoval. Takže: není­ problém BD používat na zálohy a DVD, to opravdu uděláš na několik kliknutí. Vypalovat BD umí leccos -  to, že používám Nero Linux, je způsobeno tí­m, že jsem se k němu legálně dostal a nechtěl investici zmařit. Číst z BD dokonce i bez toho klikání, to se prostě samo.

Jen malé upozornění pro méně zkušené a Nero-Linux. Pokud narazíte na nedostatečná přístupová práva, stačí (podle topho, kde máte mechaniku):

chmod o+r+w /dev/sg*
chmod o+r+w /dev/hdX

nebo přes /etc/udev/rules.d.


Pst

BSG - Sharon

  • Host
Re: Blu-ray - linux
« Odpověď #11 kdy: 22 Února 2011, 22:06:40 »
S rippem problém není, problém je, jak jsem pochopil s ochranami BR disků, které znemožňují přímé přehrávání v PC.

A zřejmě ještě dlouho budou. Není­ problém si na inetu pročíst spoustu příspěvků. které problém  "skoro" řeší­.  Ale dostat pc do stavu, že bych do jen strčil BD s filmem a koukal, tak daleko nejsem. Vždy to vyžaduje nějaký ruční­ zásah.

Už jsem k tomuto problémku zde diskutoval. Takže: není­ problém BD používat na zálohy a DVD, to opravdu uděláš na několik kliknutí. Vypalovat BD umí leccos -  to, že používám Nero Linux, je způsobeno tí­m, že jsem se k němu legálně dostal a nechtěl investici zmařit. Číst z BD dokonce i bez toho klikání, to se prostě samo.

Jen malé upozornění pro méně zkušené a Nero-Linux. Pokud narazíte na nedostatečná přístupová práva, stačí (podle topho, kde máte mechaniku):

chmod o+r+w /dev/sg*
chmod o+r+w /dev/hdX

nebo přes /etc/udev/rules.d.


Pst


To je zajimave . Diky. Tez pouzivam Nero Linux, K3b je dobre jen mam mensi disk a linux nero je genialni cca 16,53 mb se vsim co je potreba vypalovat. 

Rover623

Re:Blu-ray - linux
« Odpověď #12 kdy: 27 Února 2012, 16:58:51 »
Ve VLC 2 je několik dost kostrbatých rohů, ale obvykle stačí vypnout akceleraci přes GK nebo vymazat nastavení v /home a je klid

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.